ממלכת הצבע כובשת את חדרי הרחצה

ממלכת העיצוב הפכה את עיצוב הבית לאמנות של ממש. החדשנות העיצובית יחד עם הקדמה הטכנולוגית המואצת, שילבה את הצרכים והמימד הפונקציונאלי הפשוט, לקונספט מרתק ולעיתים גם מדהים. ההחלטה העיצובית מכוונת אל מה שאנחנו ומה שחשוב לנו באמת, לתחושה ולזהות.
באופן מפליא למדי, אחת הכותרות המרתקות של ממלכת העיצוב המתחדשת, היא דווקא המקום הכי פחות צפוי והכי פונקציונאלי בבית: חדר האמבט.

תשכחו מחדר השינה, מפינות האוכל שהיו הלהיט העיצובי בשנות ה-90 המאוחרות, מחדרי הילדים שהיו כותרת בשנים האחרונות, חדר האמבט שזכה בהשראת ה'וינטאג' לחזור לשם המקורי 'חדר רחצה', הוא היום אחד משיאי האתגר המרהיבים של אמנות העיצוב העכשווית.
אולי זה החיבור לטבע ולזרימה, אולי דווקא לתרבות הספא והשחרור הגופני, כך או כך, חדר הרחצה הפך למרחב מחודש של חיים, של התרגעות קסומה ושחרור מתחים. לא עוד חדר טכני לרחצה ולצחצוח שינים של בוקר, אלא מרחב שלווה קסום ושליו המעניק אנרגיה מחודשת לעוד יום עבודה פעיל.
חדר הרחצה, שעד לא מזמן היה חדר קטן, פחות מושקע ונטול צבע – הפך בשנים האחרונות לחלל מעוצב המאובזר בשכלולים ובחידושים טכנולוגיים מלאי צבע והשראה. עיצוב חדר הרחצה מקבל טוויסט בטרנד עולמי חדש וצבעוני במיוחד. הדפסים שבטיים שמאופיינים בצבעוניות רבה, אקזוטיות עם הצהרה נועזת, מאוד טרנדיים בעונה זו ומהווים בחירה מצוינת עבור עיצוב הבית בכלל והאמבטיה בפרט.

חדרי רחצה WARP ויה ארקדיה
חדרי רחצה WARP ויה ארקדיה

בחדר הרחצה, אביזרים בצבעים אופנתיים ורבי הבעה מדגישים מגמה זו ומעניקים מגע חמים ואישי. מוצרי האמבטיה מתבססים על צבעים אופנתיים ובה בעת מאפשרים יותר גמישות להעדפות אישיות.
טרנד הצבעוניות שהגיע אל חדר הרחצה מייצר אווירה של רעננות, עניין ומודרניות, ובכך מצליח להפוך כל חדר אמבט לחלל יפיפה שהושקעה בו מחשבה עיצובית רבה.
שילוב של צבעוניות חדשה ומעודכנת לצד טכנולוגיה מתקדמת – מאפשרת לצרכן ליהנות מהטרנדים העכשוויים בעולם העיצוב והאופנה תוך חווית נוחות וחיסכון בצריכת המים לצד איכות.
חדר הרחצה הפך בהדרגה לחדר ספא פרטי, הן מבחינת גודלו והן מבחינת העיצוב. חדרי הרחצה בעיצוב המודרני, נעים במרחב החדש בין איכויות השימוש הטכני והחדשני של האמבט לבין מודעות גוברת לתרבות עיצוב ולסגנון חיים.

"שימוש מושכל ומתוכנן במרחב ייחודי, תוך שילוב חידושים טכנולוגים, זה סוד ההבדל בין הגישה של המעצבים היום, לחדר האמבט שהכרנו בשנות ה-80 וה-90", אומרת מיכל נוף, סמנכ"לית שיווק ומכירות פרויקטים של חברת ויה ארקדיה.
"הקדמה הטכנולוגית והרצון המתמיד ליצור בידול, יוצרים יחדיו קולקציות המתבססות על חומרים שמותחים את גבולות היכולת שלהם ומייצרים עצמם מחדש. כך, למשל, לצד החומרים האקריליים השונים באמבטיות "רגילות", ניתן למצוא אמבטיות עשויות מעץ, אבן ושיש, קוריאן או חומרים סינטטיים דוגמת, פלסטיק, זכוכית, מתכות כנחושת, אלומיניום נירוסטה ואפילו ברזל יצוק, כאשר קווי העיצוב מקיפים כמעט כל סגנון וכל צורה הנדסית קיימת" מוסיפה מיכל נוף.
אמבטיות פינתיות ופינתיות למחצה, אמבטיות שבתוכן משולב מושב קבוע, אמבטיות עיסוי, ואפילו אמבטיות הניצבות על רגליים כאובייקט עצמאי בחלל. קשת הצבעים והמרקמים רחבה ומגוונת, וכמוה גם קשת הגדלים.
החדשנות הטכנולוגית הביאה גם לשינויי תפיסה מסורתיים, כמו קריאת התגר החצופה על האמבט המלכותי, לטובת כוחם המטאורי של המקלחונים הצעירים שהפכו למיני מעצמות טכנולוגיות של ממש.

חדרי רחצה WARP ויה ארקדיה
חדרי רחצה WARP ויה ארקדיה

המקלחת הפשוטה עם ראש ה'דוש' – שהחלה כשימוש ביזארי לרחצה מהירה ומאולצת ומי שזוהתה כחלק מסמלי ה'צבריות' וחלק בלתי נפרד מכור ההיתוך הצבאי, הפכה היום לגן עדן יוקרתי של ממש ולסיפור של חוויית ספא והתרגעות מעולם אחר, עם מקלחות ג'טים ומזלפים בסגנונות משתנים, זרמי צד ופתחי אדים, תאורת לד בשלל צבעים משתנים, ומוסיקת רקע מעולמות הספא היוקרתיים ביותר. גישות עיצוב שונות יעדיפו בקונסטלציות מסוימות, את המקלחון הטכנולוגי על פי האמבט המפנק הנצחי.
כך או כך, נגלה לעינינו עולם חדש וקסום וממלכה עוצמתית של עיצוב נטולת גבולות ממשיים, כאשר היוקרתי והחדשני של אתמול, הופך לסמי ולפשוט של מחר. 'עיצוב' – סוד הקסם שאולי זלזלנו בערו לאורך השנים מבלי משים, דורש מאתנו היום לשלם על כך מחיר, אולי גם יקר (כאשר תמיד אפשר לחלק לתשלומים…).

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות