גם בילד שני: הטוב ביותר לטוסיק של הגור שלי

מוצרים מבושמים, צבועים, עתירים בכימיקלים ובתוספות לא ברורות היו חלק גדול מעולמי כרווקה שאהבה להתנסות במוצרים חדשים ומרגשים. לא טרחתי לבדוק לעומק את רשימת הרכיבים שעל מוצרי הטיפוח בביתי והחומרים שאני מכניסה לביתי ומורחת על גופי.
הכל בחיי התנהל על מי מנוחות עתירי כימיקלים תעשייתיים, עד שקיבלתי את העדכון מאתר קופת החולים שלי: בטא גבוהה מ-5, אני בהריון! בין שלל התהפוכות, ההתרגשויות והשינויים שעברתי, קרה אחד מפתיע במיוחד: התחלתי לשים לב לכל רכיב ורכיב במוצרי הטיפוח שאני רוכשת עבור הגורה הקטנה שציפיתי לה. שמן מינרלי? לא עבור הקטנטנה שלי; חומרי בישום מלאכותיים? עדיף שתישארו בחוץ; חומרים משמרים? קישטה! לאורך ההיריון גיליתי עוד ועוד מרכיבים שאני מעדיפה להימנע מהם ככל הניתן, התחלתי לסנן באופן מאסיבי כל מוצר שמגיע אל הגורה שלי ופיתחתי מודעות צרכנית חדשה ומשודרגת.

ילד שני – מנמיכים ציפיות?
חלפו שלוש שנים מרגע שהפכתי לאמא, כך שההלם הראשוני והשינויים של ילדה ראשונה כבר מזמן מאחורי. לפני שנה וקצת הצטרף אלינו גם ילד שני ואליו גם האטיטיוד של אמא עם פז"מ שכבר יודעת הכל. בשלל תחומים הפכתי מאמא משקיעה לאמא שקצת שוקעת, אך בבחירת המוצרים שאני מורחת על ילדי – הסינון עדיין קפדני, כי לא רק לילד ראשון מגיעים מוצרים בטוחים וטבעיים. לאחרונה הגיעה לשידתו של הגור משחת בפנטן אותה רכשתי לאחר המלצה של חברה טובה, היא מכילה פרו ויטמין B5 שהוא רכיב מעולה ואפקטיבי להגנה על העור, אבל מה שהלהיב אותי עוד יותר הוא מה שאינו מכיל: חומרי בישום (ועדיין יש לו ריח טבעי ונעים), חומרים משמרים וחומרים אנטיספטיים. כשמגיעים לרגע האמת המשחה נעימה, אין לה ריח משתלט. המשחה מתאימה לתינוקות מיום היוולדם ואם יצטרף אלינו ילד שלישי, אני בהחלט אדאג להצטייד בשפופרת נוספת לקראת הלידה (אהובי, אם אתה קורא את זה – אין סיכוי שזה יקרה לפני 2020).

יש שלושה דברים שאני מתחרטת שלא ידעתי עליהם כשנולדה לי ילדה ראשונה.
לא משנה עם כמה חברות אתן מתייעצות, כמה ספרים אתן קוראות ולאיזו כמות של קבוצות אמהות הנכן מצטרפות – ברגע האמת שבו ילד ראשון מצטרף למשפחה, יש הלם מוחלט. כמות הדברים שהייתי רוצה לדעת ולהכיר כבר ברגע שהפכתי לאמא היא עצומה, נסתפק בשלושה:
1. בפנטן משחה לטיפול ומניעה בתפרחת חיתולים וגם לפטמות סדוקות: מעבר לטיפול היומיומי בישבנו של הגור שלי, בתור מניקה פז"מניקית אני כבר לא משתמשת בקרם לפטמות, אבל בתור אמא טרייה הוא היה מועיל לי מאוד, זה שיחוק רציני לקבל מוצר אחד איכותי שמשמש לשתי מטרות חשובות.


2. לשאול את עצמי מה שלומי! אז יש מי שטרחו סוף סוף לשים את הפוקוס על אימהות חדשות בתקופה הכי קריטית בחייהן. בפנטן לא רק משווקת מוצר להגנה על עור התינוק, אלא גם שמה את האמא במרכז ומלווה אותה בחודש הראשון שאחרי הלידה. התרגשתי לעיין באתר החודש ה- 10 גם כעורכת תוכן מקצועית וגם כאמא שהייתה כל כך זקוקה לו לפני שלוש שנים. האתר מעניק תשובות לשאלות כמו – איך לעשות אמבטיה ראשונה לתינוק (אני ובעלי הכי פחדנו מהרגע הזה), איך לטפל בפטמות סדוקות, כיצד לשמר את הזוגיות ואפילו מעניק טיפים לטיפוח, תזונה ודייטים שאחרי הלידה.

3. הילדה שלך תמשיך לישון גם אם לא תישארי ערה כדי להאזין לנשימות שלה. לכי לישון כבר!

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות