תוסף תזונה להפרעות קשב וריכוז

אבחנתם את הילד שלכם והבנתם שהוא סובל מהפרעות קשב וריכוז (ADHD), שמצריכות כמובן טיפול מהיר ככל האפשר. ההפרעות, שמבחינה פיזיולוגית מביאות לשינוי בתפקודים הטרנסמטירים, דופמינרגיים ונוראדרנרגיים, מקשות בפועל על הילד בתפקוד היומיומי, בלימודים ובחברה. זאת ועוד, הבעיה אינה נפתרת מעצמה אלא רק מתגברת במרוצת השנים.

אתם מודעים לכך שהתרופות הכימיות המסורתיות יותר לטיפול בהפרעות קשב וריכוז, דוגמת ריטלין, לא בהכרח מומלצות עקב יעילות מוטלת בספק ובעיקר תופעות לוואי והשלכות שליליות שונות על הילד. מחקרים הראו שלאורך טווח זמנים רחב, התרופות הופכות למסוכנות ולשנויות במחלוקת עוד יותר, מה שמצמצם את יעילותם של הטיפולים ואף עלול להביא לכך שהורים מראש לא יפנו לעבר הפתרונות התרופתיים.

אלטרנטיבות מהטבע
בשנים האחרונות הבינו הורים ורופאים רבים כי ישנם פתרונות אלטרנטיביים להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, בעלי יכולת לשפר את המדדים התפקודיים של הסובלים מהפרעות קשב ולמעשה להתמודד איתן בהצלחה. פתרון אפשרי בהחלט הוא תוספי תזונה, ובראשם פורמולה ייחודית של צמחי מרפא הידוע בשם המסחרי שלה "ריכוזית".
מחקר שערכה המרפאה הפדיאטרית להפרעות קשב והסתכלות במרכז רפואי על שם ח.שיבא תל שומר, בראשות ד"ר מירי כץ, בא לבחון את יעילותה של הפורמולה בשיפור רמות הקשב. המחקר בחן את המדדים הקוגנטיביים והשליטה בדחפים אצל 120 ילדים בגילאי 6-12 אשר אובחנו קודם לכן כסובלים מהפרעות קשב וריכוז (בהתבסס על הקריטריונים של DSM-IV, מבחן TOVA וראיונות שנערכו עם הילדים וההורים).

במהלך המחקר, חולקו הילדים לשתי קבוצות: 80 מהם טופלו באמצעות "ריכוזית" בעוד 40 השתייכו לקבוצת האינבו. לאחר ארבעה חודשי טיפול בחנו החוקרים את מדדי הילדים והגיעו למספר תובנות מעניינות. הם מצאו שהילדים שטופלו באמצעות ריכוזית שיפרו בצורה משמעותית את הציון הכולל במבחני TOVA , לצד כל אחד מתתי המבחנים שלה. זאת ועוד, השיפור במדדים היה בלתי תלוי בסוג הספציפי של ה-ADHD. לעומת זאת, ילדים שטופלו באינבו לא הראו שיפור במדדים, כשבנוסף לכך אצלם נטישת הטיפול עקב חוסר יעילות הייתה גבוהה פי כמה: 50% מהמטופלים לעומת 9% בקבוצה שטופלה באמצעות "ריכוזית". הנתונים הרלוונטיים פורסמו בכתב העת הנחשב Journal of Attention Disorders בחודש מרץ, 2010.

השלכות המחקר
המחקר של בית החולים שיבא מאפשר לנו ללמוד מספר דרכים חשובים על פורמולת צמחי המרפא ותפקידן בשימוש בילדים עם הפרעות קשב וריכוז, או אפילו על ההסתכלות בבעיה כמכלול. המחקר הראה שהשימוש בפורמולת "ריכוזית" הוא בטוח ויעיל במיוחד. הסיבה מההצלחה הגבוהה נובעת כנראה מאספקה שנעשית באמצעות הפורמולה של חומרים מזינים אשר קריטיים לתפקוד המוח במהלך שנות הילדות, בהן הוא צומח ומתפתח. מדובר במחקר מבטיח אך גם כזה שמצריך מחקרי המשך שיאפשרו ללמוד עוד על הבטיחות, היעילות והסבילות של פורמולת הצמחים הטבעיים – ובכך להעניק תוקף רחב יותר לתוצאות.

דומה שכבר כעת אתם, בתור הורים, יכולים לפנות לעבר אלטרנטיבות מהטבע עם שקט נפשי גדול ביחס למקרה של התרופות הכימיות.

לחצי כאן לקבלת קופון הנחה

ריכוזית תוסף תזונה לתלמידים וסטודנטים- נבחן על הפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות ונמצא במחקר שיפור מובהק במבחן TOVA.
ניתן להשיג ללא צורך במרשם רופא בכל רשתות הפארם, בתי המרקחת ובתי הטבע.

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

13 תגובות

 1. שלי אטיאס
  רציני ללא מרשם רופא?!?

  רציני ללא מרשם רופא?!?

 2. ורוניקה
  אחלה תמונה של הילדים הפוכים!! חח בדיוק מתאים לחופש

  אחלה תמונה של הילדים הפוכים!! חח בדיוק מתאים לחופש

 3. שלומית
  יש כזה גם למבוגרים?

  יש כזה גם למבוגרים?

 4. נופר מרקוביץ'
  אם כבר עלזה. ...מי יכולה להגיד איך מתחילים אבחון? לאן ניגשים דבר ראשון ..?

  אם כבר עלזה. …מי יכולה להגיד איך מתחילים אבחון? לאן ניגשים דבר ראשון ..?

 5. אורטל פוזיילוב
  אלטרנטיבה מהטבע מה זה אומר? איך תכלס משפיע??

  אלטרנטיבה מהטבע מה זה אומר? איך תכלס משפיע??

 6. יסמין
  מה זה בכלל אינבו ומה זה ריכוזית?....לא מוכר לי

  מה זה בכלל אינבו ומה זה ריכוזית?….לא מוכר לי

 7. קרין
  מה יש בפנים חוץ מצמחי מרפא..? נשמע לי מוזרררר שרק ככה זה עובד לא מסתדר לי

  מה יש בפנים חוץ מצמחי מרפא..? נשמע לי מוזרררר שרק ככה זה עובד לא מסתדר לי

 8. לינוי אשכנזי
  לא הבנתי איך יודעים שזה לא כימי..איפה בודקים את זה

  לא הבנתי איך יודעים שזה לא כימי..איפה בודקים את זה

 9. מוריה שפרן
  איך זה הולך...קונים דרך הקופה?

  איך זה הולך…קונים דרך הקופה?

 10. סיגלית מלכא
  מאיזה גיל אפשר לקחת כאלו כדורים?

  מאיזה גיל אפשר לקחת כאלו כדורים?

 11. ענבל פרוידליך
  כמה דבר כזה עולה

  כמה דבר כזה עולה

 12. מיטל ד
  מה זה הפורמולה???מה כוללת?

  מה זה הפורמולה???מה כוללת?

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק