"לפני 8 חודשים נולדתי מחדש!"

לפני 8 חודשים נולדתי מחדש.
כשהייתי בהריון חיפשתי היכן ללדת, סיורים בבתי חולים לא הניבו את הפתרון עבורי, שמעתי מנשים רבות סיפורי לידה מזעזעים אשר מסתיימים במשפט "טוב העקר שנולד ילד בריא ושאני בריאה" ידעתי שאני מחפשת משהו אחר, שאני רוצה משהו אחר- מסגרת שתהווה עבורי מעטפת אוהבת מכילה ומותאמת אלי על מנת שאוכל ללדת לידה טובה. שאחווה חוויה טובה .
ההיריון שלי היה הריון בריא ואני בריאה- הריון המוגדר בשפה רפואית ב"סיכון נמוך". את בית יולדות של תמי ועפרית מצאתי אחרי עוד סיור מזעזע בבית חולים, שם המיילדת אמרה שלכולן פותחים וריד גם למי שרוצה ללדת בחדר טבעי, ידעתי ששם אין מצב שאני יולדת. הפגישה עימן הייתה קסומה ואיך שיצאנו בעלי יוסי אמר לי "איזה מזל שמצאת את המקום הזה".

בלידה שלי חוויתי את גופי כמו שמעולם לא חוויתי, חוויתי אותו כמכונה משומנת, כמו שקראתי בספר "לידה פעילה" – כל ציר הביא אותי לעצמה עילאית, ותמי ועפרית היו שם כדי להכיל, להרגיע, לבדוק, פשוט להיות. כל הלילה הייתי ערה עם עילאי עליי יונק בהצלחה ונפעמתי מגודל הבריאה .

תמונה מתוך הפייסבוק של אדר עזרא

תמונה מתוך הפייסבוק של אדר עזרא

נולדתי כאמא עוצמתית חדשה אשר מאמינה בגופה ובנשמתה.

לפני 8 חודשים נולד בני עילאי משה. תינוק בריא ורגוע וחמוד לידיים אוהבות של תמי ועפרית המיילדות במקום הקסום שנקרא "בית יולדות", שאותו העז משרד הבריאות לסגור.
לאחר תהליך קסום ועמוק של חצי שנה שבהם התכוננו למעשה הבריאה- לידה בריאה, עוצמתית, לידה שאותה אזכור כניצחון שלי. אני גאה להיות חלק ממהפך! למען ילדינו, למען האנושות. ה6.6 יום לידות הבית הבינלאומי.

זוהי זכות בסיסית של כל אישה לבחור היכן תלד את ילדיה. ועל כך ניצמד עד שנקבל את זכותנו המלאה!
#זכותי_ללדת
#מנרמלות_את_לידות_הבית

אודות אדר עזרא

רקדנית פלמנקו. יזמת בתחום תרבות ספרד ואומנות הפלמנקו. פעילה בהנהגה של זכותי ללדת שהוקמה בעקבות סגירת "בית יולדות" בגדרה

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק