יפה במטבח, קל בבישולים: כך עושים זאת

בסקר שנערך לאחרונה עולה כי הישראלים שוהים מעל לשעתיים בממוצע במטבח ביום. בשנים האחרונות המטבח המודרני הפך לפופולרי בבחירת הצרכנים ומאופיין בעיצוב בקווים נקיים. המעצבת מירב בן ארי מציעה מגוון פתרונות עיצוביים לאחסון ופיתוחים טכנולוגיים חדשניים הממלאים אחר הצרכים השונים של הלקוח ובו זמנית עונים על הצורך של מטבח דקורטיבי.

המטבח, שהפך בשנים האחרונות להיות מרכז הבית, הוא לרוב חלל פתוח לשאר הבית ומהווה חלון לחיי המשפחה ולכן עיצוב נכון של המטבח הוא דבר הכרחי. חלק נכבד מתקציבי עיצוב הבית מושקעים בעיצוב המטבח. המטבח המודרני מאופיין בקווים מודרניים ונקיים עם מגוון פתרונות אחסון והסתרה מתקדמים שהופכים את הבישול, האכילה והאירוח במטבח לחוויה. אחד הדברים שאסור לוותר עליהם הוא שילוב הפונקציונליות של האלמנטים יחד עם עיצוב מודרני. מעצבת הפנים, מירב בן ארי מציגה את החידושים המובילים בעולם בעיצוב המטבח:

מדף אלקטרוני המתרומם מתוך ארון המטבח. מדובר במערכת מתוחכמת ביותר שמורכבת ממתקן אלקטרוני שעובד עם מנגנון טלסקופי ומופעל באמצעות שלט. על ידי לחיצה פשוטה עולה המדף מתוך תא סגור בשיש וחושף את הפריטים הסמויים ש"החבאנו" בארון. ניתן לאחסן בו את אחד ממוצרי החשמל או ארגז הלחם וכך הן לחסוך מקום על השיש והן לשמור על נראות נקייה מעומס מכשירים.

עיצוב מירב בן ארי. קרדיט צילום: איה אפרים

עיצוב מירב בן ארי. קרדיט צילום: איה אפרים

מגירות הנפתחות בנגיעה. מערכת שליטה המאפשרת פתיחה וסגירה אוטומטית מושלמת בנגיעה קלה. המגירות יכולות לחוש את המהירות הרצויה תוך כדי פתיחה וסגירה ומעוצבות כך שישתלבו בכל סגנון מטבח. יש ילדים בבית שאוהבים להשתתף במלאכת הבישול? או פערי גובה בין בני הזוג? תנור מטבח המתרומם לגובה מתאים להוצאת מאפה חם ולשימוש נוח בהתאמה לגובה או משטחי שיש שעולים ויורדים בלחיצת שלט יכולים להיות פתרון מצוין.

מעלית לארון המטבח. במקום למלא את המדף רק עד חצי הגובה ולבזבז מקום יקר, המעלית יוצרת מדף המתכוונן באופן אוטומטי לפי גובה הפריטים שעליו וחוסך חללים מיותרים בארון ואף מוסיף מקום אחסון. המעלית נמצאת בתוך הארון, כך שאינה שוברת את קו העיצוב הנקי.
בן ארי מוסיפה: "אחד הדברים החשובים ביותר בעיצוב המטבח הוא הבטיחות, אשר קודמת לכל; עלינו להפוך את המקום בטוח וידידותי למשפחה ככול הניתן. האלמנטים שבחרתי להציע עונים גם על הצורך לבטיחות וגם הופכים את חווית המשתמש לקלה, נוחה, פונקציונאלית ושיקית".

קליק לאתר

הכתבה באדיבות מירב בן ארי, מעצבת פנים, בוגרת המכללה לעיצוב פנים של "בניין ודיור" ובעלת ניסיון בעיצוב בתים ועיצוב מסחרי.

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק