כל שיחה עם הילד הופכת למריבה? כך מתמודדים בחוכמה

המשמעות של לחיות יחד זה לעיתים גם לא להסכים. אנו מבינים את זה, אבל עדיין עדיין כאשר הילדים לא עושים מה שאנחנו רוצים אנחנו יוצאים מדעתנו.
בהרבה מהמקרים בהם מתפתחים ויכוחים או מריבות עם הילדים, לא יעברו יותר מכמה שניות עד שהטונים יעלו, חוסר הסבלנות והרצון להגיע להכרעה ינצחו את ההזדמנות ששוב עומדת לפתחנו ללמד את הילד (ואת עצמנו) לנהל קונפליקט במקום שהוא ינהל אותנו.
כאשר מתחילה שיחה שמהר מאוד גולשת לוויכוח, סביר להניח שלפחות אחד מאתנו רואה את אי ההסכמה יותר כהתקפה עליו ולא על הנושא שבמחלוקת. המשפטים "אם היית מקשיב..", "למה צריך לומר לך שוב ושוב ושוב" וכד' מחזקים את ייחוסו של הנושא שבמחלוקת, לאישיות של ההורה או הילד ולאו דווקא נוגעים בבעיה עצמה. לדוגמא:
הורה: עידו תיכנס בבקשה להתקלח
עידו: לא עכשיו
הורה: אתה תמיד מתחכם או אתה תמיד מעדיף לדחות דברים עד הרגע האחרון
די בקלות אנחנו עוברים מניהול נושא שבמחלוקת לפסים אישיים ואז אף אחד כבר לא מוכן להישאר חייב.

אז מה עושים?
כאשר מתחילה שיחה או אינטראקציה שעוברת למריבה או ויכוח אם אנו שואפים לשמור על היחסים והתקשורת עלינו להיות מרוכזים בנושא שבמחלוקת. במקום המשפטים המאשימים אפשר לנסות "הייתי שמח שנמצא יחד פתרון לעניין "או "אני מאמינה שנוכל להגיע להחלטה שתהיה מקובלת על שנינו".
מה היתרון?
הורדת הטונים של השיחה
מעבר ממריבה/ויכוח לניהול קונפליקט
התמקדות במחלוקת ולא בילד (כך גם הילד ילמד להתמקד באי ההסכמה עם ההורה ולא בהורה עצמו)
אימון בניהול משא ומתן
שמירה על יחסים! כי יש לזכור שבמקום בו זורעים רוח אין פלא שגדלה לה סופה.

הכותבת היא עדי קורן, מדריכת הורים (M.A), עוסקת בהנחיה ובהדרכת הורים, מעבירה סדנאות ייחודיות בניהול משא ומתן בין הורים לילדים.
קליק לדף הפייסבוק של עדי

אודות אמא של

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון של 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות עם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק