טעויות עיצוב נפוצות והדרך להתגבר עליהן

האם אכלתם פעם על גרם מדרגות? קרה לכם שניסיתם לשוחח בזמן ארוחת הערב ועמודי מעקה חסמו אתכם? טעויות עיצוביות שכאלה בדירות מגורים הן נפוצות ופוגעות בתנאי החיים. קבלו את הפתרון:

הסיפור הזה עוסק במשפחה בת חמש נפשות שגרה בבית בן 3 קומות בראשון לציון. שטח הבית הוא 250 מ"ר, ועדיין, המשפחה לא יכולה לקיים ארוחה משפחתית אחת סביב שולחן. הסיבה: מדרגות שתוכננו לא נכון ולא מאפשרות לקיים מפגש משפחתי. המשפחה הבחינה בבעיה והתייעצה עם משרד האדריכלים היפואי הידוע "קררו – אמני אדריכלות ומעצבי חוויות". הבקשה הייתה לקבל יעוץ לתכנון מחדש של הבית.

כולנו מכירים בחשיבות קיום ארוחות משפחתיות, ותרומתן לאיחוד המשפחה. בבית משפחת לוי זה לא קרה. בלב קומת הכניסה, בין מטבח קטן וסלון מרובע, מככב גרם מדרגות עצום, שמטפס לקומת המגורים הראשונה. הדבר מנע מהמשפחה להציב שולחן אוכל, וגרם לבני המשפחה לאכול עם הצלחות ביד על המדרגות או מתחתיהן בעמידה. חלק מהם הסתפק בישיבה על שרפרף או על גבי שולחן פינתי קטן.
לאורך שנים ניסתה המשפחה לחפש פתרונות אד הוק. הם ניסו להציב שולחן קטן באחת הפינות של הסלון, או להניח מדף ארוך וצר מתחת לגרם המדרגות. פתרון נוסף שחשבו עליו היה להציב כיסאות אוכל קטנים.

קובי קררו ממשרד קררו אדריכלים הצליח לשנות את פני מבואת הכניסה. המדרגות הועברו קרוב לדלת הכניסה, המטבח הורחב (על ידי ביטול מרפסת השירות הקיימת), נבנתה פינת אוכל גדולה ומרווחת שמשקיפה אל המטבח והסלון יחד.
האדריכל קובי קררו מסביר על פתרון מתוחכם לבעיה עיצובית:
"מבנה הדירה הציב בפניי אתגר גדול. ההורים הבינו כי הם צריכים פינת אוכל. העברנו את גרם המדרגות לכיוון אחר ופתחנו חלל רחב ידיים, מואר ויפה, המקשר בין הסלון למטבח. הצבנו שולחן אבירים גדול שישמש את המשפחה ויספיק גם לאורחים עד 12 איש. החלפנו את קיר היציאה לגינה בקיר זכוכית, שאפשר להכניס את הגינה פנימה. יצרנו מצב שהחושך בוטל וקרני שמש הציפו את החלל הפנימי. אחרי התכנון מחדש, כל האווירה בבית השתנתה. המשפחה יכולה לשבת ולשוחח על כוס קפה, לקיים ארוחות שבת משפחתיות וליהנות אחד מהשני".

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק