טקס השינה המשודרג שלי

טל יהודאי לא אוהבת טקסים, אבל נדודי השינה של הקטן הבהירו לה שהיא צריכה להמציא טקס שינה משלה. ומי לא אוהב מסאז' עם שמן נעים אחרי האמבטיה?

נווה כבר בן שלושה וחצי חודשים, פתאום הכל שוב משתנה. הוא סקרן יותר, קשקשן יותר ומתעניין יותר בסביבה. כנראה שכל השינויים האלה משפיעים עליו (וכמובן שגם עלינו). הוא מתקשה להרגיע את עצמו מכל הגירויים סביבו והכי קשה זה בלילה. כשהיה קטן יותר, אוכל היה עושה את העבודה בקלי קלות, אחר כך עברנו לעירסולים ונענועים, לפעמים מנשא היה פותר הכל בקלות ובמהירות, ועכשיו, כלום. מאבקים של שעות!! בהן הוא בסוף נרדם בעשר, אחת עשרה, שתיים עשרה והלאה, כשהוא וגם אנחנו מותשים.
אחרי כמה ימים שניסיונות ההרדמה שלו לקחו כמה שעות טובות, הבנתי שמשהו חייב להשתנות. אחותי אמרה לי שהגיע הזמן להתחיל עם 'טקס שינה'. אני שונאת טקסים מושבעת וגם ניסינו משהו בסגנון לפני בערך חודש וזה לא באמת עזר. אבל אובדת עצות שכמותי, החליטה לנסות כל דבר.

אז מה בעצם הטקס הזה כולל? ממקלחת פעם ביומיים עברנו למקלחת יומיומית, בזמנים קבועים פחות או יותר. אחרי המקלחת החלטתי לפנק אותו במסאז' שנועד להרגיע ולהכין לשינה. לכבוד ה'טקס' החלטתי לנסות שמן עיסוי תינוקות חדש של Mustela. השמן מכיל שמנים ממקור צמחי, בעל פורמולה היפואלרגנית שמותאמת לתינוקות מגיל לידה והכי חשוב הוא מרגיע ומאזן את העור. השמן בעל ריח נעים ולא אגרסיבי מדי, דבר שמאוד חשוב לי, שכן תינוקות רכים מאוד רגישים לריחות חזקים (וחוץ מזה, הריח שלו הכי טוב בעולם, אז למה לקלקל?).
ביום הראשון נמלאתי חששות. אחרי שנווה קם משנת אחר הצהריים, הוא אכל קצת ומילאנו לו אמבטיה. נווה מאוד אוהב אמבטיות, אבל בנוסף לכך שהן מרגיעות אותו הן גם די מעוררות אותו בהמשך. אחרי שיצאנו מהאמבטיה ריססתי את שמן העיסוי של Mustela על שתי ידי והתחלתי לעסות בעדינות את גופו הקטן. בזכות כך שהשמן מגיע בתרסיס, ניתן לרסס אותו על כפות הידיים או אפילו ישירות על הגוף בצורה מדודה ומדויקת. זה ממש יותר נוח מבקבוקים רגילים. מהר מאוד ראיתי שהתזוזות פוחתות והוא מתמסר למגע שלי יותר ויותר. אז המסאז' הראשון עם השמן של Mustela, נחל הצלחה רבה וכך גם תכלס כל המעבר לשינה. אחרי המסאז' אנחנו מתיישבים במיטה, אני מאכילה אותו והוא נרדם עלי. במידה והוא לא נרדם, הוא לפחות מאפשר לי לעזור לו להירדם.

אני יכולה להגיד בבטחה, שאחרי כמה ימים כאלה, המצב הרבה יותר טוב. אני ובן זוגי קיבלנו חזרה קצת זמן לעצמנו בערבים, שגם אם הוא לפעמים קצר, הוא יקר מפז. וכן ישנם ימים קלים יותר וקלים פחות, אבל למרות הרתיעה שלי מטקסים ישנו טקס אחד, עליו אני לא מוכנה בשום אופן לוותר, לפחות לא בזמן הקרוב.

אודות טל יהודאי

בת 34 מתל אביב, בת זוג של מתן ואמא של נווה, איזי (הכלבה) והנרי (החתול). כותבת, יוצרת ומשוגעת על קפה

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק