עיצוב המטבח: כל המגמות החדשות

המטבח הוא אחד החללים המשמעותיים ביותר בבית. הוא המקום בו אנחנו מכינים את הארוחות שלנו, בין אם מדובר במזיגת חלב לקערה של קורנפלקס, בעבודה של שעות על ארוחת חג, או בארוחה רומנטית לשניים שמבשלים ביחד.
עבור הרבה אנשים, המחשבה על בית, היא קודם כל מחשבה על מטבח, ולכן משימת תכנון המטבח היא בין המשימות החשובות בעיצוב הבית. ממש כמו בעולם האופנה, גם בתחום המטבחים ישנן מגמות עיצוב שולטות, שמשתנות ומתעדכנות כל הזמן.
כתוצאה מכך, הדרישה לכלים חדשים ואפקטיביים במטבח הובילה יצרנים רבים לשכלול המוצרים המוצעים ולעיצובים בסגנונות שונים.
צביה בין מעצבת פנים, קבוצת נוטלי יבואנית מטבחי Rational ו- Record, ואביב שמאי אדריכל וסמנכ"ל קבוצת נוטלי יבואנית הנס גרוהה, מצביעים על המגמות החדשות של עיצוב המטבח לקיץ 2016:

1. שימוש בפלטת צבעים רגועה ושקטה.
לצד ההתחשבות במגמות העיצוב, חשוב לזכור שהמטבח שאנחנו בוחרים ילווה אותנו עוד שנים רבות, ולכן צריך לבחור במה שמתאים לצרכים שלנו ולטעמנו האישי. דבר זה מתבטא גם במגמות המשפיעות על הצבעוניות של המטבח. אנו הולכים לכיוון של שימוש בפלטת צבעים רגועה ושקטה.
צבעי המטבחים משתנים כיום, הלבן עדיין שולט עם זאת, צבעי פסטל כגון תכלת חיוור, ירקרק, אפרפר וגוונים לבנים כתחליף ללבן הנפוץ והמקובל כמו גם גווני עץ מעודנים כגון עץ מולבן, אגוז ואלון.

2. שימוש במרקמים שונים של אותו גוון.
מגמה נוספת מתייחסת לשימוש במרקמים שונים של אותו גוון בעיצוב המטבח. אם עד כה בחרנו בצבע אחד ובגימור מסוים. הקיץ נחזה בשילובים של צבעים וגימורים.
אחד הטרנדים העכשוויים הוא שילוב חומרים שונים במטבח אחד כגון חזיתות בצבע לבן משולבות בחזיתות מעץ, שילוב של חזיתות במרקמים חלקים ומרקמים כגון דמוי אבן, פורצלן שיופיעו באותו הצבע. כמו כן, מטבחי משולבי חזיתות זכוכית בגוונים שונים עדיין ימשיכו להוביל גם הקיץ וישדרו יוקרה ופרקטיות בניקוי.
אפקט השילוב מעניק תחושת חדשנות כמו גם הצהרה ברורה בנוגע לתשומת לב לפרטים.

3. אחסון חכם.
עוד מגמה חדשה מגיעה מהצורך לספק שטחי אחסון רבים על מנת לשמור על מטבח בעל קו נקי שאין בו ריבוי פרטים, או מה שאנו מכנים בלאגן.
השנה נראה הקפדה יתירה על שילוב של מוצרי חשמל כגון מיקרוגל אינטגראלי, מכונות קפה אינטגראליות ועוד. מטבחים משולבים נוחות מירבית יחד עם פתרונות חשמל חכמים וחדישים.

4. חלון למשטח העבודה.
המגמה כיום בעיצוב המטבח פונה לכיוון של הגדלת משטחי העבודה במטבח לצורך עבודה נוחה ונעימה יותר ותדחק את המיקום המסורתי של הכיור מול החלון לטובת משטח עבודה. מגמה זו משנה במעט סדרי עולם בעיצוב המטבח ומיקום האביזרים ושוברת קיבעון של שנים בעיצוב.
הקיץ אנו הולכים לכיוון של מטבחים שבהם משטחי העבודה יהיו נקיים יותר וגדולים יותר. אנו נראה כיצד ישבר הקיבעון העיצובי לפיו הכיור ממוקם תמיד מול החלון. המעבר למדיחי כלים והרצון לעבוד על משטחי עבודה גדולים יותר המאפשרים עבודה נעימה יותר ידחקו את הכיור הצידה ומשטחי העבודה הם אלו שימוקמו מול חלון המטבח. הברז במטבח, בשונה ממה שהכרנו יוצא מהקיר ובעל פיה טלסקופית המאפשרת משיכה של הפיה לכיור.

הכתבה באדיבות צביה בין מעצבת פנים, קבוצת נוטלי יבואנית מטבחי Rational ו- Record, ואביב שמאי אדריכל וסמנכ"ל קבוצת נוטלי יבואנית הנס גרוהה

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 1,000,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 120,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק