נונה רקחה לי סירופ

זהו סיפור אמיתי, אשר סופר פעמים רבות בחוג המשפחה וחברים. בסיפור מסופר כיצד החלמתי מצהבת חריפה שתקפה אותי בגיל 5 בעזרת הסירופ הטבעי שסבתא נונה רקחה עבורי באהבה. הנה הסיפור לפניכם.

היה זה בשעות אחר הצהריים, כאשר אמא אספה אותי מהגן. הגענו הביתה ומיד נשכבתי על הספה בסלון, סירבתי לאכול ורציתי רק לשתות מים. אמא ניגשה אליי מבוהלת, שמה את ידה על המצח והרגישה שאני בוערת מחום. היא מיד הזמינה תור לרופא ונסענו יחד למרפאה. רופא הילדים בדק אותי. הוא לא מצא שום בעיה בגרון, באוזניים וגם לא סימנים לווירוס. הוא רשם הפניה לבדיקות דם בעקבות אבחנה שאותה רצה לוודא. כבר בשעות הבוקר המוקדמות, הרופא צלצל לאמא שלי ובישר לה שיש לי צהבת חמורה. "את צריכה להגיע למרפאה בהקדם, כדי לקחת מרשם ולהתחיל את הטיפול מיד" הוא אמר.

חלף שבוע מאז תחילת הטיפול ולא חל שיפור משמעותי במצבי. מה עושים? תהתה אמא, אולי ניגש לרופא אחר? אולי הילדה צריכה לקבל טיפול אחר? אמא שלי לא הפסיקה להציף את אבא שלי, שהיה חסר אונים, בשאלות..

בשיחה נכחה גם נונה (סבתא) שלי. "צריכים לתת לה ראונד", היא מלמלה לה. "מה צריך לתת לה?! מה זה ראונד?" שאלה אימי. נונה הסבירה: "זה צמח מרפא, שאם שותים אותו הוא מנקה את הזיהום שיש בגוף. צהבת זה זיהום, לא? זיהום חריף. להזיק זה לא יזיק, אני יודעת ובטוחה שזה ישפר מאוד את המצב".. "אוקיי", אמרה אמא שלי, "מחר בבוקר ניגש לחנות של רפאל ונקנה". "לא", אמרה נונה, "את הראונד לא מוצאים בכל מקום. הוא נמצא רק במקום מסוים בעיר מסוימת". אמא שלי שמעה, נכנסה לפעולה והתחילה לברר היכן אפשר להשיג את הראונד. כבר למחרת היום נונו (סבא) שלי נכנס אלינו בחיוך רחב, ושקית נייר קטנה ומקומטת בידו. הוא הגיש את השקית לנונה. נונה טחנה את הצמח הצהוב, הניחה בכלי קטן על הגז, בחשה ובחשה ולאחר מכן סיננה דרך מסננת. היא הוסיפה מעט דבש ושוב בחשה עד שנוצר סירופ.התחלתי לקבל כפית מהסירופ פעמיים ביום. לאחר שבועיים של טיפול בסירופ אותו רקחה נונה, הצהבת נעלמה כליל והחלמתי לשמחת כולם.

כיום, כשאני נוטלת את טבליות כורכומין אפקט עם האפקט המשולש, אני חושבת שאולי זה הראונד שסבתא הכינה לי. אולי שוב יש פה את ההרכב המצוין של שלושת הדברים שעזרו לי להחלים בגיל 5? אמא שלי, נונה והכורכום? כורכומין הוא הרכיב הטבעי המופק מהכורכום, צמח הזהב הצהוב שעושה פלאים, אחד הצמחים העתיקים ביותר שידועים בשימוש רפואי הנפוץ בתרבויות שונות, טבליות כורכומין אפקט במיצוי עשיר ומרוכז במיוחד.בזכות המשולש הייחודי והרכיבים הפוספוליפידים הספיגה שלו בגוף כל כך טובה.
נונה כבר לא נמצאת איתנו, ולכן לא אוכל לשאול אותה. אבל אין לי ספק בעניין – היא ידעה משהו על צמחים המסוגלים לרפא.

רוצה לזכות בכורכומין אפקט של ברא? לחצי כאן

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות