טיפים לעיצוב חדר רחצה חכם

עיצבתן את חדר הרחצה? בחרתן את הצבעים שאתן אוהבות, את האביזרים הנלווים, ומצאתן את הקונספט שלכן לאחד החדרים המשמעותיים בבית.
לעיתים, אנו כל כך עסוקות בעיצוב ולא נותנות את הדעת למשתנים שיעשו את כל ההבדל בין ברז שמשפריץ מים החוצה, מקלחון שתוכנן לא נכון, אמבטיה שתגרום לכן להרגיש בבריכה.

המומחים של הנס גרוהה מעניקים לנו 8 טיפים לעיצוב חדר רחצה חכם:

1. תכנון הברזים לכיור הרחצה
לפני שאתן ניגשות לבחור את הברז שישמש אתכם בכיור הרחצה, יש להחליט איזה כיור אתן בוחרות. לא רבים יודעים אבל בחירת ברז היא פועל יוצא של בחירת הכיור.
כיום יש מגוון גדול של כיורים, החל מכיורים שטוחים, שקועים או כיורים עיליים מונחים. לכל כיור יש את הברז המתאים לו, ואין הכוונה לשפה העיצובית. ישנם ברזים גבוהים וברזים נמוכים ואת אלו נתאים לפי הכיור.
לכיורים השקועים יש להתאים ברזים נמוכים יחסית. לעומת זאת, לכיורים המונחים יש להתאים ברזים גבוהים. זאת על מנת לשמור על מרווח מספיק בין פיית הברז לשפת הכיור.
טיפ חשוב ברזי מפל הם בעלי זרימה רחבה, ולרוב אינם מגיעים עם מעדני זרימה. לכן, חשוב להתאים לברזים אלו כיורים שיהיו מספיק עמוקים ושהחלק הפנימי שלהם יהיה מעוגל.

2. אזור הרחצה
כאשר מתכננים את האמבטיה יש חשיבות לבחירת המוצרים שמתקינים בתוך חלל אמבטיה/הרחצה.
אמבטיה לרוב מגיעה עם פתח ניקוז סטנדרטי. רבים מאתנו אוהבים לשדרג את האמבטיה במוצרי קצה שלא בהכרח מתאימים לאמבטיה. כאשר מרכיבים ברזים ו/או מזלפים בעלי זרימת מים גבוהה, יכול להיווצר מצב שתמצאו את עצמכם עומדים בתוך בריכת מים, מאחר והאמבטיה לא תצליח לנקז את המים החוצה עפ"י קצב זרימת המים. לכן גם בתכנון האמבטיה יש להיעזר באיש מקצוע ולהתאים את המוצרים לאמבטיה הקיימת או זו שרכשתם.
טיפ חשוב: אחד המוצרים שחשוב שתהיה לו ספיקת מים גבוהה הוא פיית ברז תחתון באמבטיה. זאת כדי שזו תתמלא באופן הכי מהיר והמים לא יאבדו את הטמפרטורה שלהם בזמן המילוי.

3. היכן למקם את מערכות ההפעלה במקלחונים ובאמבטיות?
רגע לפני שאתן באות למקם את מערכות ההפעלה – אינטרפוץ/סוללת אמבטיה – כדאי לחשוב על המיקום שלהם בתוך חלל האמבטיה או המקלחון.
למיקום שתבחרו תהיה משמעות כאשר תבואו לפתוח את הברז ולהזרים מים. חשוב שהם יהיו ממוקמים כך שברגע ההפעלה יוותרו אזורים יבשים וזאת משני טעמים: לרוב למים החמים לוקח יותר זמן להגיע ופתיחת ברז עשויה לגרום לכם להירטב מיד במים קרים ולחוות מים צוננים באופן לא נעים בעיקר בחורף. הדבר נכון גם לגבי מים חמים שמגיעים במפתיע.
דגש מיוחד יש לשים על ראשי מקלחת גדולים שכיום מגיעים בקטרים שמרטיבים שטח פנים גדול יותר ואנחנו נרטבים עוד לפני שהגיעו המים החמים.
טיפ חשוב – למי שיש מקום לתכנן מקלחון גדול חשוב לייצר אזור יבש ואזור רטוב.

4. תכנון מערכות ההפעלה
כפי שאיננו רוצות ריבוי שקעי חשמל על הקירות לכל מוצר, כך אין סיבה ליצור מערכות הפעלה לכל מוצר באמבטיה. כיום יש נטייה לתכנן מספר מערכות הפעלה לכל מוצר קצה. חשוב לדעת שניתן לתכנן מערכת הפעלה לכמה מוצרי קצה וכך לחסוך בריבוי אלמנטים על הקיר. מעבר לאפקט האסתטי מדובר בחיסכון בעבודה וכמובן גם בכסף.

5. ניקוז במקלחונים
כצרכניות אנו בוחרות את המקלחון לפי גודל, יופי, תיפקודיות ועוד. פרט חשוב שיש לתת עליו את הדעת הוא תעלת הניקוז במקלחון. לעיתים נדמה לנו שכל תעלות הניקוז זהות, אבל זה רחוק מלהיות נכון.
אז לפני שנעסוק בפתיחת סתימות או נראה את המים גולשים לנו מחוץ למקלחון, מומלץ להתקין קופסת ניקוז בקוטר 4 צול או לוודא שתעלת הניקוז היא בעלת נתוני קליטה גבוהים.

6. אלמנטים במקלחון
במקלחונים בהם יש שני אלמנטים – ראש מקלחת ומזלף ידני, חשוב להתקין את האלמנטים כך שבראש ובראשונה המים יצאו מהמזלף הידני ורק לאחר מכן ניתן יהיה להעביר את זרם המים לראש המקלחת.
ע"י מניעה של מגע מפתיע עם זרם מים חמים שעשוי לגרום לכוויות או הירטבות מזרם מים צוננים נדאג לבטיחות ילדינו ובטיחותנו

7. מערכות ערבוב מים תרמוסטטיות
לכל מי שיכולה ורוצה לעבוד עם מערכות מים תרמוסטטיות, הדבר מומלץ ביותר.
מדובר במערכות פשוטות להתקנה, היודעות לייצב את הטמפרטורה לאורך כל זמן הרחצה ולפצות על שינויים בלחצי המים. המערכת מונעת סטיות קיצון למים קרים או מים חמים כתוצאה מהפעלת ברזים אחרים בבית.

8. ניקיון מוצרי המקלחת
אחרי שקנינו, הרכבנו, התקלחנו – צריך, איך לא, לנקות!
אז איך מנקים?
המוצרים המצופים בציפוי ניקל כרום רגישים לחומרי ניקוי חריפים. ההמלצה היא לנקות את המוצרים עם מיץ לימון טבעי או חומץ 5%. יש לעשות זאת אך ורק עם מטלית בד ולאחר מכן לשטוף עם הרבה מים ולייבש

באדיבות אביב שמאי אדריכל וסמנכ"ל קבוצת נוטלי, יבואנית הנס גרוהה בישראל
קליק לאתר הנס גרוהה

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות