נערים רעים הפיצו תמונת עירום של הבת שלי

כשאתה שוכב עם החברה שלך, אתה שוכב עם החבר הקודם שלה, ששכב עם החברה שלו, ששכבה עם החבר שלה, ששכב עם…. בטח אתם מחייכים עכשיו ונזכרים בפרסומת ההיא שרצתה ללמד אותנו לקיים סקס בטוח.
איזה מזל שישנם מגוון אמצעי מניעה ששומרים עלינו.

אבל האם עצרתם פעם וחשבתם על כל מגוון הסכנות שאורבות לילדים שלנו בחוץ? סכנות שאנו כיום כמבוגרים, הורים ובוגרים צריכים ויכולים לשמש כאמצעי מניעה מפניהם?
כי כיום, כשאתה לוחץ 'שלח' או 'העבר', אתה בעצם מעביר לחבר שלך, שמעביר לחבר שלו, שמעביר לחברים שלו, שמעבירים לחברים שלהם, שמעבירים חברים שלהם… וכך הלאה.
כן כן, הקלות הזו של לחיצת העכבר בכל רשת חברתית שהיא, כל הודעה, כל סרטון, כל תמונה, כל מילה, היא בעצם שרשרת אין סופית של שיתופים. לעיתים הם חשובים ומעברים מסר מסוים, אך יש לא מעט פעמים שהם שיתופים של מחשבות פרטיות, תמונות פרטיות, סרטונים פרטיים של אנשים שבחרו לשתף בהם רק אדם אחד מעבר למסך והוא בחר לשתף בזה את העולם.

אז היי, אני אישה ואני אמא כך וכך שנים ו… הנורא מכל קרה לבת שלי.
תמונת עירום שלה הופצה ברשת החברתית.
ה" פשע" היחיד שהבת שלי עשתה היה לנסות למצוא חן בעיני הילד שלא רצה להיות חבר שלה. ילד שסחט אותה רגשית והתנה את אהבתו ועצם היותו "חבר" שלה בביצוע מעשים מגונים ושליחת תמונות על מנת לספק את החרמנות הרגעית שלו.

נכון, אפשר לנהל דיון שלם על מתירנות, על סקס בגיל צעיר ומה בעצם הם יודעים הילדים האלו, וואלה אפילו ניתן לנהל דיון ענק על ה"כישלון" שלי כאמא, על החינוך שלי, על זה שלא ראיתי, שלא שמתי לב, שלא שמרתי,לא ידעתי מה עובר על הבת שלי.
אבל זה תשאירו לי, להתייסר עם זה לבדי.

למרות שאסייג ואגיד שאני האמא הכי פתוחה בעולם, הכי מדברת, משתפת, הכי מבינה, אבל מילת המפתח כאן היא שאני א מ א.
בשביל הילדים שלנו אנחנו דור אחר, דור שלא מבין אותם, לא יודע מה עובר עליהם ובטח לא אנחנו אלו שניתן להם עצות במין או ביחסים או במה שקורה עם בנים וחברות.
כן, חטפתי הרבה מכל הסביבה שלי, מבטים, אצבעות מאשימות ולחשושים מאחורי הגב של איך יכולת ואיך לא ראית ובעיקר את משפט המפתח: לבת שלי זה לא היה קורה!

אז תעצרו לרגע ותחשבו, ככה בשקט עם עצמכם, כמה בעצם אתם מכירים את הילדים שלכם? מה באמת עובר להם בראש? מה מסתתר מאחורי החיוך ובעיקר מה הם עושים שם ברשתות החברתיות, בקבוצות הוואטסאפ, בשידורים ל500 איש, ושנייה לפני החופש הגדול.. מה הם עושים בלילה בחדר כשאתם ישנים ואתם בטוחים שהם רק משחקים במחשב או בנייד?
אני יכולה להמשיך ולשתף אתכם במה זה להיות אמא/ הורה בהתמודדות, דבר שכל אחד שקורא פוסט זה בטוחה שמזדהה.
אבל כל בקשתי כאן זה לבקש מכם להיות אמצעי מניעה.
נכון, הילדים שלנו אולי יקשיבו לנו, אולי חלק מהמסרים יעברו וסביר להניח שרובם לא.
אני רק מבקשת תשומת לב לקלות הזו של האצבע על 'העבר הלאה'.
עצרו רגע ותסבירו להם שכשאתה משתף משהו פרטי, אתה בעצם עובר על החוק. ולרשת החברתית יש מלא יתרונות טובים ואולי הרבה יותר רעים.
טעויות שאנחנו עושים בגיל ההתבגרות יעצבו, יטלטלו, ישנו ולעתים אף ישרפו את הנשמה שלנו להמשך החיים.

אז גם אתם וגם הילדים שלכם, שנייה לפני שאתם עושים 'העבר הלאה'
ת ע צ ר ו !!!
כי שאתה מעביר לחבר שלך, הוא מעביר לחבר שלו, שמעביר לחברים שלו, שמעבירים לחברים שלהם.
תודה שקראתם – ואת זה בבקשה ענקית מכם, כן תעבירו הלאה וכן תשתפו

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות