לעצב את גינת החלומות הביתית

בשעה טובה נכנסתם לדירה החדשה, סידרתם הכל, תליתם תמונות, בחרתם את צבע הווילונות והרגשה חדשה עוטפת אתכם.
עכשיו הזמן הכי טוב להתפנות לגינה (וגם כי האביב כבר כאן).
בין אם הגינה קטנה, אורבנית, מרפסת או דונמים רבים, חייבים להשקיע גם בקצת ירוק שיעטוף אתכם, אחרי הכל הארנונה שאתם משלמים כוללת גם את שטחי המרפסות וגם את הגינה אז עדיף שתנצלו אותם לטובתכם.
וכן, לפעמים שטח גינה קטן יכול לגרום לכם לומר "מה כבר אפשר לעשות איתו?" אז התשובה היא חד משמעית: הרבה! רוצים מפלט ירוק? קיבלתם!

קבלו מדריך קצר עם טיפים שיסדרו לכם גינת חלומות:

טיפ ראשון
מצאו את איש המקצוע הטוב ביותר עבורכם ועבור צרכיכם.
בין אם מדובר במעצב הגינה, הגנן או אחד מספקי השירות האחרים. ראו שישנה שפה משותפת והבנה, שיחה טובה, למידה מפרה וחיבור. אתם תודו לי אחר כך, הקמת גינה היא תהליך כייפי, משמח, בונה שכל המשפחה יכולה לקחת בו חלק ועל כן חייבים לבחור איש מקצוע שאתם ובני ביתכם מתחברים אליו.

טיפ שני – תכנון
אתם צריכים להחליט למה הגינה אמורה לשמש אתכם. את ההחלטה על מה אתם רוצים לראות בגינה כדאי לקבל בהרכב משפחתי ולראות כיצד יחד מקימים את גינת החלומות שלכם.
תרשו לעצמכם לדמיין..
דמיינו את עצמכם יושבים סביב שולחן עמוס כל טוב בגינתכם העתידית וחישבו ‏איך הייתם רוצים שהגינה תראה ואיזה אלמנטים יהיו בה: פינת מנגל, פינת ישיבה, כדים פורחים, אבני מדרך, פינת תבלין, מדשאה קטנה או בור אש (fire pit).
שאלו את עצמכם אילו מטרות הייתם רוצים להשיג בעזרת הצמחייה? צל בעזרת עצים? הסתרה מחלונות השכנים? הוספת צבעים לפי עונות או כל רעיון אחר.
ומהנקודה הזו של החשיבה תתחילו לתכנן, יחד עם איש המקצוע שבחרתם.

תהליך התכנון
למדתי מניסיון של למעלה מ-15 שנות גינון לא לוותר לאף לקוח על התהליך. כך גם אתם תוכלו לראות תמונה כללית של איך תיראה הגינה שלכם בסיום התהליך. נסו להיכנס לאתרי עיצוב ועיצוב נוף בפרט הקיימים כיום ברשת, תתרשמו, תדמיינו, תחקרו וקחו רעיונות לדברים שהייתם רוצים לראות אצלכם. מתכנן גינות ישמח שהמשפחה תהיה מעורבת בתהליך עם רעיונות וכך יוכל להתאים את עיצוב הגינה ללקוחות.

והכי חשוב תיהנו מהתהליך. זה ירוק, פורח ויעשה לכם טוב על הנשמה לכן תזכרו להנות מהדרך לגינת החלומות שלכם. בהצלחה!

הכותב הוא אביגדור גלר, "גני אל גינון". מתכנן נוף, מפתח ומשמר גינות מיוחדות

אודות אמא של

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון של 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות עם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק