איך לצבוע את הקירות בפינת הקריאה של הילד?

קניתם לילד פינת קריאה יוקרתית לרגל השנה החדשה, השקעתם בריהוט איכותי כדי שהוא יהנה ללמוד, אבל מה עם להשקיע מחשבה בקירות שעוטפים את פינת הקריאה? מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של BG paint, מותג הצבע מקבוצת אשטרום, נותנת לנו כמה עצות איך כדאי לצבוע את פינת הקריאה הביתית

תחימת אזור פינת הקריאה
לפני שניגשים למלאכת הצבע והעיצוב, צריך להחליט היכן נמקם את פינת הקריאה, ואם עיצוב החדר מאפשר – לתחום אותה. צריך לוודא שהפינה מתאימה לקריאה או לימודים הן במהלך היום והן במהלך הערב כשכל בני הבית נמצאים. כדי לבודד את פינת הקריאה משאר חלקי הבית או החדר, כדאי לצבוע ולעצב אותה בצורה ייחודית. לגודל פינת הקריאה יש השפעה גם על אופן צביעת הקירות – האם היא חולשת על פני חדר שלם או שהיא נמצאת בפינת חלל מרכזי? זה ישפיע על הצבעים והגוונים שנבחר. אם זו רק פינה בחלל החדר, כדאי לצבוע את הקירות הסמוכים אליה בצבע שונה משאר החלל, כדי ליצור את ההפרדה.

צבע של BG PAINT קרדיט צילום ניר עצמון
צבע של BG PAINT קרדיט צילום ניר עצמון

בחירת גוונים קרים
צבעים קרים הם צבעים מומלצים לפינות קריאה: כחול, סגול וירוק. צבעים אלה, בעוצמות שונות, משרים על פינת הקריאה אווירה נינוחה ושלווה. חשוב לזכור כי ההתאמה האישית חשובה לא פחות: כלומר, אם הצבע שהכי מרגיע את הילד שלך ויוצר לו תחושה נעימה הוא צהוב, צביעת קיר צהוב בפינת הקריאה תיצור עבורו מרחב קריאה מפנק, שיאהב לשהות בו. כל צבע שנבחר, חשוב שיתאים לסגנון החדר הכללי ולאווירה שנרצה ליצור. כמו כן, הכרחי גם להתייחס למה שקיים בחדר – ריהוט, טקסטיל, ריצוף, פתחים וכו'. תרגישו חופשי להשתמש בדמיון ובצבעים, שימוש יצירתי רק יפתח את הדמיון בזמן הקריאה ויעצים את החוויה. זרמו עם הילדים בבחירת הצבעים כדי שירגישו שהפינה מבטאת את רחשי ליבם, אך גם הכווינו אותם לבחירה שתהיה נכונה ותיצור פינה נעימה המאפשרת קריאה נינוחה, ולא איזור עמוס שיכול לבלבל את העיניים ולהפריע לקריאה. ביחד תמצאו את שביל הזהב.

התאמת התאורה לגווני הקירות
סביבת הקריאה היא בעלת השפעה מכרעת על איכות הקריאה ועל יכולת הריכוז בזמן הקריאה. כדי ליצור סביבה אופטימלית לקריאה בספר או במסך מרצד, חשוב להסתכל על מכלול החדר ולעשות את הבחירות העיצוביות בהתאם. פינת קריאה עם ספרים מחייבת תאורה בהירה וחזקה יחסית שתאיר את דפי הספר. השילוב בין התאורה הטבעית והתאורה המלאכותית הקיימת בחדר לבין צבעי הקיר – חייב להתאים. קירות כהים מעניקים לחדר אווירה אינטימית או אווירה אצילית של חדר עבודה/ קריאה אנגלי עתיק, והם מחייבים תאורה טובה לקריאה. גם בחללים שטופי אור, ניתן לצבוע את הקירות בגוונים חזקים יחסית ולראות היטב את דפי הספר. בשנת 2016 פינת הקריאה היא כבר לא רק לקריאת ספרים. בבתים רבים הקריאה עברה לטאבלט או למסך מרצד אחר. למסכי הקריאה יש תאורה פנימית, ולכן התאורה החזקה בחדר אינה הכרחית, אך עדיין עדיף לא לקרוא בחושך, אלא בסביבה מוארת ברמה מסויימת שלא תזיק לראייה.

צבע של BG PAINT קרדיט צילום ניר עצמון
צבע של BG PAINT קרדיט צילום ניר עצמון

שילוב אלמנטים דקורטיביים
כדי שפינת הקריאה תהיה מקום חביב על ילדיכם, אפשר להעניק לה "אופי", או להוסיף לה "נושא". ניתן לעשות זאת באמצעות צביעת הקירות על ידי שבלונות, איורים על הקירות, מדבקות קיר ועוד. גם תליית לוח על הקיר ותחימתו באמצעות צבע, יכולה ליצור אלמנט דקורטיבי ושימושי. העיקר שתצליחו להביא לידי ביטוי את הרצונות של הילדים ותיצרו פינה שבה ירצו לבלות, לקרוא וללמוד.

בהצלחה!

הכתבה באדיבות מירי פיקרסקי רובין, המעצבת של BG paint מקבוצת אשטרום, המתמחה בפיתוח, ייצור ושיווק פתרונות הדבקה, חיפוי, איטום ובידוד, חומרי שיקום לבטונים, ציפויים אפוקסיים, צבעים וציפויים דקורטיביים דבקים אקריליים לתעשייה ועוד.
קליק לאתר לפרטים נוספים

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות