שחור זה השחור החדש

הצבע השחור יכול להתפרש ולסמל דברים שונים בתחומים שונים. בתחום האופנה למשל הצבע השחור מתפרש כאלגנטי וכמטשטש את הגזרה המלאה.
יש הטוענים שהצבע השחור מסמל את האפל, החשכה, הדיכאון או הלילה, וכן השחור הוא צבע "חוסם". אצל הנוצרים למשל הצבע השחור הוא צבע של התחדשות ותחיית המתים. מעצבת הפנים מירב בן ארי, מציינת בפנינו את כל הסיבות לבחור ולשלב את הצבע השחור דווקא בעיצוב הבית:

קרדיט צילום איה אפרים

קרדיט צילום איה אפרים

אחד הטרנדים בעיצוב הבית בשנים האחרונות הוא שילוב הצבע השחור. מרבית האנשים חושבים שעיצוב עם שילוב אלמנטים שחורים מראה על קור, חושך ואף פחד. בן ארי טוענת בדיוק את ההפך. הצבע השחור הינו צבע חם, אינטימי ומקרב ובמקביל גם דרמתי ונועז. החוכמה היא לשלב את הצבע יחד עם תאורה מתאימה, אשר תיצור ניגודיות והרמוניה בו זמנית בחלל המעוצב.

קרדיט צילום איה אפרים

קרדיט צילום איה אפרים

אם משתמשים בצבע השחור בצורה נכונה ובמינון נכון, הצבע יכול לגרום להגדלת החלל. הסוד בשילוב הצבעים הכהים הוא- לא לפחד להעז! הצבע השחור דרמטי, נועז חצוף וסקסי ושימוש בו לגופי תאורה וכלי סניטרים יעשה את העבודה הנכונה. כמו כן, ניתן לשלב אותו באלמנטים כמו ארונות וליצור אווירה מעניינת בחלל. הצבע השחור מבליט כל צבע ששמים לידו, ויחד עם זאת לא גונב את ההצגה.

קליק לאתר
הכתבה באדיבות מעצבת הפנים מירב בן ארי, בוגרת המכללה לעיצוב פנים של "בניין ודיור" ובעלת ניסיון בעיצוב בתים ועיצוב מסחרי

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק