לעצב את חלונות הבית בשיק וסטייל

הסתיים לו חודש רווי בימי חופש, איתו הגיעה השאלה "לאן נוסעים עכשיו?". מסתבר שאפשר הפעם לוותר על אריזת המזוודות ולהביא את אווירת החופש אלינו הביתה, 365 ימים בשנה! העיצוב המזרח תיכוני הוא בדיוק מה שצריך כדי לקבל תחושה אמיתית של חופש ושקט נפשי כמו בחופי הים של יוון מבלי לצאת מהבית

העיצוב בסגנון ים תיכוני הוא טרנד מוביל בעולם ,אשר מבטא את המרדף אחר תחושה של חופש, אותנטיות ונגיעות של חמימות ביתית. בישראל אנו נוטים להכניס עיצוב אותנטי אל ביתנו, והטרנד היווני מציע לנו להתחדש ולהיסחף אל החופים הכחולים והמים הצלולים של יוון או לפחות לעיצוב שייתן תחושה של רוגע בבית.

אריחי_VENETO-באדיבות-ויה-ארקדיה
אריחי_VENETO-באדיבות-ויה-ארקדיה

היוונים הקדמונים הרבו להתעסק בצורות גיאומטריות, דבר שאפיין את עיצוב בתיהם. יש משהו בסדר ובחזרתיות של הצורות שמביא איתו רוגע לנפש ולמרחב העיצובי, כך ששילוב אריחים עם עיצובים גיאומטריים בחלל הביתי עשוי להוסיף שקט נפשי לאורך החיים. מיכל נוף, מנהלת השיווק של נגב, מסבירה "אריחים במראה עץ עם צורות לא קונבנציונליות מספקים אפקט של סדר המרגיע את העין ואת הנפש ומוסיפים לנו ניחוח יווני בבית".

אמבטית ARTIS של וילורי בוך להשיג ברשת חנויות נגב בבלעדיות
אמבטית ARTIS של וילורי בוך להשיג ברשת חנויות נגב בבלעדיות

תריסי עץ כחולים הם מאפיין נוסף אשר בולט בבתי כפרים יווניים. העץ הוא למעשה אחד החומרים הקלאסיים ביותר, אך הוא גם דורש תחזוקה מסיבית ומתבלה עם השנים. להשגת המראה היווני בישראל רצוי לשמר את המראה האותנטי והקסם הטבעי של העץ על ידי שימוש בתריסי אלומיניום במראה עץ להם תחזוקה קלה יותר. לפי רמי בכר, סמנכ"ל שיווק בחברת כוכב אלומיניום: "בשנים האחרונות ישנה הבנה וביקוש רב מצד הקהל הישראלי לתריסים דמויי עץ ולפרויקטים לשימור המשדרים מראה כפרי ועמידים לאורך זמן בתנאי מזג האוויר בישראל".
" גם בחדרי האמבטיה ניתן לשלב עיצוב ים תיכוני" מסבירה שרון פינסון, מנהלת שיווק של מותג הברזים GROHE, " העיצוב הים תיכוני מאופיין בקשתות ואלמנטים מעוגלים כך גם בחדר הרחצה ניתן לשלב ברזים מעוצבים בעלי קו מעוגל ועדין"

מצעי ספארו כותנה של ורדינון
מצעי ספארו כותנה של ורדינון

רעות בזק, מנהלת המיצוב המסחרי של ורדינון מסבירה כי "גם שימוש בצבע הירוק והכחול אשר נפוץ בעיצוב בתים לחופי הים התיכון הוא מאוד רצוי. צבעים אלה נחשבים למרגיעים ושימוש נרחב בהם, ייתן לחלל איזון והרמוניה. באופן טבעי השימוש בצבעים האלו מתבקש במרחב הכי מרגיע של הבית- חדר השינה.

עובדיה אביב מבעלי דא קוצ'ינה מטבחים
, "היוונים מאופיינים בפתיחות, ובתחום העיצוב זה יבוא לידי ביטוי בחללים גדולים מרווחים ומזמינים המותאמים לאירוח ולשיתוף. לאחר בחירת הגוון המוביל בעיצוב המטבח, ניתן לשלב בו גווני כחול, ירוק וטורקיז המבטאים את הסגנון היווני, הים תיכוני.
צבעים אלו יכולים להגיע בחיפוי קירות המטבח או דלתות הארונות ויעניקו מראה נקי ורענן ויהפכו את המטבח למזמין עוד ועוד אנשים אליו"

מטבחים בצבעי ים תיכוני - דא קוצ'ינה מטבחים
מטבחים בצבעי ים תיכוני – דא קוצ'ינה מטבחים

אם כבר מראה יווני אז עד הסוף. ריקי כהן, מנהלת תחום הבית בנעמן, מסבירה כי " כדי להגיע לשלמות צריך להסתכל על הפרטים הקטנים. לכן אנו מציעים להשלים את החוויה עם צלחות אירוח והגשה בהשראת העיצוב היווני הקלאסי, כי רק ככה תרגישו בחופשה יוונית אמתית בבית שלכם. יאסו!!

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות