לאן בסופ"ש? 6 מסלולי טיול מומלצים בגליל המערבי

בלב הגליל המערבי, צפונית לנהריה, ממוקם אחד הקיבוצים המיוחדים ביותר בישראל – קיבוץ גשר הזיו. זהו קיבוץ פסטורלי המהווה נקודת מוצא מצוינת לחקור את כל אזור הצפון, כשגם הקרבה שלו לחוף אכזיב הפופולארי (קילומטר אחד בלבד) תורמת בוודאי. לפניכם סקירה של שישה מסלולים מומלצים למשפחות בסביבתו:

עין כובשים
עין כובשים הוא מעיין חביב מאד, שלמרבה הצער אינו מלא במים בכל ימות השנה. ועדיין, זהו אתר תיירותי מיוחד מאד. עין כובשים נמצא בלב יער חניתה ועבר הליכי שיקום מאסיביים על ידי הקרן הקיימת לישראל בשנים האחרונות. מעבר לעובדה שזהו מקום פשוט אידיאלי לפיקניקים משפחתיים, ניתן למצוא בו או בסמוך אליו מספר פנינות חמד. המיקום האידיאלי של עין כובשים, שמשקיף אל החופים המרהיבים של הים התיכון, הופך את ההגעה אליו למומלצת עוד יותר.
נחל באר ויער חניתה
במרחק קצר מעין כובשים, באותו יער, נמצאים מספר אתרים אטרקטיביים לא פחות. משפחות המעוניינות במסלול מעגלי פשוט יחסית, באורך של כשני קילומטרים, ישמחו לחקור את שביל נחל הבאר. תחילת השביל היא מאחורי סלע הנצחה ללוחמים שנפלו על הגנת חניתה, כשבסמוך מגדל תצפית שיעניין בוודאי את הילדים וחובבי התמונות הפנורמיות. לאורכו של השביל פזורים אתרים היסטוריים (כולל הבאר שהעניקה לשביל את שמו), נחל, ואדי ועוד.

עין חרדלית
עין חרדלית הוא מעיין אידיאלי לטבילה צוננת בחודשי הקיץ, אם כי ברור שכמויות המים בו יהיו מרשימות יותר דווקא בתקופות הקרות יותר. המעיין ממוקם בגליל המערבי, בסמוך ליישוב מנות, ומהווה חלק מנחל כזיב. פיסת גן העדן הזו כוללת עצים מסוגים שונים, שמספקים גם צל בימים הלוהטים. המעיין עצמו הוא קטן וכולל שתי בריכות, בעומקים שונים, שמתאימות בעיקר לשכשוך הרגליים.
פארק הסלעים כסרא
פארק הסלעים ממוקם סמוך לכפר כסרא, כחלק משמורת הר סנה. האטרקציה העיקרית בפארק – בעיקר לילדים אבל ממש לא רק – היא סלעים בצורות שונות שנוצרו על ידי פלאי הטבע, סלעים המציעים עבורם שלל אפשרויות למשחקים. ניתן לערוך באזור שני מסלולים: מסלול קצר ומעגלי העובר סביב מתחם הסלעים (המסלול השחור) ומסלול ארוך בן כשניים וחצי קילומטרים המתחיל בכביש שבין כפר ורדים ותפן (מסלול אדום). נסו לאתר סלעים בצורות חיות, או אפילו בעלי חיים אמיתיים שמסתתרים ביניהם. את הביקור אתם יכולים להשלים בשיט בסירות פדאלים או קיאקים באגם מונפורט הסמוך.

עין חומימה
המסלול הבא נחשב למעט מאתגר יותר. הוא מתחיל בראש פסגת המירון, שכמובן מצריך ביקור משל עצמו, וכולל הליכה לאורך כארבעה עד שישה קילומטרים (רובה בירידה). בנוסף, המסלול אינו מעגלי, ולכן מצריך שני רכבים.
מוקד העניין המרכזי לאורך המסלול הוא מעיין בשם עין חומימה, שמאפשר התרשמות משכבות הסלע שיצרו אותו. לא תמצאו כאן מים בכמויות גדולות, אלא כמויות מינימליות, כאשר אסור לדרוך על האזורים הרטובים עקב ראשני סלמנדות השוכנים שם. לאורך המסלול, תוכלו לראות את מיטב הפריחה, בעלי חיים ונופים מרהיבים.

עין מג'נונה
את הסקירה אנחנו מסיימים עם עין יפעם, או בשם הידוע יותר שלו – "עין מג'נונה" (=משוגע). לשם הזה אחראים המקומיים, שהבחינו במספר דפוסים לא שגרתיים של האזור: ראשית, הנחל הנמצא באזור, נחל בית העמק, הוא מעוקל וחד. שנית, מי מעיין עין יפעם הקרסטי המתחבר לנחל נובעים בקילוחים באופן מפתיע ומפסיקים את נביעתם בין רגע. גם כאן, אל תצפו למעיין ששופע במים בכל ימות השנה, אבל תופעת הטבע שהקנתה למעיין את שמו, הסביבה הירוקה ומספר מוקדי עניין אחרים (תחנת קמח עתיקה, למשל), הופכים את ההגעה למקום למומלצת.

באדיבות אתר מלונות מטיילים המציעה אירוח כפרי בצפון בגליל המערבי וגליל עליון לאוהבי טיולים וחופש. באתר תוכלו לצפות במגוון מסלולי טיולים בצפון ורעיונות לבילויים ואטרקציות מומלצים.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות