לא רק תמונות בטן בשקיעה: על הטיפול בקמטי הורות

בר רפאלי ושאר ידועניות הביצה חוות בשנה האחרונה הריונות פוטוגניים, הכוללים כמובן לידה, שינויים הורמונליים ורגשות אימהיים. מה שהן קצת לא לקחו בחשבון, זה שהקריירה שלהן ברובה בנויה בעולם שכולו שטחיות – המראה החיצוני.

אין ספק שמיטב מאמני הכושר אומנו והוצמדו לבר רפאלי, נטלי דדון, ימית סול, רותם סלע ועוד.. הרשימה עוד ארוכה מלהיגמר. כך שאת הגוף כיסינו. אך מה על כרטיס הביקור אותו נושאות כולן- הפנים?
מגוון עצום של קמטי הורות עומד לפני הבנות.

ד"ר אינס ורנר, מומחית לרפואת עור, מסבירה על הקשר בין תפקיד ההורות לבין קמטי הבעה בפנים:

"כחלק בלתי נפרד מתפקידנו כהורים, עולם שלם של הבעות פנים מתעורר לחיים. הבעות פנים הופכות להיות באופן משמעותי יותר- הקשר שלנו עם העולל, עם הילד, עם המתבגר ואפילו עם הילדים שכבר להם יש ילדים. חיים במחיצת הילדים לאורך שנים אכן נקשרים יד ביד לקמטי הבעות הפנים שלנו עם הזמן. לדוגמא :

בתחושות של חרדה או כעס- צץ קמט בין הגבות יחד עם עוד קמטי הבעה במצח המבטאים את התחושות ואלו עם הזמן מתקבעים במראה הכללי של הפנים. גם כאשר מגיבים הרבה באמצעות המצח, בזמן דיבור או ללא, לטווח הארוך יוותר מראה פנים לא נינוח, לא רגוע.

גם בתחושות חיוביות המובעות בחיוכים רבים- נוצרים קמטים בצדי העיניים, ואלו קמטי הבעה שעם הגיל נמצאים במגמת החמרה ואף מייצרים סביבם שקעים.

קמטי הבעה (או קמטים דינמיים) הינם קמטים הנוצרים בשל פעולות כיווץ של שרירי ההבעה בפנים. הטיפול בזריקת בוטוקס המוכר והידוע הוא אכן הפתרון האידיאלי לקמטים הללו – הוא גורם להרפיית השרירים המטופלים על ידי חסימת ההפרשה של החומר אצטילכולין הנמצא במעבר בין העצב לשריר. ההליך מתאים לכל מי שרוצה לטפל בקמטי ההבעה בפנים כגון הקמטים בין הגבות, במצח ולצדי העיניים, בעלי עור עם גמישות טובה.

הטיפול בבוטוקס מומלץ בשלבים מאוד מוקדמים גם כמניעה עוד בטרם הקמט העמיק והשתרש. אמנם הבוטוקס הינו החומר הנבחר לטיפול בקמטי הבעה, על כך אין עוררין. אך, הוא אינו נותן מענה לכל סוגי הקמטים וגם אינו מטפל בבעיות מבנה והידלדלות רקמת התת עור (שומן) והעור, המאפיינים את תהליך ההתבגרות הטבעית.
טיפול באמצעות חומרי מילוי המכילים חומצות היאלורוניות- מאפשר שחזור הנפח שאבד, ופיסול הפנים תוך קבלת מראה טבעי וצעיר יותר. השפעת חומרי מילוי היא לרוב בין שנה וחצי לשנתיים וזה הליך טיפול מתאים למצבים כמו:
בתחושות עצב הפה לרוב מוטה כלפי מטה, שפוף ומביע עצבות. גם באזור הזה ישנה החמרה ועם הגיל הפה מוטה למטה עוד ועוד, עד שבצדי הפה נוצרים ממש קמטים עמוקים המקנים מראה עצוב בכל שעות היום.
עוד בענייני חיוכים מלבד קמטים בצדי העיניים שהוזכרו קודם לכן, החיוך מוסיף קמט בין האף לפה, קמט הבעה שנשאר להרבה זמן ובאמצעות חומר מילוי – הוא נעלם.
ירידת נפח בפנים הוא מקרה המגיח לפעמים אחרי לידה, בגלל אותן פנים מנופחים במהלך כל ההיריון – מה שמקנה אחריו מראה של שקעים וקמטים שאותם ניתן למלא על מנת לשמור על מראה האם הטרייה.

חשוב לומר כי אין כל מניעה לשלב בין הבוטוקס לחומצות ההילאורוניות, בהתאם להתוויות השונות, למראה טבעי ותוצאות ארוכות טווח".

ד"ר אינס ורנר היא מומחית לרפואת עור, בעלת מרכז ורנר קליניק לאסתטיקה ולייזר.
קליק לאתר

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות