לאן מטיילים: פעילויות לסופ"ש הקרוב

חנוכה רק הסתיים וכבר מגיע סוף שבוע שצפוי להיות חורפי וגשום.
אספנו עבורכן פעילויות מגוונות לחובבי חורף ולאלה שמנסות להימנע ממנו:

הגן הלאומי גוברין
נבחרת של הרכבי א-קפלה ישראליים בהופעה קולית קסומה במערת הפעמון הקטנה.
הרפרטואר משתנה משבת לשבת לפי ההרכבים: שירים ישראליים, מוזיקת פופ, לטיני קופצני, ג'אז קל ועוד.
היכן: גן לאומי בית גוברין
מתי: ימי שבת 12.12, 19.12, 26.12 בשעות 11:00 – 15:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר. חינם למנויים.

עוד באתר: רכיבת אופניים למשפחות לאורך ה"שבניגל"
שבינגל בגן הלאומי בית גוברין
בגן הלאומי בית גוברין חנכו לפני כשנה את השבינגל, חיבור של המילים שביל וסינגל כשהרעיון הוא ליצור שביל אופניים ברמת קושי בינונית לכל המשפחה. המסלול הינו מעגלי ואורכו הוא 6.5 ק"מ העוטפים את העיר העתיקה מראשה. לאורך המסלול נקודות עצירה ותצפית מלוות באטרקציות שונות.
נקודת העצירה הראשונה מתרחשת כ600-700 מטר מתחילת המסלול, שם הרוכבים פוגשים בעץ שיזף בודד בשטח טבעי רחב, מדובר במחזה מרהיב ביותר. תחת העץ אפשר להנות מהפסקת שתייה ראשונה בצל. נקודת העצירה השנייה תתרח כ-2 ק"מ מתחילת המסלול, זוהי למעשה נקודת מנוחה והעשרה. יורדים לרגע מהאופניים ועולים לבקר במערת הקולומבריום העתיקה ובה כוכים לגידול יונים מהמאה ה-3 לפנה"ס. לאחר הביקור במנהרה חוזרים לשביל העובר דרך חורשה נטועה במקטע סללומים מהנה. לאחר מכן מחכה לרוכבים עצירה נוספת במערת קבורה עתיקה של העיר מראשה. מכאן השביל עולה לבוסתני עצי זיתים, חרובים, רימונים ועוד. משם יורדים עם השביל וחוצים בזהירות את הכביש הראשי של הגן למטע זיתים ואל שרידי הכנסייה הביזנטית סנטה אנה ולוודאי חקלאי עתיק. משם מחכה לרוכבים עלייה מאתגרת במעט, אבל אל דאגה, ממנה ממשיכים לגלישת שחרור נוחה עד לנקודת הסיום. ניתן להגיע עם אופניים מהבית או להזמין מראש בטלפון: 052-3866544

כח הטבע – טיול במסגרת פסטיבל "מטיילים במגפיים"
מיוחד למשפחות אוהבות לכת: נטייל בחורש סבוך ונעלה לפסגת רכס אצבע. נראה את תוצאות השריפה בכרמל בחנוכה 2010 ונגלה איך הטבע שיקום את עצמו בחמש שנים האחרונות. לסיום נבקר במערת אצבע.
אזור טיול: צפון- כרמל ורמות מנשה
סוג רכב: מכוניות פרטיות
21 ש"ח למשפחה (עד חמש נפשות)
קוד להרשמה: 11181215

מרכז המבקרים "בית הבד של הגולן" – מהעץ אל הצלחת והגוף
מפעל אקולוגי הממוקם בקצרין במבנה בזיליקה קלאסי, עשוי אבן בזלת מקומית ומשתלב בנוף הירוק של רמת הגולן. החלל הגדול, כמו לקוח מסיפורי אבירים, אוצר בתוכו פעילויות המחברות בין העבר הרחוק לטכנולוגיה עתידנית המשתמשת בזית על כל מרכיביו.

הסיור מתחיל בשיחת פתיחה והדרכה קצרה על "סיפור הבראשית" של בית הבד של הגולן. המבקר מתרשם ממכונות השמן העתיקות ועובר אל חדר הקולנוע לצפייה בסרט חווייתי המתמקד בייחודיות "בית הבד של הגולן" ותרומתו לסביבה ולאדם. לאחר הרקע ההיסטורי, עוברים המבקרים להתנסות מעשית בסבון הזיתים הגרגירי (פילינג) המיוצר מזיתים מרוסקים ויכולים לחוש את המרקם הייחודי וסגולותיו. הסיור ממשיך לתוך המפעל ולמעבדות הפיתוח והייצור בהם בודקים את שמן הזית ברציפות כל השנה ומייצרים את כל מגוון מוצרי הטיפוח הטבעיים הידועים בעולם כfrom the sea of galilee" "Olea essenc
מתי: א'-ה' 09:00-18:00, ו' 09:00-15:00 משך הסיור הוא בין 30 ל- 60 דקות עפ"י הרכב הקבוצה (ילדים או מבוגרים)
מחיר כניסה לאדם: 14 ₪
חניה רחבה, המקום נגיש

מוזיאון הילדים בחולון
בימי שבת המוזיאון פועל בין השעות 10:00-13:30.
האטרקציות לילדים בשבת והתערוכות הפעילות בסופי השבוע מתאימים לכל הגילאים.
מוזיאון הילדים מזמין אתכם לקחת חלק ביחד עם ילדכם באחד ממסלולי הילדים או להשתתף איתם באחת מהתערוכות הקבועות.
בימי שבת המוזיאון פועל בין השעות 10:00-13:30

פעילות לילדים בשבת – פעילות לבחירה:
דיאלוג בחשיכה – פעילות לילדים בשבת המיועדת לילדים מגיל 9 ומעלה (ההשתתפות לילדים בגילאי 9 עד 14 מותנית בליווי מבוגר). זוהי פעילות יוצאת דופן אותה מדריכים עיוורים ומאפשרת למשתתפים לחוש את אשר עובר על העיוור בחיי היום יום. משך הפעילות – שעה ורבע

הזמנה לשקט – פעילות לילדים בשבת מבית היוצר של דיאלוג בחשיכה. גם פעילות זו מיועדת לגילאי 9 ומעלה בליווי מבוגר (עד גיל 12). הפעילות מודרכת ע"י חרשים ומתמקדת בהכרות עם שפת הסימנים ומציאת דרכי תקשורת עם הזולת באמצעות תנועות גוף ותקשורת חלופית. משך הפעילות – כשעה ורבע.

דיאלוג עם הזמן – פעילות לילדים בשבת, יוצאת דופן ומרגשת העוסקת בדיאלוג הבין דורי, שאותה מעבירים מדריכים בני 70 ומעלה. בפעילות זו ילמדו המבוגרים וגם הילדים כיצד להתמודד עם הליך ההתבגרות שלהם עצמם, ויתמודדו עם האלמנט שאינו ניתן לשליטה או עצירה על ידנו- הזמן. הפעילות מיועדת למבוגרים ולילדים מגילאי 10 ומעלה בליווי מבוגר. משך הפעילות – כשעה ו-40 דקות.

בעקבות הפרפרים / טיול עם ינשול – שתי פעילויות המיועדות לפעוטות בגילאי שנתיים וחצי עד גיל 4. בפעילות טיול עם ינשול יחשפו הילדים לעולם הטבע ולמינים השונים מהם, ילמדו לקבל את השונה וכיצד להתמודד עם ביישנות ופחד מן הסביבה. הפעילות בעקבות הפרפרים, תיתן לילדים הזדמנות להתחקות אחר מחזור חייו של זחל הפרפר, להכיר בע"ח זה ולהחשף למינים שונים של בע"ח. משך הפעילות – כשעה ורבע.

המסע לתיקון ממלכת הזמן – פעילות לילדים בשבת המיועדת לילדים בגילאי 4-6. במהלך הפעילות עוברים הילדים יחד עם צמד זחלים קטנים מסע התפתחותי עד להפיכתם לפרפרים. בדרך הם מתוודעים למשפחות שונות של בע"ח, מפתחים סקרנות, ולומדים להכיר תהליכים שונים בטבע ולקשר בין סובב ומסובב.

היער הקסום – פעילות הרפתקנית לגילאי 6-8 בליווי מבוגר. עם כניסת הילדים לפעילות הם משחררים שדון שובב שגורם לכאוס אותו הם מנסים להשיב לקדמותו. במהלך ההרפתקאה הם לומדים להתמודד עם סיטואציות ורגשות העולים בהם בעקבות ההתרחשויות. משך הפעילות הינו כשעתיים.

החייזרים – פעילות לילדים בשבת המיועדת לילדים בשכבת הגיל הבוגרת (מכיתה ג' (גיל 8) ועד גיל 12). לילדים הצעירים יותר בפעילות בגילאי 8-9 נדרש ליווי מבוגר. בפעילות זו נשאבים הילדים להרפתקה בחללית חייזרים קסומה. בחללית הם פותרים חידות ולומדים להכיר את החייזרים ואת עצמם כאשר ההתמודדות שלהם בעצם היא קבלת השונה והאחר. משך הפעילות- כשעתיים.

בגובה העיניים – סדנת אמנות עם נושא מתחלף אחת לשנה. במהלך הפעילות הילדים מתנסים בהפקת אמנות מסוגים שונים ממולטימדיה ועד מוסיקה באמצעות חפצים שונים הניתנים להם בעת הפעילות. בסיום הפעילות מגיעים הילדים אל סדנת יצירה אותה הם יכולים לקחת הביתה בתום הפעילות. משך הפעילות- כשעתיים.
למידע נוסף על תערוכת בגובה העיניים

שליחי הבלוז במופע מלהיב מחווה לביטלס
שליחי הבלוז יופיעו ביום שישי במופע מלהיב ובלתי נשכח לכל המשפחה, במסגרת מקס מיוזיק – במקס קניון ערים כפר סבא. שליחי הבלוז הלהקה, בהנהגתו של הגיטריסט צ'לי סיגלסקי, ממשיכה מזה 30 שנה בהופעות נצחיות, בחומר מקורי ובמחווה לגדולי הרוק בכל הזמנים. הם ינגנו וישירו עם הרמוניות הווקאליות, גיטרות בטעם רוקבילי עם תבלינים הודיים, לחנים מרגשים, סיסמאות של דור – כל אלו יקומו לתחייה במופע ביום שישי במקס קניון ערים.

כולם מכירים את להקת הביטלס המצליחה בכל הזמנים, באקט הבידורי הגדול של המאה
ה-20 וברביעייה המופלאה מליברפול – המהפכנים הגדולים של מוזיקת הפופ והרוק הפופולארית.
שליחי הבלוז יגיעו למחווה מרגש ומיוחד לשירי הביטלס, אחרי שביצעו טריביוט לקווין, לד זפלין, דיפ פרפל וכמובן המופע המיוחד לפינק פלויד, ואחרי שהופיעו פעמים רבות ובהצלחה גדולה בפרויקט מקס מיוזיק.
הם מבצעים להיטים ידועים, לצד רצועות ניסיוניות, רגעים פסיכודליים לצד קטעי רוקנרול חזקים, ומעלים הדים מהמורשת של ארבעת המופלאים מליברפול ששינו את המוזיקה לה אנו מאזינים.
מתי: יום שישי 18 בדצמבר בשעה 12:15 ברחבת הבמה
WAZE: במקס קניון ערים כפר סבא

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק