מהירות מופרזת

נתפסתי בשבוע שעבר.
נסעתי לעבודה, חצי שעה נסיעה מהבית, אפשר לומר שנסעתי קצת מהר, אולי קצת יותר ממהר. בעצם השוטר כתב בדו"ח: נהיגה במהירות מופרזת, אז כנראה נהגתי ממש מהר.
אם אתאר את המקרה במדויק, אז יצא לי באותו הבוקר לעקוף רכב לבן במהירות גבוהה מהרגיל. רק מאוחר יותר הבנתי שעקפתי ניידת סמויה שעליה הורכב מכשיר מודד מהירות מכל כיוון שהוא.
אף פעם לא דמיינתי לעצמי מה יקרה אם יתפסו אותי על נהיגה במהירות מופרזת. וכשזה קרה הופתעתי מעצמי ומהתגובה השלווה שלי.
עשרים שנה אני נוהגת, כמעט אף פעם לא נהגתי בניגוד לחוק ולכן לא קיבלתי דו"ח תנועה. כמעט, כי פעם אחת זה קרה כשעשיתי סיבוב פרסה במקום אסור ואז קורס נהיגה מונעת (לפני אי אילו שנים) מחק את הנקודות ואת העבירה.
אני נהגת טובה ורק כשהכביש ריק אני מרשה לעצמי (כמו רוב הנהגים?) להאיץ קצת (אבל ממש קצת) מעל המותר.

הבדיחה הקבועה שלנו במשפחה היא שאם אני נוהגת אנחנו מגיעים חצי שעה (ברור שמדובר כאן בהערכת יתר) מהר יותר ממתי שהיינו מגיעים אם בעלי היה נוהג.
ידעתי, ידעתי שאני משמשת דוגמא לילדיי, שאחת מהן אוחזת ברישיון נהיגה כבר כמעט שנה והשני יחל ללמוד נהיגה בעוד שנה וחצי.
ולמרות שידעתי, נהגתי במהירות, ועל זה כעסתי על עצמי. כי אני לא רוצה לשמש דוגמא שלילית.
ולמרות שמבחינתם הייתי נהגת מדליקה, מבחינתי זה צריך להיפסק. ואכן הבטחתי לעצמי שזה יפסק מיידית!

בינתיים אני עומדת בזה מאוד יפה. אפילו כתבתי לעצמי פתק בתוך הרכב, טלי מותר לנסוע עד 100 קמ"ש, וכל מי שמתעניין בפתק אני מסבירה לו על מה שעומד מאחורי הפתק.
אני חייבת לזכור שמהירות גבוהה מדי תגדיל את הסיכוי לתאונה בזמן עצירת חירום ותחמיר את תוצאות התאונה.

אם נוהגים מהר מדי, לא יהיה מספיק זמן לכלום. לא ללחוץ על הברקס מבלי להתהפך ולא להספיק לחשוב על מה שיכול לקרות לעצמך ולמי שפגעת בו ממול.
אני רוצה לשמש דוגמא חיובית לילדיי. השבוע החלטתי (אומנם רק אחרי נו נו נו) לנהוג לאט יותר. אני מבטיחה לבדוק את עצמי עוד חצי שנה, האם עמדתי בהחלטה. בינתיים, גם אתם, סעו לאט.

אודות טלי אלון

בת 44, סופרת, משוררת, אשת קריירה. נשואה ואמא לבת ובן מדהימים. ככל שיותר טוב לי - יותר טוב למשפחתי. יודעת בדיוק מה אני רוצה, אבל לא תמיד יודעת איך להסביר בול.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק