חשמלית חמודה: הדרך לשמחה ביתית

אני מאמינה שאימהות רבות יכולות להזדהות עם הסיפור שלי, כי איזו אמא לא תזדהה כשמדברים על הבריאות של הילדים שלה?! אז מאיפה נתחיל? נתחיל מזה שהגיינת הפה מאוד חשובה אצלנו בבית, לא מפספסים (כמעט) אף פעם את צחצוח השיניים, אבל רק פעם ביום. לא מצליחים להגיע לפעמיים ביום לא משנה מה ניסינו, לא הולכים בדיוק לפי הספר הלא-מודפס ההוא..
לאחר שנחשפתי למאמר שבו הוסבר כי כ- 60% מילדי ישראל מתנגדים כאשר הם מתבקשים לצחצח שיניים ו 43% מההורים פשוט מוותרים להם על הצחצוח, הרגשתי קצת אשמה אך ביחד עם זאת הבנתי שמה שקורה אצלנו בבית קורה גם אצל אחרים. כמו שאומרים, חצי נחמה.
אך עם כל ניסיונות השכנוע שלי וההתאפקות מצידי לא לוותר להם, עדיין קשה לי לשמור על הגיינת הפה של הילדים שלי כי הם די מתנגדים לצחצח שיניים וכשהם (באופן נדיר) מועילים בטובם להקשיב לתחנוניי, הם מצחצחים, אבל פשוט לא עושים את זה מספיק טוב.
לכן ישבתי וחשבתי, והבנתי שבכדי שהם יסכימו לצחצח שיניים בלי מלחמות בכל בוקר וערב, אני חייבת להוסיף קצת יותר פאן לעניין היומיומי הזה, אז אחרי שראיתי את הדמויות החדשות שמופיעות על המברשת החשמלית החדשה לילדים של Oral-B החלטתי לתת להם להתנסות בה, כי מה ילדים יותר אוהבים מציורים של דיסני?! ובשביל השקט הנפשי שלי, קיבלתי גושפנקה נוספת מצד האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים אשר נתן את המלצתו לשימוש במברשת.
הגיעה שעת הערב, סיימנו לאכול ולהתקלח,
פניתי לסהר ושאלתי אותו אם הוא רוצה לקבל מתנה חדשה? כמובן שעיניו נצצו וענה כן!!
הראיתי לו את המברשת החשמלית עם הציורים של המכוניות, הוא בחן את האריזה מכל הכיוונים ושאל אותי מה זה?
עניתי לו שזו מברשת שיניים רצינית, מקצועית, של ילדים גדולים!
הוא התרגש ושאל אותי: "אז עכשיו אני גדול כמוכם?", חייכתי והשבתי לו "כמעט כמונו"

אחרי ארוחת הערב, הוא ניגש באופן מפתיע במיוחד לחדר האמבטיה, לקח משם את משחת השיניים, הגיש לו אותה וביקש שאשים לו קצת משחה על סיבי המברשת הקטנים.
והנה הקטן שלי, לראשונה מתחיל לצחצח מתוך רצון עצמי ולא מתוך שכנוע אינסופי.
בהתחלה הוא הופתע מתחושת הרטט, עיוות את פרצופו המתוק ואני לא יכולתי להתאפק וצחקתי בקול. אך מהר מאוד הוא התחיל להשתעשע מזה ואני הסברתי לו בדיוק איך הוא צריך לצחצח את השיניים עם החשמלית החמודה.
בלי ששמתי לב סהר צחצח 2 דק' שלמות, בדיוק כמו שממליצים הרופאים, מה עוד שכאשר אמרתי לו שסיימנו הוא השיב לי "אמא, רק עוד קצת".
בבוקר הוא רץ לבד בהתלהבות לכיוון המברשת השיניים החדשה שלו, ובמיומנות כאילו הוא עושה זאת כבר שנים, החל לצחצח לבד את שיניו.. איזו נחת!
חוויית הצחצוח במברשת החשמלית הוכתרה אצלנו בבית כהצלחה והובילה אותנו להקפיד על צחצוח פעמיים ביום, בוקר וערב, אפילו הילד מרגיש בהבדל בניקיון ושמח שהשיניים שלו חלקות ונקיות, שהחוויה נעימה וצבעונית ואין צורך יותר ב"מלחמות" על הפעולה הזו, כי עם הקלילות שבה והאקססוריז הוא מרגיש שכל העניין לטובתו, שהוא רוצה בזה ואף אחד לא כופה עליו.
ואני? אני רגועה יותר, אני יודעת שהוא מצחצח טוב, כמו שצריך, בלי שאוותר לו ובלי שהוא יוותר לעצמו.
בשורה התחתונה אני שמחה להוסיף שסהר, ואחיו התאום רזי בעקבותיו, מאוד מתלהבים מהמברשת, ולא מוותרים על אף צחצוח גם בבוקר וגם בערב.
"מלחמה" אחת נגמרה, עכשיו הגיע תור הירקות.

במסגרת חודש בריאות הפה לילדים בשיתוף עם האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים,
Oral-B וסופר-פארם יעניקו הנחה מיוחדת של 50% על המברשת החשמלית החדשה לכל ילדי ישראל

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

11 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות