הפרעות קשב: הטיפים שיסייעו לילדיכם בהכנת שיעורי בית

זה לא תמיד פשוט לשכנע את הילד שלכם להתיישב מול שיעורי הבית שלו ולגרום לו לעשות אותם היטב. הורים אשר הילד שלהם סובל מהפרעות קשב וריכוז נמצאים בבעיה גדולה עוד יותר. כשהילדים רוצים לעשות הכול מלבד להכין שיעורים – לראות טלוויזיה, לאכול, לשחק בטלפון הנייד וכן הלאה – הקושי גדל בעשרות מונים.
בכל זאת, מדובר במשימה שעם קצת מאמץ מבחינתכם תהפוך בהחלט להיות אפשרית. אספנו עבורכם מספר טיפים חשובים:

יצירת סביבה נטולת הפרעות
ילד הסובל מהפרעות קשב וריכוז ישמח ל"אטרקציות" שונות שיסיחו את דעתו מהלימודים. פעמים רבות הבעיה היא בעודף הגירויים שנמצאים סביבו ובכך מפריעים לו עוד יותר להתרכז. אם תקצו לו חלל מיוחד ונטול הפרעות, אתם מקלים עבורו ועבורכם את המשימה. הוציאו מחדר הלמידה את מה שלא צריך להיות בו, או לכל הפחות הרחיקו מהשולחן: הטלוויזיה, למשל, או הטלפון שרצוי שלא יהיה בהישג ידו של הילד בזמן הכנת השיעורים.
חשוב להקפיד על סביבה שקטה בבית בשעות שהילד מתיישב מול השיעורים שלו: בשעות אלה מומלץ שלא תדברו בטלפון, למשל, או אפילו שתמצאו תעסוקה לאחים האחרים (מחוץ לבית, אם אפשר).

טיימינג הוא הרבה יותר מעניין של תזמון
לא רק המיקום משפיע על יעילות הלימודים, אלא גם המועד שלהם. בתור הורים, עליכם למצוא את הזמן האידיאלי ללמידה של הילד. אם הוא מגיע הביתה לאחר לימודים, אולי כדאי לתת לו קצת זמן להירגע, לאכול או לנוח, ורק לאחר מכן לדרוש ממנו לשבת על השיעורים. אתם בהחלט יכולים להגדיר לו מועד קבוע בו הוא יתמקד בהכנת שיעורים, למשל ימי שישי או שבת, כשבשעות אלה באפשרותכם גם לשבת לצידו ולסייע לו במידת הצורך. הרגלים קבועים יכולים לחולל פלאים ביכולות הלמידה של הילד, מאחר וידוע שארגון לוח זמנים הוא אחת ה"תרופות" העיקריות לבעיות קשב וריכוז.

גם אם מעוניינים שהילד יתיישב לעשות שיעורים במועד ספציפי, חשוב שלא לעשות זאת בצורה אגרסיבית מדי. התנהלות שכזו עלולה להעלות את מפלס הלחץ אצלו ובכך לחולל את האפקט ההפוך. במקום זה, הילד צריך להרגיש שאתם סומכים עליו בכל מאת האחוזים, נמצאים בשבילו בעת הצורך ומספקים לו את רשת הביטחון לה הוא בוודאי זקוק.

חשיבותו של סיוע
עם כל הרצון שלכם לעזור לילד, יכול להיות שהסיוע שלכם לא יספיק. בלא מעט מקרים מומלץ לשקול בחיוב שימוש בשירותיו של מורה פרטי, שיכול בהחלט להיות מורה אשר בקיא לא רק במקצוע שהוא מלמד – אלא גם בעבודה עם ילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. לצד הסיוע הזה בדקו האם בבית הספר או במסגרת החינוכית שלו ניתן מענה לילדים הסובלים מקשיים לימודיים. בתי ספר רבים מאפשרים סיוע במסגרת של לימודים קבוצתיים או שיעורי תגבור פרטניים לאחר שעות הלימודים.
אופציה אחרת היא פשוט לגוון את הלימודים עבור הילד ובכך להפוך אותם למעניינים יותר בשבילו: אם הוא יתעניין בלימודים הסיכויים שהוא יתיישב להכין אותם עולים פלאים. אפליקציות או אפילו קורסי למידה באינטרנט עשויים לסייע ולהוסיף ללימודים מימד חווייתי של ממש עבור הילדים.

לחצי כאן לקבלת קופון הנחה

ריכוזית תוסף תזונה לתלמידים וסטודנטים- נבחן על הפרעות קשב, ריכוז והיפראקטיביות ונמצא במחקר שיפור מובהק במבחן TOVA.
ניתן להשיג ללא צורך במרשם רופא בכל רשתות הפארם, בתי המרקחת ובתי הטבע.

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

9 תגובות

 1. ישראלה א
  מה הכוונה שיפור מובהק???? איך אפשר לדעת איך בדקו ומה מצאו??

  מה הכוונה שיפור מובהק???? איך אפשר לדעת איך בדקו ומה מצאו??

 2. מיכל בנימין
  התוסף תזונה שמוזכר הוא בכמוסות?

  התוסף תזונה שמוזכר הוא בכמוסות?

 3. נעמי
  באתם לי עם נקודה רגיששהההה

  באתם לי עם נקודה רגיששהההה

 4. עירית אדלר
  רשת בטחון!! זה בדיוק הענייןןןן

  רשת בטחון!! זה בדיוק הענייןןןן

 5. נטלי רובין
  ריכוזי שמופיע כאן בתמונה הוא לילדים בכיתה א'?

  ריכוזי שמופיע כאן בתמונה הוא לילדים בכיתה א'?

 6. אביטל דינר
  מורה פרטי? מתי יודעים אם חייבים כיוון כזה ??

  מורה פרטי? מתי יודעים אם חייבים כיוון כזה ??

 7. עדנה כהן
  טיימינג הוא לגמרי הכי חשוב הוא משפיע על הכל

  טיימינג הוא לגמרי הכי חשוב הוא משפיע על הכל

 8. שלומית
  מה בנושא שיעורים בצהרון?? צריך שיעשו שם זה כדאי או לא מה נכון?!?!

  מה בנושא שיעורים בצהרון?? צריך שיעשו שם זה כדאי או לא מה נכון?!?!

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק