על ברלין בחורף ואיך (גם) זה קשור לכביסה לבנה

אני חושבת שבתכל'ס אני אמא ממש טובה. אני חושבת תמיד על טובתו של דרדס הפלא שלי. אני מכילה, קשובה, אוהבת, עוטפת, מגוננת, דואגת. אני נוסעת בשמחה להצגות גם בערים מרוחקות. אני קונה לו צעצוע שהוא ממש רוצה באותו רגע נתון למרות שאני יודעת שעוד יום וחצי הוא כבר לא יראה אותו ממטר. אני הולכת לקראתו ברוב המקרים ומנסה לעשות הכל כדי שייהנה. אני גם באופן כללי אישה טובה. אני שוטפת כלים גם כשלא בא לי. מנקה את הבית מדי פעם. מורידה את הזבל גם בלילה מאוחר כשלא ממש מתחשק. מתחשבת. מכינה אוכל די טוב.

אבל כביסה לבנה אני לא יודעת לעשות.

אני מהאימהות שלא קונות בגדים בגוון הלבן. אני משכנעת את עצמי שלילד שלי לא מתאים בהיר, ומשקיעה בלקנות לו בגדים צבעוניים.
כביסה לבנה היא מחוץ לתחום בשבילי. לא מהמעלות הבולטות בכלל שלי.
אני מהאימהות שנכנסות לסטרס כשיש טקס בגן או כל איוונט שמצריך הגעה עם חולצה לבנה.
הדרדס שלי בן קצת פחות מ 4 והפעם היחידה בערך שרכשתי לו חולצות וגופיות לבנות הייתה לפני מס' חודשים, כשטסנו לברלין, והיה חורף אירופאי אמיתי עם קור רציני ורוחות ושלג ומעלות שירדו מתחת לאפס.
הייתי ממש גאה בעצמי כשהחולצות הלבנות נחו במזוודה. הרגשתי שניצחתי איזה שדון פנימי קטן שלי. מה גם שמאוד הפתיע אותי שדווקא מתאים לו לבן לילד שלי. מאוד מתאים. לא יותר מהצבעוניים בהם השקעתי עד היום. אבל מתאים באותה מידה בערך.
היה מאוד כיף בברלין בפעם ההיא שנסענו שלושתנו. היה לנו מלון מגניב עם ארוחות בוקר מעולות.

ארוחת בוקר מושלמת בברלין
ארוחת בוקר מושלמת בברלין

היה מזג אוויר קריר ונקי. היה גשם אירופאי עדין שמדי פעם טיפטף עלינו. נהנינו מנסיעות אותנטיות מדהימות באו-באן, הרכבת התחתית המרשימה של הגרמנים, תוך שאנחנו לומדים להגות את שמות התחנות. אכלנו נקניקיות לא ברורות בשווקים קטנים מדליקים. ראינו טלוויזיה גרמנית משובחת. שתינו בירה טובה. בילינו בקה דה וו, חנות הכלבו הגדולה ביותר באירופה. הסתובבנו בחצרות הציוריות של ההאקשר מרקט. קנינו דברים יפים בפלומרקט ענק של יום ראשון. אכלנו ערמונים חמים בזמן שיורדים עלינו פתיתי שלג רומנטיים כשאנחנו מטיילים ברחובות.
וכל אותו זמן.. הגופיות הלבנות חיממו את גופו האהוב של הדרדס שלי ובכלל שימשו אותנו מאוד לטובה.
ואז, כשנאלצנו לסיים את זמן גרמניה שלנו, והגיע זמננו לחזור הביתה לשגרה, הגיע גם הזמן הזה, של הכביסות. ועם זמן הכביסות, היה גם צורך בכביסה לבנה.. ואז גם נזכרתי כמה אני לא טובה בכביסה לבנה, וכמה זה לא מהמעלות הבולטות בכלל שלי.
ובהזדמנות זו אני מרשה לעצמי להצהיר בגאווה – אני אישה טובה ואמא ממש טובה. אבל כביסה לבנה אני לא יודעת לעשות.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

14 תגובות

  1. אביטל, זה כאילו את יושבת לי בתוך המוח ופשוט מנסחת בצורה מופלאה את כל המחשבות האינסופיות שמתרוצצות לי בראש. מחכה בקוצר רוח לפוסט הבא.

    1. תודה רבה יקירתי!! כבוד גדול גדול לי לדעת את זה :) ואני שמחה על האפשרות הזו שלי לנסח את המחשבות האימהיות המופרעות האינסופיות שמתגלגלות אצלנו :)

  2. אביטל המקסימה,
    לא מבין מה הבעיה? אם את אוהבת בגדים צבעוניים, אני מתחייב לך שהדרדס שלך כבר ידאג לעבודה ותוך זמן קצר הגופיות הלבנות יהיו צבעוניות לגמרי.

    1. תודה על החיזוקים צפריר :) יש לציין שאתה בהחלט צודק, ובתור ילד ממש טוב הדרדס שלי בהחלט מקל עליי בעניין הצבעוניות בבגדים.

  3. צריך לעשות הפוך. לשלוח אותם לגן עם החולצות המוכתמות ושיחזירו אותן לבנות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות