משרד החינוך, איליי בסכנת חיים! קחו עליו אחריות

"רק אל תישארו אדישים. בבקשה!
אני לא יודעת כמה מכם מכירים את עולם האלרגיות מסכנות החיים, אנחנו הכרנו את העולם הזה כשאיליי, הבן שלנו, היה בן 8 חודשים. כפית טחינה מעורבבת בקוואקר שינתה לנו כמשפחה את החיים", מספרת בכאב איריס ניצני אביבי.

מאותו יום פחות או יותר (סיפור ארוך ומעצבן לגבי הרופא שטיפל בו, אני לא אכנס לזה עכשיו) איליי חייב להיות צמוד למזרק אפיפן, אסור לו לגעת (כן, לגעת! שלא לדבר על לאכול) בכל דבר שמכיל שומשום – טחינה, חומוס, חלווה, לחמניות, בורקס, בייגלה, שמן שומשום ועוד.
אני לא צריכה להסביר כמה קשה במדינה שלנו להימנע מכל אלה. זה נמצא בכל מקום!
בגן הפרטי המדהים שאיליי היה בו במשך שנתיים ניקו את הגן מכל אלה, בבית כמובן שאין שום דבר כזה ובכל יציאה מהבית אנחנו עם 10 עיניים עליו שלא ייגע או יכניס לפה בטעות אלרגן שיסכן אותו.
איליי שלנו היום כמעט בן 3, צריך להתחיל גן עירייה- טרום טרום חובה. כילד אלרגי ברמה מסכנת חיים, איליי זכאי לקבל סייעת צמודה שתלווה אותו ותשמור עליו. קיבלנו. בשורות נהדרות, עד כאן הכל יופי, אבל… איליי זכאי לקבל סייעת צמודה מהשעה 8 בבוקר עד השעה 14:00.
למה? כי משרד החינוך לא מקצה סייעות צמודות לשעות הצהרון! האם מהשעה 14:00 אין אלרגיות?? (אגב, בשעה 14:30 הילדים מקבלים את ארוחת הצהריים שלהם) האם לשני הורים שעובדים במשרות מלאות כדי לשרוד את יוקר המחיה במדינה הזו יש אפשרות להגיע כל יום בצהריים?? האם לאיליי לא מגיע להישאר בצהרון כמו לכל ילד ״רגיל״?

מתוף הפייסבוק של איריס ניצני אביבי

מתוף הפייסבוק של איריס ניצני אביבי

כרגע עומדות בפנינו 2 אפשרויות:
1. לממן באופן עצמאי סייעת צמודה שתדע לפעול במצב חרום אם חס וחלילה יהיה כזה וזה רק במידה והצהרון יאשר להכניס מישהי חיצונית שאינה מתוך המערכת. כל יום מהשעה 14:00 עד 16:30.
2. לעזוב את העבודה ולאסוף את איליי בשעה 14:00 מהגן.
לאיליי אסור להישאר ללא השגחה!

מאות ילדים עם אלרגיה מסכנת חיים נכנסים השנה לגנים ולבתי הספר, ללא השגחה צמודה מלאה!
איליי עוד לא בן 3! איליי לא יודע לזהות איזה מזון מכיל שומשום, איליי לא יודע לעדכן את הגננת כשהוא במצוקה נשימתית ואיליי בטח שלא יודע להזריק לעצמו את האפיפן.
משרד החינוך שלקח תחת אחריותו את הפיקוח על הצהרונים, חייב לקחת על עצמו גם את האחריות על מה שקורה עם הילדים בצהרונים.
מבחינתנו החיים של איליי בידיים של משרד החינוך וכרגע, איליי בסכנת חיים!
נפתלי, אתה אח… עדיין לא מאוחר. תן גז. עזור לנו למצוא פתרון אמיתי ולהגן על הילד שלנו!

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 1,000,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 120,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק