מתגרשת? בואי לגלות איך עושים זאת נכון

החלטת, אחרי התלבטויות קשות ולילות רבים ללא שינה, להתגרש. החלטה שיש בה השלכות על ילדיך ואיכות חייך לעתיד לבוא.
יש מספר טעויות נפוצות בתהליך הגירושין שעליך לקחת בחשבון ולהיערך ביעילות על מנת להימנע מהן.

להלן 10 טיפים למתגרשת, איך לעשות זאת נכון:

1. היי עירנית- כשהמילה גירושין נזרקת לחלל האוויר מספר פעמים, מדובר בסימני אזהרה המעידים על מחשבות מקננות העלולות להגיע גם לשלב היישום ולהפתיעך. אל תתעלמי מכך, אולי כדאי שתשקלו טיפול זוגי, להשקיע יותר בקשר, שיח פתוח. במקביל אפשר להתייעץ באשר לזכויותיך וחובותיך במקרה פירוד.

2. היי אסרטיבית- אם היחסים עלו על שירטון, וכל הניסיונות לשקם את מערכת היחסים עלו בתוהו, אל תחששי לפתוח בהליך גירושין. בד"כ רצוי לאשה להתדיין בביהמ"ש לענייני משפחה תחת בביה"ד הרבני (אם כי כל מקרה לגופו). הגעה להליך ראשונה עלול להקנות לך יתרונות לא מבוטלים.

3. בחרי בעורך/ת דין לענייני משפחה- נכון שקראת הרבה חומרים ומידע ברשת האינטרנט ושמעת מחברות טובות על ההליך, אולם את לא יכולה לנהלך את הליך הגירושין בעצמך, את זקוקה לעורך דין אובייקטיבי ומיומן שידע לנהל את ההליך בצורה הטובה ביותר עבורך תוך שמירה על האינטרסים שלך.

4. פעלי בשיקול דעת- אל תגלי את הקלפים שבידיך, שמרי על דיסקרטיות ואיפוק. אל תרוצי לספר לכל חברותיך משפחתך ומכריך על כל צעד ושעל של הליך המשפטי. את לא יודעת מי מאזין לך ומעביר מידע!

5. הכיני את עצמך מראש להליך- התארגני כספית מראש, ייתכן ותהיי חשופה ללחצים כלכליים לרבות סגירת חשבון הבנק המשותף. תתכונני לכל תרחיש לרבות פתיחת חשבון בנק נפרד. דאגי שלמור על מסמכים חשובים שישרתו אותך בהליך, אם יש צורך בחוקר אז רצוי קודם לפתיחת ההליך.

6. אל תשרפי את כל הגשרים- אל תשתמשי בנקמה, אל תכפישי את שמו של בן הזוג בכל מקום, אצל חברים, במקום עבודתו, ובמדיות חברתיות. הוא רק יכעס ויתבצר בעמדותיו, ויותר מכך, את עלולה להיות חשופה לתביעות נזיקין בשל לשון הרע. אל תרוצי להלשין עליו במס הכנסה ובגופים שונים, זה יחזור אליך כמו בומרנג שכן חובות הינם משותפים ושכרך יצא בהפסדך.

7. אל תשתמשי בילדים- אל תסיתי את הילדים כנגד בן הזוג, הוא אביהם! לילדים קשה גם כך מהתהליך הגירושין, הם זקוקים לתמיכתך. אל תשתמשי בהם כשאת בתפקיד הקורבן ותפעילי אותם כנגד האב. במאבקי משמורת ביהמ"ש רואה בחומרה הסתה וגרימת ניכור הורי דבר אשר עלול להשליך על עניין המשמורת ומסוגלות הורית.

8. אל תשתמשי בתרגילים "מלוכלכים"- תלונת שווא במשטרה (במידה ואין כל אלימות) לא משרתת את מטרתך ועלולה להסלים את הסכסוך, את עלולה להגיע עם האב להסכמות כאשר עדיין תלוי ועומד נגדו כתב אישום! עמידה דווקנית על שעת איסוף והגעה של הילדים והגשת תלונה במשטרה תגרום למדרון חלקלק של תלונות הדדיות. הישמרי מפתיחת ערוץ שכזה עם האב, לפניכם קשר ארוך וגידול משותף של הילדים.

9. גישור לגירושין- בכל שלב זכרי, שדרך המלך היא גישור לגירושין והגעה להסכמות באופן שישרת את טובתכם וטובת ילדיכם. רצוי ונכון לסיים את קשר הנישואין באמצעות גישור והגעה להסכם גירושין, תחת התכתשות שעלולה לארוך שנים בביהמ"ש ובביה"ד הרבני.

10. ציפיות סבירות- דרישות לא הגיוניות שמותירות את הבעל בחוסר כל לא ישרתו את טובת הילדים במידה והאב יהפוך לאביון בשל הגירושין גם לא את טובתך, וזאת אף אם חלילה נפרדתם בשל בגידת בן הזוג.

הכתבה באדיבות עו"ד אירית ארז, בעלת משרד עורכי דין וגישור המתמחה בתחום דיני המשפחה והירושה, מטפל בכל הקשור לסכסוכי גירושין וסכסוכי ירושה, לרבות עריכת הסכמים שונים במשפחה וצוואות. ובנוסף מתפעל מחלקה לגישור בתחום המשפחה ליישוב סכסוכים.
קליק לאתר

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק