תינוקות ובכי: 8 טיפים מועילים להקלה על גזים

קוליק, שמתבטאת בכאבי בטן ובהתקפי בכי ממושכים, נמשכת בד"כ עד גיל 3-4 חודשים ונפוצה אצל כ70% מהתינוקות בחודשי חייהם הראשונים, כפי שעולה ממחקר בקרב אמהות לתינוקות עד גיל 4 חודשים.
כאבי הבטן והגזים מתחילים להופיע בדרך כלל בשבוע השלישי לחיי התינוק וחולפים עד גיל 4 חודשים והם קשורים ככל הנראה לתהליך הבשלת המעי של התינוק.
השעות הקשות הן לרוב אחר הצהריים והערב, בהן תינוק בוכה, אגרופיו קפוצים, פניו מאדימים וקשה מאד להרגיעו. אז איך מתמודדים?

הנה טיפים להתמודדות עם גזים:
1. תזונה נכונה: במידה ומדובר בתינוק יונק, מומלץ להמשיך בכך ובמקביל לבדוק אם שינויים בתזונת האם מקלים על התינוק: למשל, לנסות לוותר על חלב ומוצריו למשך מספר ימים ולראות אם חלה הקלה אצל התינוק.
2. חשוב להוסיף פרוביוטיקה: במידה ומדובר בתינוק יונק, ניתן להוסיף פרוביוטיקה לתזונת האם המניקה או לתינוק היונק. במידה ומדובר בתינוק שניזון מתחליף חלב כדאי לנסות תחליף ייעודי כגון מטרנה EXTRA CARE קומפורט עם ההרכב הייחודי והקל לעיכול, המכיל פרוביוטיקה ייחודית שהוכחה מחקרית להפחתת משך בכי בתינוקות עם קוליק. מחקרים הוכיחו כי פרוביוטיקה ייחודית זו מסוג לקטובצילוס ראוטרי, תורמת להפחתת משך הבכי בתינוקות הסובלים מקוליק.
משך הבכי מתקצר מכ 3 שעות ביום בממוצע לכ 1/2 שעה בלבד. בנוסף, מכיל הקומפורט של מטרנה הרכב שמנים ייחודי העשיר בבטאפלמיטט שיעילותו הוכחה מחקרית לעיכול קל, לעידוד פעילות הפרוביוטיקה ולהפחתת משך הבכי אצל תינוקות.

3. להיזהר מהאכלת יתר: לא תמיד התינוק בוכה בגלל רעב והפרשנות המוטעית שלנו עלולה לייצר עומס נוסף על מערכת העיכול ובכי נוסף. נסו לזהות את סוגי הבכי וללמוד לפרש אותם ולא להאכיל בהפרשי זמן קטנים מדי.
4. עיסוי עדין: כשהתינוק שוכב על גבו, עסו בעדינות את בטנו בתנועות מעגליות וכופפו את רגליו אל בטנו ע"מ להקל עליו את הכאבים.
5. שגרה ורוגע: השתדלו להקפיד על שגרת ערב קבועה ומרגיעה. זה יקל גם עליכם וגם על התינוק החדש. אמבטיה נעימה, צלילים נמוכים ואווירה נעימה שתסייע לכם ולתינוק בשעות המעייפות של הערב, שעה בה כאבי הבטן נוטים להתגבר.

6. אחיזה מרגיעה: יש תינוקות שנרגעים באמצעות תנוחת “נמר על עץ” – משכיבים את התינוק מושען על אמת היד של אמא או אבא, ראשו מופנה כלפי המרפק, בטנו צמודה אל האמה וידיו ורגליו משתלשלות משני צידי האמה. הלחץ העדין על הבטן מסייע בהקלה על הגזים.
7. הכינו את הידיים: הרבו להחזיק את התינוק על הידיים, לדבר אליו ברוך וברוגע בניסיון להרגיע. אל תחששו שיהפוך למפונק ,כרגע מה שהוא צריך זה הרבה חום ומגע קרוב.
8. לזכור כי בסוף גם זה יעבור! מומלץ להתאזר בסבלנות (וזה לא פשוט) ולהבין, שבסוף זה עובר.
קליק למידע נוסף

באדיבות רננה מזרחי, דיאטנית קלינית, המנהלת המדעית של מטרנה

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 1,000,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 120,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק