אין כמו בבית

עברתי שבוע לא פשוט. התינוק שלנו, רק בן חודשיים, סבל מאי שקט חמור במשך שבוע, ואז עבר לשינה מרובה מידי. כל אותו זמן לא היה חום ואני לתומי חשבתי שמדובר בגזים. בכל זאת ילד שלישי, לא רצים למיון על כל דבר. פתאום הבחנתי בנוזל מוגלתי שהתפוצץ באוזן והבנתי שזה לא גזים הבכי הבלתי פוסק הזה. זה כאבי אוזניים. רופא מומחה קבע שזו דלקת קלה ופטר אותנו עם טיפות אוזניים ומי חמצן. הרגשתי שזה לא עוזר. המצב החריף. התינוק עבר ממצב של בכי בלי קול לשינה. הוא פשוט הותש. וישן יותר מידי. זה כבר הדאיג אותי יותר מידי ובהנחיית רופא נוסף ניגשנו למיון.
בדיקות. בדיקות בדיקות. כואב כואב כואב. אחרי שבוע של בכי אני רואה אותו סובל בכל הבדיקות ויודעת שזה הכרחי. חייבים לדעת מה יש לו. רק שיחזור לעצמו. רק שלא הגעתי מאוחר מידי. האם זה קרה באשמתי? מה יש לו?
אחרי שבוע באשפוז מחלקת ילדים, במהלכן בדיקות וטיפול חוזר ונשנה ולא פשוט, הגיעו תשובות לכל הבדיקות, אכן מדובר בדלקת אוזניים. הטיפול התרופתי מתאים. אפשר להמשיך טיפול בבית.

במהלך האשפוז נתקלתי באין ספור אנשים טובים באמצע הדרך, שבאו על דעת עצמם, לשמח, לתת מילה טובה, לחבק, לחייך, לחלק צעצוע, הצוות הרפואי, האחיות ואפילו המנקות – כולם במאור פנים. בבית השכנים עוזרים לבעלי להשתלט על השניים שמחכים בקוצר רוח מודאגים בבית, לא מבינים למה אמא לא כאן. הדבר הטוב שיצא מכל זה זה שוב לחוות על בשרי כמה אנשים טובים יש סביבנו. רן ותום השכנים עם הלזניה הנפלאה, אחמד הרופא, רוזי האחות, איילה שביקשתי את שמה אחרי שניגשה אליי עם כוס מיץ קר סתם כך משום מקום. ארוחת השבת שקיבלתי מאיש אלמוני.
אחרי כל הסאגה הזאת, חיכתה לי בבית משפחתיות רגועה. אחרי כל ההתרוצצות ואי הוודאות, הלחץ וחוסר האונים, המתינה לי בבית השגרה. שבמקרה זה כללה, נוסף לכל הפריטים הברורים מאליהם, גם אריזה סגורה של קרם גוף של מוסטלה לתינוק.

היה מפנק לסיים את השבועיים הלחוצים האלו באמבטיה חמימה לבייבי שלי, במקום הפרטי שלנו, בבית, ללבוש בגדים נקיים, לשכב במיטה שלו, בשלווה אמיתית, מבלי שנכנסים לנו כל רגע לחדר, רק אני והתינוק שלי בזמן איכות מפנק יחד. בנוחות מקסימלית. מרחתי לו אחרי האמבטיה את הקרם בכפות הרגליים, על הפנים, בידיים המתוקות, בין הקפלים החמודים בצוואר, מתענגת על הרכות, הריח, המרקם, והולכת לישון איתו, מכורבלים ומאושרים. אין כמו בבית. רק בריאות וימים יפים לכולנו.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות