הדרך לעיצוב שולחן פסח מושלם

כבר לקחתם על עצמכם את אירוח ערב החג; ניקיתם את הבית, הכנתם אוכל, ודאגתם להזמין את כל המשפחה. כל שנותר הוא לדאוג לעיצוב שולחן ליל הסדר. עיצוב השולחן הוא משימה מאתגרת הדורשת מחשבה ויצירתיות. לצורך כך, מעצבת הפנים מירב בן ארי אספה עבורנו טיפים לעיצוב שולחן החג במראה יוקרתי ומקורי.

עיצוב השולחן הוא ללא ספק משימה מורכבת כיוון שהניסיון מראה כי אחרי חמש דקות של ישיבה סביבו, השולחן כבר מאבד את עיצובו ונראה כמו שדה קרב.

גווני האירוח
לרוב סגנון האירוח הוא המכתיב את הטון של עיצוב החלל והוא מהווה קו מנחה לאביזרי הנוי ועריכת השולחן. סגנון האירוח בא לידי ביטוי החל משלב בחירת המפות והכלים, דרך קישוט החלל ואף בתכנון התפריט. קל מאוד להיסחף עם כל הרעיונות והמלאי שקיימים בחוץ. בחרו 2-3 צבעים שיהיו דומיננטיים בשולחן. על צבעים אלו להיות מכותבים יחד עם סגנון האירוח שבחרתם- אם בחרתם בסגנון קלאסי ונוצץ שלבו לבן עם צבע כסף או זהב. בדרך כלל עיצוב של שולחן חג מתקשר לגווני הלבן, אך שיברו אותו והוסיפו טוויסט בעזרת הוספת צבעים אחרים כמו פסטל, המקנה מראה חגיגי ורך במקביל. חשוב לשמור על שילוב צבעים הרמוני על מנת לא להפוך את השולחן למצועצע מידי.

עיצוב מירב בן ארי צילום איה אפרים
עיצוב מירב בן ארי צילום איה אפרים

סימטריות
השקעתם בכלים יפיפיים, מפת שולחן תואמת, כוסות מעוצבות ואביזרי נוי מהממים- אל תוותרו על הסימטריה. הסוד לשולחן אירוח בלתי נשכח הוא הסימטריה. הקפידו על שולחן סימטרי בעל דפוסים, ברורים ורפפטטיבים. תוכלו לנסות את עריכת השולחן כמה ימים לפני האירוח, וכך תדעו כיצד הפריטים משתלבים יחדיו בשולחן. כמו כן, ניתן לשלב סרוויסים שונים ומערכות סכום שונות. אל תפחדו משילובים אך במקביל חשוב לא ליצור עומס יתר: אם הסט הינו צבעוני ומקושקש השתמשו במפיות חלקות.

צאו מהכלים
האווירה אינה נעשת רק בשולחן האוכל, אלא בחלל עצמו. הפיקו חיים בחלל על ידי שימוש בשרשראות נורות, שרשראות נייר, אהילים מיוחדים, מתלה למעילים מעוצב ועוד. הפריטים הקטנים הם אלו שיוצרים אווירה נעימה ומוסיפים חגיגיות למקום.

וואשי טייפ
וואשי טייפ

תאורה מתאימה
שימוש בנרות יכול להוות גם פריט דקורטיבי וגם להקנות מראה חגיגי ואינטימי. ניתן לשלב כוסות שקופות במגוון צבעים וצורות ליצירת מראה מקורי.

גזירה והדבקה
לכלי הגשה: כדים, קנקנים, צנצנות, כוסות וכדומה, ניתן להוסיף דוגמאות וצבעים בעזרת וואשי טייפ או נייר דבק צבעוני. את הדוגמאות והצבעים ניתן להתאים לסגנון הנבחר לעיצוב וכן להתאים לכלים. העבודה עם וואשי טייפ קלה ונוחה ומתאימה למי שאינו מנוסה ביצירה.

שולחן מעוצב
שולחן מעוצב

פרקטיות היא שם המשחק
חשוב לזכור שעיצוב השולחן צריך להיות פרקטי. בעיצוב השולחן צריך לקחת בחשבון את המקום של קערת הסדר, כלי ההגשה של האוכל ובקבוקי השתיה. ליצירת קשר עין בין הסועדים יש להמנע מהצבת פרטי עיצוב גבוהים.

שיהיה חג שמח!
הכותבת היא מירב בן ארי, מעצבת פנים, בוגרת המכללה לעיצוב פנים של "בניין ודיור" ובעלת ניסיון בעיצוב בתים ועיצוב מסחרי.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות