איך נהפוך את מעבר הדירה להפקה מהסרטים?

לעבור דירה זה מבצע ולא מהסוג המשתלם שתמצאו בחנויות. יותר בכיוון של מבצע צבאי, כזה שמסיימים אותו מותשים, עייפים וחסרי אנרגיה.
מי שעבר דירה או שתיים בחייו וודאי יודע לספר שזה תהליך שגוזל המון זמן יקר.
כשנאלצתי לאסוף את הפקלאות ולעבור דירה לבית אחר ידעתי שאני הולכת לארגן מבצע מתוקתק כיאה למפיקה מקצוענית. תחום העיסוק שלי עוד לפני שהקמתי את העסק הנוכחי שלי.
ידעתי שאין לי זמן לבזבז. אצלי הכל חייב להיות מאורגן תוך דקות. אז החלטתי להפוך גם את מעבר הדירה שלי למבצע מהסרטים. מאורגן, מתוקתק ויעיל.
מבצע מאורגן מראש שיבטיח שהמעבר יהיה יעיל, קצר ומאורגן ושמשפחתי ואני נוכל לחזור לשגרה במהירות המרבית ונתפנה לעבודת יומיות.
כי מה לעשות? הפקה זו הפקה ואם אפשר להפוך את הפקת מעבר הדירה מסרט מתח לקומדיה, אני בעד.
זה השלב שאתם וודאי שואלים איך עשיתי זאת?

אז אשמח לחלוק אתכם את הטיפים שלי שעזרו לי ליעל את התהליך ולצלוח אותו בכבוד!

1. רשימת ציוד – התחלתי מרשימה מפורטת של כל הציוד שיש ברשותי ויש להעביר לדירה החדשה כדי לקבל הצעת מחיר מכמה מובילים – עובדה שרק היא עצמה יכולה לחסוך לא מעט שקלים וזמן בהערכות מיותרות. דיוק =חסכון.
2. רשימת פריטים לפירוק -זה הזמן להחליט איזה פריטים אני רוצה שיפורקו בדירה א' ויורכבו בדירה ב': טלוויזיות, זרוע לטלוויזיה, ספריות, מדפים, וילונות, ארונות, מראות, מזגנים, מאווררי תקרה, נברשות…
3. תאריך – דאגו לשריין תאריך בהקדם ולתאם בעלי המקצוע השונים. עם המובילים או הנדימן שיעשה את הפירוקים וההרכבות במידת הצורך. את עבודות הפירוק מומלץ לקבוע יום לפני המעבר למניעת לחץ של זמן.
4. איסוף ציוד מעבר – להכין קרטונים, עיתונים, ניילונים לאריזה ומסקינטייפ, מניסיון תמיד כשאתם מרגישים שזה מספיק, זה לא! הצטיידו ביותר ציוד ממה שהערכתם שאתם זקוקים.
5. רשימת מטלות – חשבו מהן הפעולות החשובות שצריכות להיעשות לפני מעבר הדירה -למשל: להתקשר לחברות התקשורת לניתוקים וחיבורים, מנוי לעיתון, בר מים, גז, הזמנת הדברה, ניקיון, העברת הילדים לסביבה תומכת ביום המעבר.
6. מזומן – הצטיידו מבעוד מועד בכסף מזומן לתשלום לבעלי מקצוע השונים שהזמנתם, קחו בחשבון את הטיפים.
7. מזון מהיר – אחד הרגעים הקריטיים במעבר דירה הוא הרגע בוא הכל ארוז ומוכן בכניסה ליעד החדש אך טרם פרקתם את הדברים. אתם רעבים וצמאים (וכך גם בעלי המקצוע) ומשתוקקים לפינה חמה להניח את התיק לאכול ולשתות. לכן – דאגו מבעוד מועד לארגן פינת מזון, שתייה חמה וקרה. הוסיפו גליל נייר טואלט אחד או שניים לכל מקרה.
שיהיה מעבר קל!

הכותבת היא קרן שפע דגני
קליק לאתר

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק