הטיפים האלו יהפכו אותך להרבה יותר מאושרת

האמת? זה נהיה ממש קשה להיות אמא בשנים האחרונות. ילדים, זוגיות, קריירה, חברות, ולמי בכלל יש זמן לעצמה? אז אספנו כמה טיפים לגבי הטעויות שכולנו עושות ומהיום אנחנו מפסיקות עם זה. מהיום אנחנו לוקחות אחריות על האושר שלנו.

1. סירוב לקבל עזרה
זוכרת את כל הפעמים שבהן אנשים ניסו להושיט יד לעזור כשהתינוק שלך רק נולד? ובכן, ככל הילדים גדלים, כך מתמעטות ההצעות האלה. אז כשהן מגיעות, קפצי על ההזדמנות, או אפילו מעבר לזה, בקשי עזרה בעצמך. אימהות מאושרות משגשגות באמצעות 3 מילים פשוטות: בבקשה ותודה רבה

2. לקחת עבודה הביתה או את הבית לעבודה
זה דבר אחד לתת לדד ליין להזדחל הביתה מידי פעם, אבל אימהות מאושרות מציבות גבולות, וזה פועל בשני הכיוונים: בדיוק כמו שלא תרצי לענות על מיילים בזמן ארוחת הערב, אל תחפשי בגוגל "הפתעות לימי הולדת" בזמן העבודה. אם תצמצמי את הסחות הדעת, תופתעי לגלות כמה ניתן להספיק במהלך יום עבודה.

3. להגיד כל מה שעולה בדעתך
לפעמים את בשוונג ודבר אחד מוביל לאחר. הסיכויים שיתקיים ויכוח פוחתים משמעות אם לא מתחילים אחד. אז עשי כמיטב יכולתך להגיד רק מה שאת חייבת ולהשאיר את התלונות הקטנות לא להיאמר. נסי את זה: על כל 3 תסכולים שאת רוצה לדבר עליהם, בחרי אחד.

4. שוכחות שיש תכנית ב'
החיים לא הוגנים: זה שיעור שהוא קשה להבנה על ידי הורים בדיוק כמו על ידי הילדים. אבל כל אמא מאושרת יודעת שכאשר דלת אחת נסגרת אפשר להיכנס דרך החלון. אם הילד שלה לא מתקבל לבית הספר שרצה יד לה עוד 3 אפשרויות לפחות. אם הבייביסיטר מבריזה, יש לה גיבוי של 2 מספרים בחיוג מהיר. אם הבעל שלה חולה בשפעת יום לפני חופשה משפחתית, יש לה תכנית פעולה בתנועה.

5. נמנעות מסדרת חיבוקים
הדרך הבטוחה לפתרון בעיות היא חיבוק טוב. בכל זמן שהקטנים שולחים למעלה ידיים שמנמנות, אספי אותן מיד אליך. נצרי את הרגעים האלה – אפילו העולל המתוק ביותר יכול להפוך לבן טיפש עשרה עצבני.

6. מצפות לשלמות
אימהות מאושרות יודעות שזה בלתי אפשרי שהכל יעבוד כמו שצריך באותו הזמן. כשילד אחד מנמנם, השני בהתקף זעם. כשחדר אחד מסודר, השני הוא אזור מלחמה. כשכולם נקיים, שבעים ולבושים, את באיחור של 20 דקות. היי מרוצה ב"טוב מספיק".

7. חושבות שהבינו את הכל
אימהות מאושרות מתאימות את עצמן למצב כל הזמן, מעדכנות, מכווננות. הן יודעות שרק בגלל שלו"ז שינה עובד כרגע, לא אומר שהוא יעבוד תמיד, ובטח לא יעבוד בהכרח על הילד הבא. היי פתוחה לנסות דברים חדשים, במיוחד כששיטה שהוכחה, כביכול, לא פועלת כצפוי.

8. עושות את כל המטלות בעצמן
את לא גרה לבד בבית, אז למה רק את מנקה אותו? תני לילדיך מטלות שבועיות וודאי שבעלך חולק אתך את המטלות 0 מצחצוח השירותים, פינוי המדיח ועד תשלום חשבונות – שווה בשווה.

9. רכילות
זה הרגל שקשה להיגמל ממנו, אבל להתנשא על הורים אחרים לא מועיל. וזכרי: אם זה כל כך קל לשפוט אחרים, קל עבורם לשפוט אותך.

10. לבחור את הילדים על פני בן הזוג
אימהות שמחות אוהבות את ילדיהן ללא תנאים, בוודאי, אבל הן לא בהכרח שמות אותם ואת הצרכים שלהם מעל לאלה של בני זוגן. ודאו ששניכם מקדישים תשומת לב אחד לשנייה ולא נותנים לחיים לסבוב סביב הילדים.

11. להתנהג כמו קדושה מעונה
יכול להיות שאת חושבת שלך הכי קשה, אבל אולי בתת מודע את שמה את כל העומס על עצמך. אל תגידי " זה יותר פשוט אם אעשה את זה בעצמי" והראי לילדים איך חדר נקי באמת נראה. אימהות מאושרות גאות יותר בהיותן, ובכן, מאושרות, מאשר היחידות שיכולות להחליף חיתול או למיין כביסה.

12. מפנות את השולחן מהר מדי
בניסיון להספיק לעשות הכל, את עלולה להחמיץ את כל הכייף. אימהות מאושרות יודעות שכאשר השיחה בשולחן האוכל טובה,
לא צריך, עדין, להתחיל לפנות צלחות.

13. להרגיש אשמה
אל תתחרטי על החלטות שלקחת, גם אם התגלו כשגויות. אימהות מאושרות יודעות שעל כל טכניקה הורית, יש מחקר שאומר שזה הדבר הכי טוב עבור הילד שלך ורופא אחר יגיד שזאת התעללות.

14. להחמיץ רגעים שקורים ממש מול הפרצוף
אימהות מאושרות מבינות שזה בלתי נמנע שיחמיצו רגעים חשובים. אבל הן מוודאות שכשהן נמצאות עם הילדים שלהן, הן מניחות את הטלפון שלהן בצד ובאמת נוכחות ברגע.

15. שמות את עצמן אחרונות
זה לא אנוכי לשים בסדר העדיפויות כמה דברים שלך מעל לאלה של משפחתך. אמא מותשת ולחוצה היא הרבה פחות יעילה מאשר אמא שהצליחה להשתתף בשיעור היוגה שלה, לעשות מקלחת ארוכה או לקרוא אפילו פרק אחד מספר. עבור רבות, שעה אחת ביום או לילה בשבוע זה כל מה שצריך.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות