על סף דלתך: כל מה שכדאי לך לדעת על דלתות פנים

תפקידן של דלתות הפנים בבית הוא לסגור פתח שנועד למעבר במחיצה פנימית בחלל. בחירת דלתות איכותיות, המתאימות לצרכים שלכם ומשלימות את עיצוב החלל, הן משימה לא פשוטה ולעיתים לא מושקעת בבחירתן תשומת לב ראויה.

חברת "פנדור" מציגה טיפים חשובים שיסייעו לך לרכוש את הדלת הנכונה:

מעצבי פנים מדגישים את החשיבות שבבחירת דלתות פנים המתאימות לקוו העיצובי ואת חשיבותן כמבודד אקוסטי בין חלל אחד למשנהו. בחירה נכונה של דלת פנים, המתאימה לאווירה ולסגנון, תתרום לעיצוב ותתמזג עמו, לעומתה בחירה לא נכונה ואקראית תבלוט בחלל כאבן נגף.

• הקו המנחה בבחירת דלתות פנים הוא בראש ובראשונה מיקומן בחלל. במידה והדלתות פונות לחלל הציבורי של הבית רצוי לבחור בדלתות מעוצבות בגוון הקיר על מנת להצניע את הפתחים ולתרום למראה הרמוני ואחיד.
• גם כאשר הדלתות מוצנעות במסדרון, אולם הן סמוכות זו לזו ויוצרות עומס חזותי, מומלץ לבחור בדלתות בקווים נקיים בגוון הקיר.
• לבית בעל עיצוב מסוגנן ורב פרטים יתאימו דלתות פנים מסוגננות בהתאמה, ובעיצוב מינימליסטי. ניתן למצוא דלתות פנים המתאפיינות בקו דקורטיבי מינימלי, כגון פס מחורץ או מתכתי דק, וצבע המתאים לחלל, רצוי בהיר.

• בחדרי אמבטיה ושירותים, עם חלונות קטנים או ללא חלונות, מומלץ להתקין דלת עם חלון צד מוארך צידי בצד הידית (180/6).
• עבור חדרים המשמשים כמשרד או קליניקה בתוך הבית, או עבור משרדים, נהוג לקחת דלת עם חלונות, החל מדלת בסגנון יפני, עם חלונות רבים קטנים, או דלת עם חלון גדול אחד. דגם פופולרי נוסף למשרדים הוא דגם עם פס אלומיניום.


• כאשר מדובר בריצוף שאינו פרקט, מומלץ לבחור דלתות עמידות למים. באופן טבעי שטיפת רצפה שאינה מבוקרו או הצפות ממכונת הכביסה יגרמו לפגמים בתחתית הדלת ויפגעו במראה היפה של הדלת, אלא אם כן מותקנות דלתות שהינן דלתות עמידות למים.
• כאשר רוצים לשדרג את מראה הדלת אבל לא יכולים להשקיע עוד אלפי שקלים על דלתות יקרות יותר, אפשר לשפר את מראה הדלת באמצעות בחירת פרזול מעניין לדלת. יש כיום מאות דגמים וצבעים של ידיות לדלתות. ההשקעה אינה כה רבה, אך התוצאה היא מראה משופר ומיוחד.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות