חידושים ומגמות בעיצוב חדרי ילדים

הילדים של היום הם לא כמו הילדים של פעם, הם מבלים זמן ניכר מול משחקי המחשב ומסך הטלוויזיה ופחות משחקים בכדור בגינה. הילדים של היום יודעים מגיל צעיר מה הם רוצים וחשוב להם שהעיצובים של חדריהם לא יהיו ילדותיים.
השינוי באופי הילדים הוביל לשינויים באופי חדריהם, הן מבחינת חשיבות עיצובו שהופך לעל זמני ומשרת את הילד לאורך שנים והן מבחינת חשיבותם של חומרי הגלם שמשתדרגים.

אז איך עושים זאת נכון? ומה הכי חם במיוחד עבורם?
מספר חידושים יעזרו לכם להעניק לילדיכם את העיצוב הטוב והנכון בשבילם
:

HOUSEIN קרדיט צילום: שי אפגין

מילד לנער: הרצון להעניק לילד חדר שבו העיצוב לא יהיה ילדותי מדי ושיתאים לו גם כשיתבגר, הופך ליותר ויותר פופולארי. רובנו משקיעים זמן רב, מחשבה וכסף בעיצוב חדר הילדים ולכן כדאי להשקיע ברהיטים שיוכלו להתאים לילד גם שהוא מתבגר. בכל הנוגע לעיצוב חדרי הילדים כדאי לבחור רהיטים שיתאימו לילד הקטן ויהיו טובים גם כשהוא גדל למשל, רהיטים המעוצבים בקווים עגולים ונקיים, בצבעים וסגנון עיצוב על זמני שלא נעלם מהאופנה. "חשוב שהרהיטים ילוו את הילד לאורך שנות חייו, רהיטים צריכים לענות על הצרכים של הילד ויחד עם זאת העיצוב שלהם צריך להתכתב עם האופנה הנוכחית ולהישאר על זמני, כך שהם יוכלו ללוות את הילד לאורך שנים". מרחיבה מילי עשור מבעלי רשת "האוס אין".

גולדשטיין גלרי טפט. קרדיט צילום: לוק רינסן

קירות בצבעים: מגמת חיפויי הקיר תופסת תאוצה בשנים האחרונות. בניגוד לחיפויי הקיר של פעם שהיו מאוד ילדותיים, היום ניתן למצוא חיפויי קירות הרבה יותר מתוחכמים, אליהם יתחברו גם הילדים גם כאשר יתבגרו ויהפכו לנערים. חיפויי הקירות מוסיפים שפע של צבע ואלמנט עיצובי נוסף לחלל הכולל ומעבירים תחושת נוחות. יחד עם זאת, שילובם בחדר מאפשר להכניס את אופיו של הילד ולשלב את הדברים אליהם הוא הכי מתחבר.
"החיפויים מאפשרים שילוב של אלמנטים קישוטיים וצבע ומהווים כשותף מוביל ביצירת האווירה הכוללת בחדר הילדים. הן לצבעים והן לדוגמאות ישנה חשיבות מכרעת והם הגורם המרכזי שמעניק שפע של אופי לחלל וברגע שהילד בוחר בחיפוי קיר מסוים הוא מכתיב את האווירה אותה הוא רוצה בחדרו" מרחיבה שרית קרייתי מגולדשטיין גלרי טפט.

גולדשטיין גלרי טפט. קרדיט צילום: לוק רינסן

לשבת בנוח: הכורסאות המוכרות לנו בעיקר מאזור הסלון, נכנסות גם לחדר הילדים בבית. הילדים מבלים את רוב זמנם בחדר אז לפחות כדאי שנדאג להם למקום ישיבה נוח. כורסא בחדר הילדים היא הזדמנות טובה לשכנע את הילד לקרוא ספר טוב או שבו אנו ההורים יכולים לשבת בנוחות ולקרוא בשבילם סיפור לפני השינה. כאשר הילד יהפוך לנער מתבגר הוא יוכל לסדר לעצמו פינת ישיבה נוחה שבה יארח את החברים.
לדברי האדריכלית אריאלה עזריה ברקוביץ: "הילדים מבלים זמן ניכר בחדרם ומארחים בו את החברים שלהם ולכן זה תמיד טוב להוסיף עוד מקום ישיבה שגם יהיה נוח עבורם וגם ישמש כאלמנט עיצובי בחדר".

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק