7 התרגילים היעילים ביותר לבטן שטוחה

סט תרגילים ממוקדים בעזרתם ניתן לחטב את הגוף באופן האפקטיבי ביותר ולהגיע לבטן שטוחה בזמן קצר

1. כפיפה צידית בשכיבה עם כדור פיטבול
נקודת התחלה: שכיבה על מזרון עם רגליים ישרות עם כדור פיטבול. על הראש להיות בהמשך לעמוד השדרה, מבט מופנה מעט כלפי מעלה, כששתי הידיים ישרות על מזרון. יש לשמור על תנועה איטית ללא ניצול תנופת התנועה.
להקפיד לנשוף נשיפת אוויר בעת מאמץ ושאיפה בעת הירידה.
לא עוצרים נשימה בעת ביצוע התרגיל. מאחר ועצירה כזו בעת ביצוע תרגילי בטן עלולה לגרום לעליית לחץ הדם לערכים גבוהים. כדאי להקפיד לנשוף את האוויר החוצה באיטיות בעת כיווץ השרירים.

2. גשר עם רגליים ישרות על כדור פיטבול
נקודת התחלה: לשכב על הגב עם ברכיים כפופות וכפות הרגליים על הכדור. להרים את האגן כמה שיותר גבוה. לאט לאט יש לנסות לנתק את הידיים מהרצפה למשך 15 שניות. להחזיר את הידיים לרצפה. לנסות לנתק רגל אחת מהכדור, להחזיק 15 שניות ולהחליף עם רגל שנייה. ליישר את 2 הרגליים יחד ולקפל אותן יחד.

3. רגליים קדימה
נקודת התחלה: עמידה. יש לעשות צעד גדול קדימה עם רגל ימנית ולא לקפל את רגל שמאל. להעביר את שתי הידיים מאחורי הגב וליישר אותן, את הכתפיים למשוך אחורה. במצב זה נמתין מספר רגעים ונחזור על התרגיל עם הרגל השנייה. יש לחזור על התרגיל 5 פעמים עם כל רגל. לנשום עמוק, לא למהר, לשמור על שיווי משקל.

4. רגליים למעלה
נקודת התחלה: שכיבה על הרצפה. יש להרים רגליים ישרות למעלה. הידיים שוכבות על הרצפה עם כפות הידיים כלפי מטה. להעביר את כל המשקל על הגב והידיים. במצב זה יש להמתין כדקה ולשים לב לנשום נשימות סדורות.

5. גשר
נקודת התחלה: שכיבה על הרצפה, קיפול ברכיים והנחת כפות הרגליים על הרצפה. יש להרים את הירכיים תוך כדי שהידיים מושטות על הרצפה מתחת לגוף ומשולבות יחד. להמתין כדקה במצב זה ולהקפיד לנשום עמוק.

6. ברכיים לחזה
נקודת ההתחלה: שכיבה על הגב תוך כדי שחרור כל השרירים. יש לקחת נשימה עמוקה ולמשוך את הברכיים לחזה כשאנו מחבקים את הברכיים עם הידיים. להרים מעט את עצם הזנב כלפי מעלה ובבמצב זה להמתין כדקה. להקפיד לנשום נשימות סדורות כל הזמן.

7. סקוואט איטי
נקודת התחלה: עמידה עם הרגליים ברוחב הכתפיים. את הידיים יש להרים למעלה ולהחזיק אותן ישר מעל הראש. לאט לאט מתיישבים באוויר, כאילו על הכיסא. במצב זה להמתין כדקה, תוך כדי שמירה על כתפיים ישרות והקפדה על נשימות סדורות.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות