צופית גרנט: "די! צריך לעצור את זה"

בתקופה זו, של מצב ביטחוני רעוע ורוחות מתלהטות בכל פינה, העיתונאית ומנחת הטלוויזיה צופית גרנט יוצאת בקריאה לבחור בחשיבה אחרת, להרים את הראש, לחשוב שלום וכך להוביל את עצמנו לניצחון.

"אנחנו בתקופה קשה בארץ שלנו, ואם נחשוב קצת יותר רחב, בעולם בכלל, כל כך הרבה כאב, אלימות ושנאה מתקיימים בתוך בריאה מופלאה של טבע עוצר נשימה, אהבות שונות שאוחזות בנשמה שלנו, יצירה, ואני נדהמת כל יום מחדש על הבחירות שעושה האדם, וחושבת כמה עצום כוח האמונה וכמה נוראית מלחמת הדת שנוגסת באכזריות דרך מעשים איומים בשם האל (והרי האל הביא על העולם מבול בדיוק מהסיבות הללו, פרשת נח).
עמים רוצחים בתוך עמם, משמידים, פוגעים בחפים מפשע, משחיתים עולם של ילדים תמים, וכולנו נגררים לתוך שפה אגרסיבית שמנהלת את היום יום, כולם מקללים את כולם.

במקרה נקלעתי לשיחה שבה שמעתי אישה עדינה ומתוקה אומרת בכעס ושנאה את המשפט: "אינשאללה אלוהים ישרוף את כולם שם״. לא הייתי בתגובה, אבל הבנתי תוך כדי שזה הלך הרוח. ככה כולם מדברים, השמאל הימין והאמצע. מדברים מתווכחים צועקים מגדפים. נדמה שאין אדם אחד שמחובר לעצמו ,לשקט, לרצון להשפיע אהבה בכדי להגן ולו במעט על הילדים שלנו. ואולי רק בכדי לאפשר להם לגדול עם איזשהו אמון באדם, ברצון לשלום, בחיבוק, נדמה לי שאפילו אלו שיכולים להשפיע כך איבדו שליטה בבחירות שלהם.
ואתם יודעים מה עוד נורא עצוב?? לראות איך עסקים קורסים כי כולם מתחבאים בבית, אז המסעדות והחנויות והתיירות הכל ריק שומם, כך שבנוסף
לפחד מהאלימות, נכנס גם הלחץ הכלכלי שמקריס משפחות, עסקים.. הכל.
די.. צריך לעצור את זה! להלחם ברעש ולבחור בניצחון. אם כל אחד יבין שהמפתח אצלו ביחד יווצר כוח עצום. תחליטו שאתם מקשיבים, יודעים ורואים מה קורה אבל.. ממתנים את התגובה, לא נגררים לאותה דרך של אלימות או פחד, נושמים.. ומאמינים שתפקידנו לחשוב שלום.

תהיו שותפים להצלה ולהשפעה על הכלכלה של הבית שלנו, המדינה. תצאו, תבלו, תשפיעו כל אחד כפי יכולתו. אם כל אחד יחשוב על האחר ולא יהיה קורבן. יש לנו סיכוי כחברה לשנות משהו, להניע דרך חשיבה אחרת. אם דווקא מתוך הכאוס, מתוך הפחד והיאוש, נרים את הראש ונבחר את המילים שלנו ואת המעשים שלנו, המחר שלנו יהיה הרבה יותר מגונן ותחושת השמחה תיגע בנו, ואל תשאלו ״איך אפשר״ – כי אפשר! אין לו לאדם כלי גדול יותר מהיכולת לבחור".

הטקסט מתוך ובאדיבות עמוד הפייסבוק של צופית גרנט

אודות אמא של

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון של 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות עם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק