ילד שלי, אני גאה בך מאוד

ילד שלי..
ובעצם אתה כבר לא ילד. אתה חייל. לנגד עיניי גדלת, צמחת, הפכת לבחור ממש.

התגייסת לפני פחות מחצי שנה. לפני כן היית במכינה חצי קדם שנתית. כמה שעברת מאז: הפכת לעצמאי יותר, אחראי, מבין את העולם יותר, פתאום אני רואה לנגד עיניי לא ילד קטן אלא בחור ממש.
אני זוכרת שבפגישות כאלו ואחרות במכינה תמיד אמרו לאבא (אחד מהמנהלים של המכינה) "שמור קצת על הילד שלך, אין לו חוש פחד ולנו הוא עושה כל פעם התקף לב מחדש".
דוגמא אחת לכ היא בטיול שהיה לכם של 24 שעות בהרים, בו כל אחד צריך היה להכין לעצמו אוהל ולדאוג לפינה שקטה לישון בלילה. בבוקר היה איזשהו הר גבוה שהמדריכים שאלו מי רוצה ללכת לשם? אף אחד לא ענה ולא רצה ללכת ופתאום רואים שאתה מתקדם, בבהלה רדפו אחריך בשביל להזהיר אותך כי ההר או הגבעה היו גבוהים ממש, אבל אתה לא הבנת בכלל על מה הבהלה.
אני בליבי הרי כבר מכירה אותך, ילד שלי.

התגייסת לגבעתי במרץ 2013, אני זוכרת שממש הפכת עולמות בשביל להיות הכי קרבי שיש – ככה תמיד אמרת לי.
היית בגיבוש ממש לא קל ומתוך 400 שהתחילו בגיבוש סיימו רק 147 בערך ומתוכם 98 נלקחים ליחידות מובחרות.
כמובן שאתה היית מבין אלה שהתקבלו ליחידה מובחרת. סיימת את הטירונות רק לפני כחודש וחצי ועכשיו אתה במסלול. בתוך הזמן הזה התחילה המלחמה, מבצע "צוק איתן" וכמובן שכמו כל אמא דואגת גם אני דאגתי לשלומך ובריאותך.
כולם אמרו לי: "אין סיכוי שהוא ייכנס לעזה, הוא רק טירון".
אבל מה לעשות (לטוב או לרע?? אני לא יודעת מה להחליט), המח"ט ממש התאהב בך, קיבל עליך המלצות טובות וסיפח אותך למחלקה של בוגרים יותר. אתה ועוד חבר מהיחידה שלכם הייתם צמודים אליו, אתה כנהגו האישי והחבר כמקלען. צ'יפרו אותך גם בקורס נהיגה על ה"אכזרית".
המון חיילים מבוגרים ממך ואפילו הרבה זמן יותר ממך בצבא ביקשו להיכנס לעזה להילחם למען המדינה שלנו, אבל מתוך כולם כמובן שלך ניתנה ההזדמנות ושוב אני לא יודעת אם זה טוב או פחות טוב:
נכנסת לעזה, לחמת ברפיח, תפסתם על הדרך 17 מחבלים שאיתם אפילו ישנתם ברכב. לחמתם במשך יומיים רצופים (30 שעות) שבהם אפילו לא ישנת, כמובן שתמיד דאגת "להשתיק" אותי בהכל טוב אמא. את רוב הסיפורים שמעתי מאבא.

אחרי שכמה שבועות לא יצאת, נתנו לך שישבת לעשות בבית. אבא כמובן אסף אותך ממחלף הראל ואיך שהגעתם הביתה הוא ביקש שתפרוק את התיקים והמזוודות ולקח את הבגדים למכבסה. (בגלל שעדיין היינו במצב מלחמה אבא אמר שהייתה לו הרגשה שכל רגע יכולים להחזיר אותך לרצועה).
אני מבחינתי כבר תיכננתי יום כיף איתך ועם אחייך, סיכמנו שניסע לקניון, רציתי לפנק אותם במשחקים לסוני, ובעוד מיני הפתעות אחרות. תמיד היה לך לב רחב. גם כשעבדת אף פעם לא חסכת ותמיד ידעת לקנות דברים לבית. אבל מה לעשות לא עברה חצי שעה מהיותך בבית ואתה מקבל טלפון מהמפקד שאתה צריך לחזור לבסיס. למזלי, באותו היום בערב דאגת להתקשר ולהרגיע אותנו שאתה לא נכנס היום לעזה.
איזה כיף!!

ביום ראשון הייתה אמורה להתקיים הלוויה (לא עלינו) של אחד מחבריך למחלקה. היית אמור להיות במשמר הכבוד להרים את הארון או לירות את הכדורים באוויר.
אני מבחינתי שמחתי שנוכל שוב לראות אותך.
ביום ראשון גם אני ואבא עלינו להר הרצל בתקווה לראות אותך שם ובסוף נאמר לנו שאתה במסע הלוויה (לא עלינו) אחר בכפר-סבא. לקחנו מהר את הרכב ונסענו גם אנחנו לשם.
בסוף כל ההספדים ראינו אותך חייל שלי, עם המדים, מחזיק את הנשק, גבוה, יפה תואר, נחוש.
ואני כולי גאווה.
כן. זה הילד שלי. החייל שלי.

בתוך שניות כשקהל האנשים התפזרו נעלמת לי גם אתה. חיפשנו ושאלנו עליך, באיזה אוטובוס אתה צריך להיות ואחרי המון זמן ראיתי את המ"פ שלך ושאלתי אותו איפה אתה. היית על האוטובוס ובאישור של המ"פ ירדת ויכולתי לראות את פניך שוב.

ילד שלי, אני אוהבת אותך המון. אני רוצה שתדע את זה. אני גאה בך מאוד על הדרך שבחרת, על זה שאתה אף פעם לא מוותר.

שתלכו כולכם לשלום ותחזרו בשלום ל- שלום.

ממני, אמא גאה שגם היא לא מוותרת.

המכתב נכתב לפני כשנה ו- 4 חודשים.
עכשיו יש לי עוד ילדה בצבא שגם היא לוחמת (משמר הגבול), גם היא הפכה עולמות להתגייס לקרבי וחתמה ל- 3 שנים והיא כבר שנה בצבא.
אם אתם חושבים שעכשיו אני ישנה טוב אז ממש לא! ילדתי נמצאת במג"ב מוריה 101 (בירושלים) והגיזרה שלהם נכון לעכשיו היא א-טור, אוטוטו הם מחליפים גזרה, לפני כן היא הייתה בהר הזיתים ועיסאוויה.

אודות מירב דרעי

אמא ל- 2 חיילים מדהימים אשר עשו את הכל על מנת להיות הכי קרביים שאפשר. הבן שלי עידן בפלח"ן גבעתי, התגייס במרץ 2013. הבת שלי מורן ביחידה מובחרת במשמר הגבול, כבר שנה בצבא.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

תגובה 1

  1. אורלי
    באמת ילדים מיוחדים ואין ספק שיש לך במה להתגאות, יישר כוח

    באמת ילדים מיוחדים ואין ספק שיש לך במה להתגאות, יישר כוח

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק