כמו מים טהורים: על זמן איכות באמבטיה

הקטנה שלי נולדה חודשיים לפני הזמן ובהתאם לכך היינו בפגייה בתקופה הזו.
את המקלחות עשו האחיות בפגייה ולנו נתנו רק לצפות לפעמים.
בפגייה לא השתמשו בסבון, אלא בחומר שנקרא ספטול למניעת זיהומים. לכן המליצו לנו להביא שמן אמבט למניעת יובש.
מניסיונה של אמא ומתוך אינטואיציה פנימית, המוצר אותו מיהרתי להביא היה השמן הנהדר של ג'ונסונס. גם אחרי 20 שנה זה מוצר שתמיד אפשר לסמוך עליו. מסוג הדברים שאי אפשר לטעות איתם.
בפעם הראשונה כאשר נתנו לנו לצפות, האחות החזיקה בתינוקת הרכה שלי והזליפה עליה מים בעדינות. היא הסבירה לנו את שלבי המקלחת, למה לשים לב, איך להתנהג, מה לעשות, מה לא לעשות.
כמובן שהבייבי היפה שלי צעקה והתנגדה, מה שהלחיץ אותנו וגרם לחששות מה יהיה כשנחזור הביתה. האחות הסבירה שתינוקות שרק נולדו מפחדים להיות ערומים, בעיקר פגים. אבל, עד גיל 3 חודשים זה הופך להיות פחות מפחיד בשבילם, ואפילו מהנה.

כשהודיעו לנו, בשעה טובה ומוצלחת, על תאריך השחרור הביתה, נסענו לבית המרקחת ואחד הדברים הראשונים אותם רכשתי הוא הסבון נוזלי של ג'ונסונס, שיארח כמובן חברה לשמן האמבט.
בבית, ביום הראשון לשחרור, כשהגיע זמן המקלחת, מילאנו אני ובעלי את האמבט במים והוספנו סבון.
בהתחלה חששנו, כי כבר אין צוות רפואי ליד. למרות שהכל כבר מאחורינו, היא עדין קטנה. ועדיין, התגברנו דיי מהר ושיחזרנו את כל מה שלימדו אותנו והתחלנו באמבטיה.
הכנסנו אותה בעדינות לאמבט. היא התנגדה ואפילו תפסה חזק בחולצתו של בעלי. בעלי החזיק אותה ואני שטפתי אותה עם המים. לאחר מכן עטפנו אותה במגבת וכך, ברוגע, האמבט הראשון שלנו כבר עבר.

כך הזמן ממשיך לעבור, היא כבר כמעט 4 חוד' בבית, שלווה, רגועה, לפעמים אפילו מצחקקת בזמן האמבטיה.

אנחנו לא מוותרים על אמבטיות ומקפידים לקלח אותה כל יום. לשעות הללו יש תפקיד חשוב בקשר של בעלי עם הקטנה, כשהוא חוזר מהעבודה זה בעצם זמן האיכות הטוב ביותר שלו איתה. המגע שהיא נחשפת אליו מאוד חשוב ומשמעותי. בנוסף, אמבטיות תורמות להתפתחות המוחית והקוגנטיבית.
המוצרים של ג'ונסונס, שמלווים אותנו בחיי המשפחה, הם עדינים, עם נוסחת הקץ לדמעות, ללא צבע וללא ריח חזק. עם משאבה לשימוש נוח ביד אחת. הם לא מגרים את עור התינוקות ועדינים כמו מים טהורים.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

13 תגובות

  1. בשביל מה קרם גוף כבר בימים הראשונים ללידה? זה הורס את המרקם הטבעי של הגוף, הרי הם יוצאים כל כך טהורים ועדינים ועם הרוך הכי מושלם שקיים

  2. תגידי תודה שרק חודשיים בפגייה.זה הרע במיעוטו.. העיקר הבריאות והכי חשוב שהכל ממשיך תקין

  3. אני בכלל הבנתי שלא כדאי להרגיל אותם מההתחלה לתחליב גוף,זה לא ממש בריא. זה דווקא מרגיל את הגוף לחומר שהוא לא מוכרח

  4. לאחות בבי"ח היה זמן והיא הייתה ממש סבלנית כדי להסביר לכם את שלבי האמבטיה?? מתי זה קרה ובאיזה עולם???

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות