סקר חדש חושף: ל 50% מהילדים עד גיל 8 חורים בשיניים!

בעוד ישראל היא בין המדינות המובילות ב OECD במספר רופאי השיניים לנפש, ילדי ישראל נמצאים הרחק מאחור ומדורגים רק במקום ה 19. במדד בריאות הפה אין ספק שמברשת השיניים החשמלית לילדים היא הפתרון האופטימלי ועכשיו, לרגל חודש בריאות הפה לילדים: 50% הנחה על מברשות השיניים החשמליות לילדים.

ביוזמת Oral-B ובשיתוף האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים ורשת סופר פארם, קמפיין חדש להעלאת המודעות לחשיבות בריאות הפה של ילדים בישראל יוצא לדרך.
במהלך חודש המודעות אורל בי וסופר פארם יעניקו הנחה מיוחדת של 50% על המברשות החשמליות החדשות לילדים (ברשת סופר פארם בלבד, בין התאריכים 17/3-13/4).

מה הבעיה?
ישראל מדורגת במקום החמישי ב OECD במספר רופאי השיניים לנפש. כאשר היא מובילה על פני מדינות דוגמת בריטניה (פי 2!), גרמניה וצרפת. למרות זאת, במצב בריאות הפה בקרב ילדים ישראל מדורגת הרחק מאחור במקום ה 19 בלבד. נתונים נוספים של ארגון הבריאות העולמי מראים כי נתוני העששת של ילדי ישראל עד גיל 12 דומים יותר לאל של ילדים מדרום מזרח אסיה מאשר לילדים ממדינות מערביות. כאשר שכיחות העששת בקרב ילדים בישראל גבוהה פי 2.5 מזו שבבריטניה!
מממצאים נוספים העולים מתוך סקר חדש שערך מכון "מדגם ייעוץ ומחקר" חושפים נתונים מפתיעים ומדאיגים לגבי בריאות הפה של ילדי ישראל וביניהם: מחצית מילדי ישראל עד גיל 8 סבלו מחורים בשיניים.

למה זה קורה?
תוצאות הסקר שופכות אור על הסיבות למצב: ראשית, 60% מילדי ישראל מתנגדים כאשר הם מתבקשים לצחצח שיניים, ו 43% מההורים פשוט מוותרים להם על הצחצוח כאשר נתקלים בהתנגדות זו.
סיבה נוספת היא שגם כאשר הילדים מצחצחים שיניים הם לא עושים זאת כמומלץ ע"י רופאי השיניים.
40% מהילדים לא מצחצחים שיניים פעמיים ביום ו 70% מהילדים לא מצחצחים במשך 2 דקות בכל פעם.

מה הפתרון?
מהאיגוד הישראלי לרפואת חניכיים נמסר:
"עששת ודלקות חניכיים הם מחלות כרוניות הפעילות בכל רגע נתון בלפחות 9 מתוך 10 מבוגרים! חייבים להבין כי בריאות הפה קשורה קשר ישיר לבריאות הכללית שלנו- כך לדוגמה נמצא קשר בין מחלות חניכיים למחלות לב שונות, לסוכרת וללידה מוקדמת.
הורים נחלמים בילדיהם בחזיתות רבות, ולעיתים בשלב של צחצוח השיניים בוחרים לוותר, וחבל!
ברגע שאנו כמבוגרים נבין את החשיבות של צחצוח השיניים ונהפוך אותו לרמזור אדום, כלומר, למשהו שאנו לא מוותרים עליו, אז נוכל לחנך את הילדים לצחצוח נכון, וכך נמנע עששת ומחלות חניכיים עתידיות.
חינוך שכזה יכיר לילד את המברשת השיניים כבר מבקיעת השן הראשונה ויקנה לו הרגלים חיוביים, שבהמשך יהפכו לטבע, דוגמת צחצוח שיניים פעמיים ביום, בבוקר ובערב, למשך 2 דקות מלאות בכל פעם, כפי שהוכח מחקרית באופן האופטימלי בו אפשר לסלק מקסימום רובד חיידקים המכונה פלאק.
אין ספק שבעידן בו אנו חיים מברשת שיניים חשמלית לילדים היא הפתרון האופטימלי. 2 דקות הצחצוח באמצעותה הן קלות וחולפות במהירות. היא מבצעת תנועות טובות יותר מיד אנושית, השימוש בה מבוקר ולא גורם לנזק, וכשמניחים אותה במיקום הנכון בגבול שבין השן לחניכיים, היא מחבקת את השן ומסלקת את כל רובד החיידקים שהצטבר.
בכדי לתת מענה לצורך הקריטי של שמירה על בריאות הפה בקרב ילדים, חברת Oral-B תשיק החודש, לראשונה בישראל, מברשות שיניים חשמליות נטענות לילדים! עד כה, רק מבוגרים יכלו להנות מהתועלות הרבות שבצחצוח במברשת החשמלית, כך מהיום גם הילדים יוכלו להשתמש במברשת החשמלית, שתעזור להם לשפר את בריאות הפה שלהם לטווח הארוך כבר מגיל צעיר.

במקרים שונים שנערכו בארץ ובעולם נמצא כי המברשות החשמליות של Oral-B :
1. מסירות פי 2.5 יותר רובד חיידקים ממברשת ידנית.
2. מבצעות פי 20 יותר תנועות בדקה ממברשת ידנית (7,600 תנודות סיבוביות בטכנולוגיה דו מימדית).
3. בעלות ראש מברשת המעוצב ומותאם במיוחד לילדים: קטן במיוחד כדי שיוכל להגיע לכל האזורים בחלל הפה הקטן של הילדים: בעל שורת סיבים ארוכה יותר בכדי להגיע לתוך הגומחות שבשיניים הטוחנות, היכן ששאריות האוכל מצטברות ונוצרים חורים, ובנוסף, כל קצה סיב מתפצל ל 3 חלקים דבר ההופך את ראש המברשת לעדין במיוחד.

בשל כל היתרונות הללו המברשת החשמלית לילדים של Oral-B מומלצת ע"י האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים החל מגיל 3.
מחקר שנערך בגרמניה אף הראה ש 9 מתוך 10 הורים מעידים כי קל יותר לשכנע את ילדיהם לצחצח שיניים כאשר משתמשים במברשות החשמליות לילדים של Oral-B.

מימין לשמאל: אופיר גוטמן, סמנכ"ל שיווק פרוקטר אנד גמבל, עופר לוי, סמנכ"ל שיווק ושחר, רשת סופר פארם, עודד מנשה, עדן הראל, ד"ר אורלי ניר שפיא, יו"ר יוצא האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים | צלם: רועי שאלתיאל

מימין לשמאל: אופיר גוטמן, סמנכ"ל שיווק פרוקטר אנד גמבל, עופר לוי, סמנכ"ל שיווק ושחר, רשת סופר פארם, עודד מנשה, עדן הראל, ד"ר אורלי ניר שפיא, יו"ר יוצא האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים | צלם: רועי שאלתיאל

עדן הראל ועודד מנשה, אשר התגייסו למסע ההסברה, ניסו את המברשת החשמלית החדשה עם 5 ילדיהם, ומסרו: "צחצוח השיניים לילדים היה מאבק תמידי עבורנו. לארגן את הילדים בכל בוקר וערב גזל מאיתנו כ"כ הרבה זמן וכוח, עד שפשוט וויתרנו, ומבלי שנרגיש, הילדים שלנו הפסיקו לחלוטין לצחצח שיניים בערב.
בסופו של דבר, הוויתור הזה התנקם בנו, ואת כל הזמן שחסכנו שוויתרנו להם על צחצוח השיניים אנחנו משלמים עכשיו עם ריבית, בהתרוצצות מרופא מומחה אחד לאחר. מאז שנתנו לילדים את המברשת החשמלית של Oral-B, הכל השתנה- הילדים מתלהבים מכל צחצוח, מצחצחים במשך זמן רב וחזרו לצחצח גם בערב. הילדים כל כך נהנים מהמברשת החשמלית, עד שעכשיו הם אלה שמזכירים לנו מתי שצריך לצחצח שיניים".

טיפים מהאיגוד הישראלי לרפואת חניכיים
1. צחצחו לילדים שיניים פעמיים ביום
2. צחצחו במשך 2 דקות בכל פעם
3. שימוש במברשת חשמלית כדאי ובטוח כבר מגיל 3
4. עששת ב"שיני החלב" עלולה לפגוע גם בשיניים הקבועות ולכן יש לעזור לילדים ולהשגיח על צחצוח השיניים שלהם לפחות עד גיל 8

לקוח מתוך מגזין ביו רשלנות רפואית – "הארץ" מרץ 2016

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

11 תגובות

 1. ליאת רייכמן
  מה המחיר יהיה?

  מה המחיר יהיה?

  • זוהר
   קניתי אתמול לבת שלי, עלה 69.90

   קניתי אתמול לבת שלי, עלה 69.90

 2. דורית ציביאן
  לעדן ועודד יש 5 ילדיםם?????

  לעדן ועודד יש 5 ילדיםם?????

  • דנה
   אם האיגוד לרפואת חניכיים ממליץ להשתמש מגיל שלוש, אני מניחה שזה לא מוקדם מדי :)

   אם האיגוד לרפואת חניכיים ממליץ להשתמש מגיל שלוש, אני מניחה שזה לא מוקדם מדי :)

 3. אביה רומנו
  מגיל שלוש מברשת חשמלית? בטוחחחח זה לא מוקדם מדי?!?

  מגיל שלוש מברשת חשמלית? בטוחחחח זה לא מוקדם מדי?!?

  • קלואי
   גם לי נישמע מוקדם מידי

   גם לי נישמע מוקדם מידי

   • אביבית
    גם אני חשבתי ככה, אבל התייעצתי עם הרופא שיניים והוא אמר שזה בסדר גמור ואפילו מומלץ! קניתי לאיתי הקטן…

    גם אני חשבתי ככה, אבל התייעצתי עם הרופא שיניים והוא אמר שזה בסדר גמור ואפילו מומלץ!
    קניתי לאיתי הקטן שלי בן ה-3 וחצי ואני מאוד מרוצה

 4. ליטל ש.
  ה"חשיפה " הזאת לגביי החורים בשיניים לא קשור לכמויות ממתקים שיש לילדים סביבם? לכל הסוכר שהם רגילים אליו כל הזמן?

  ה"חשיפה " הזאת לגביי החורים בשיניים לא קשור לכמויות ממתקים שיש לילדים סביבם? לכל הסוכר שהם רגילים אליו כל הזמן?

 5. מונה
  כל אחד יכול לקבל את ההנחה??

  כל אחד יכול לקבל את ההנחה??

  • אפרת
   שאלתי אתמול בסופר פארם, הם נותנים את ההנחה לכולם

   שאלתי אתמול בסופר פארם, הם נותנים את ההנחה לכולם

  • אביבית
   כן, אני פשוט הלכתי לסופר פארם וקניתי ב-70 ש"ח

   כן, אני פשוט הלכתי לסופר פארם וקניתי ב-70 ש"ח

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק