לאן בשבת: פעילויות וטיולים לכל המשפחה

גם אם השבוע היה ארוך ומתיש וגם אם עבר בלי שהרגשת בכלל, הגיע הסופ"ש ובין שנ"צ לארוחת ערב נסו ליהנות מפעילות משפחתית, הנה כמה הצעות:

בן-גוריון מרחיב את הבית
צריף בן-גוריון הוא ביתו המקורי של ראש הממשלה הראשון של ישראל, אשר האמין כי יש להפריח ולאכלס את הנגב והאמין לא פחות במתן דוגמא אישית.
בצוואתו ביקש להשאיר את ביתו כפי שהיה, ועד היום ניתן לראות את הצניעות הרבה בה הוא חי, ואף אירח אישים וראשי מדינות במשך 20 השנים בהם חי במקום, עד למותו בשנת 1973.
כיום משמש הצריף כאתר מורשת מודרני ברמה בינלאומית, שבו מוזמנים המבקרים להציץ אל חייו הפרטיים של דוד בן-גוריון.

לאחר מהלך נרחב של שימור ושיפוץ, טופלו לאחרונה 3 מבתי השכונה, סמוך לביתם של בן-גוריון ואשתו פולה, ובהם הקימו חדרי תצוגה חדישים.
בית הגבס, הוא הבית הראשון שנבנה בקיבוץ. בתוך בית זה נמצא כעת מוזיאון של הקיבוץ, המראה באופן מרתק את התפתחות הקיבוץ מיום הקמתו ועד היום. בחדר זה נפתחה גם תצוגה מרגשת החושפת את המבקרים לאותם חלוצים אשר הקימו את הקיבוץ ולחזון הנגב של דוד בן-גוריון.
בחדר השני שולחנות פעילות ממוחשבים עם מיצג אינטראקטיבי המאפשר למבקרים להיות שותפים פעילים בנושאים שהיו קרובים וחשובים לבן-גוריון -הנגב, צה"ל ותפקידו של הנוער בישראל. מייצג זה מאפשר למבקרים להתחבר וללמוד על מורשתו של דוד בן-גוריון ולקחת נושאים אלו לאקטואליה של ימינו. בחדר זה מוצגות גם קריקטורות של בן-גוריון, ואסופת מכתבים מרתקת בינו לבין בני נוער.
בחדר השלישי מוקרן, על גבי מסך ענק, הסרט "איזהו מנהיג" המביא רגעים מכוננים בהם נדרש דוד בן-גוריון לקבל החלטות מדיניות הרות גורל, לצד התמודדותו עם משפחתו, בזמנים בהם היה רחוק ועסוק בניהול המאבק להקמת המדינה ולביסוסה. כדוגמה לכך מוצג מכתב שכתבה לו פולה, בו בישרה לו על הולדת בתם הבכורה.
לצד החדרים החדשים נמצא הצריף המקורי, אשר נשמר כפי שהיה לפני למעלה מ-40 שנה.
בין החדרים נמצאים חדרי השינה הנפרדים, המטבח הצנוע שבו תלתה פולה את התפריט היומי של בעלה, וחדר העבודה המרשים ובו למעלה מ-5,000 ספרים (המהווים רק רבע מספריו של בן-גוריון) במגוון רחב של נושאים כמו יהדות ותנ"ך, פילוסופיה, היסטוריה וגיאוגרפיה, צבא וביטחון ועוד. בחדר העבודה כתב את ספריו ומאמריו הרבים, וכן את זיכרונותיו, אותם ייעד לדור הצעיר של ישראל.
ברחבי הבית פזורות גם המתנות שקיבל בן-גוריון מאישים וממוסדות שונים, ושבהן בחר לקשט את ביתו, ומשקפות את שהיה קרוב ללבו יותר מכל: תמונת סמל המדינה, המכילה בתוכה את תמונתו ואת תמונת חברו, יצחק בן-צבי; מגילת העצמאות – שקיבל מראש הממשלה לשעבר, גולדה מאיר, וגם חנוכייה המנגנת את "התקווה" ומפת ארץ ישראל.
מתי: ראשון עד חמישי 8:30-16:00, שישי וערבי חג 8:30-14:00, שבת 10:00-16:00
יש להגיע עד שעה לפני הסגירה.
WAZE: צריף בן גוריון – שדה בוקר
פרטים נוספים: בטלפון 08-6560469

Rhythm & Justice החברים של ריהאנה עם להיטים עכשוויים
העשור האחרון היה רוויי בכוכבות מוזיקה ענקיות בשדה המוזיקה הבינלאומי. החל בריהאנה, דרך ביונסה, וכלה בשורה של זמרות "אר אנד בי" עדכניות שהתנגנו בכל בית על הפלנטה.

המחווה המוזיקלית תוקדש הפעם למוזיקה בת זמננו. אר אנד בי עכשווי מאופיין בהפקות נוצצות ומשויפות, שירת גוספל, הרמוניות ג'אזיות, מקצבים פולי ריתמיים, הוקים אלקטרוניים, גרוב בלתי נשכח ודיוות שכמו הגיעו מעולם אחר.
השורשים של האר אנד בי העדכני נמצאים בהפקות של קווינסי ג'ונס למייקל ג'קסון בשלהי שנות ה-70 ובמהלך שנות ה-80, כמו גם בניו ג'ק סווינג של טדי ריילי.
שרשרת האמנים המזוהה עם אר אנד בי עכשווי היא מהקצפת של המוזיקה הפופולארית: ג'ון לג'נד, וויליאם פארל , פרנק אושן ואחרים. המוזיקה מתאימה לריקוד, ולנשמה ולהנאה, במיטב המסורת של האמנים הענקיים כמו: מייקל ג'קסון, אר קלי, סטיבי וונדר, וויטני יוסטון ומריה קארי, כמו גם של כוכבי ההווה, להקת ריתם אנד ג'אסטיס, המורכבת ממוזיקאים ישראליים מהאקדמיה למוזיקה בירושלים עם להיטי אר אנד בי מסחררים ועכשוויים.
מתי: יום שישי 8 בינואר, 12:15
WAZE: ברחבת הבמה מקס קניון ערים כפר סבא.
חניה חינם כצנלסון 14 כפר סבא.
פרטים נוספים: בטלפון 09-7677788

סדנת ליקוט ובישול בנחל נעמן
העשב הגדל בכל פינה הוא שפע של מזון טרי ומזין. נכיר, נזהה, נלקט צמחי בר, נשלב ונבשל אותם בארוחה שלנו

מתי: שבת 9/1/16 בשעה 9:00-13:00
מתאים למשפחות
ארנק: 90 למבוגר, 60 לילד מחיר משפחתי מיוחד – 240 ₪ (ל4 אנשים)
לפרטים והרשמה: 052-5557271 אפרת

גשר חדש נחל ציפורי
גשר חדש המיועד למטיילים ולצועדים, הוקם בטיילת החדשה מעל נחל ציפורי במועצה האזורית זבולון

במסגרת פרויקט שהובילה רשות ניקוז ונחלים קישון בשיתוף עם תושבי הכפר ראס עלי ובסיועה של המועצה האזורית זבולון, הוקם גשר חדש המיועד למטיילים, בטיילת החדשה מעל נחל ציפורי ליד ראס עלי
קטע הטיילת הינו שביל סלול באורך של כ- 2.5 ק"מ היוצא מטחנת הנזירים וממשיך במורד נחל ציפורי, במרחק של מספר מטרים ספורים, בסמוך לכניסה לראס עלי, חוצה השביל את נחל ציפורי דרך הגשר החדש שהוקם, וממשיך בגדה הצפונית עד לסיומו בדרך העפר מראס עלי צפונה.

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק