את הכי טובה, ואני כל כך מתרגשת

שישה שבועות חלפו. חודש וקצת.
מעט יותר מחודש חלף מאז אותו בוקר בפברואר שבו הפכת לאחת מכולם. גאווה למשפחה. חיילת בצבא ההגנה.
נזכרתי באותו בוקר לפני 23 שנים כשהייתי בדיוק בגילך באמצע שרות לאומי וזה לא כי לא רציתי להיפך, כי נורא רציתי, להתגייס, אבל לי לא איפשרו. אז בחרתי באפשרות השנייה, בכלל בלי להסס. הצבא סינן אותי כבר בהתחלה, בצו ראשון, כי מבחינה רפואית לא התאמתי.
אני זוכרת את אותו בוקר קשה וכואב שבו התבשרתי כי כל החלומות שלי על התחיילות, קורס והליכה לקצונה, התאדו. מאוחר יותר למדתי שכל דבר לטובה. שנתיים אחר כך כבר הייתי נשואה ועוד שלוש שנים מאוחר יותר את נולדת. וכשהגיע אלייך הצו הראשון, עקבתי אחרייך בדאגה, חששתי שימצאו משהו שלא מתאים אבל חששותיי התבדו. והתגייסת.
היה קצת קשה בטירונות, כמו לכולן (כך אומרים, הרי לא הייתי שם כדי לדעת) ולפעמים מאוד קשה, וחיכיתי לטלפון ממך בשעת ת"ש ובכל פעם שהייתי עסוקה בשעה הזו, עקבתי אחרי הנייד שתמיד התקשר לאחר שסיימתי את עיסוקיי. כאילו ידעת מתי אני מתפנה.

מחר את מסיימת קורס מש"קיות. אני כל כך מתרגשת. ליבי עולה על גדותיו.
עוד צומת דרכים. עוד החלטות. האם תהיי בבסיס פתוח או סגור, קרוב לבית או רחוק ממנו. הצלחת. האמנתי בך כל הדרך והצלחת. מחר את מתחילה בתפקידך בצבא, לאחר טירונות וקורס. את חיילת של צבא ההגנה. את מקור לגאווה, את מלאת ערכים בדיוק כפי שהמסגרת שנכנסת אליה דורשת ואת תוכיחי לכולם גם ברגעים הקשים, כמו שהוכחת עד היום, שאת הכי טובה, מול עצמך. ואת תשתפרי תמיד. מול עצמך. כל כך חיכיתי שתהיה לי בת חיילת שתצליח, שתצמח, תתגבר ותשאף והנה את במדים. אני מתרגשת אהובה שלי! בהצלחה

אודות טלי אלון

בת 44, סופרת, משוררת, אשת קריירה. נשואה ואמא לבת ובן מדהימים. ככל שיותר טוב לי - יותר טוב למשפחתי. יודעת בדיוק מה אני רוצה, אבל לא תמיד יודעת איך להסביר בול.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק