תמיד תישאר הילד הקטן שלי, לא משנה כמה תגדל

בשנייה שבה נכנסתי הביתה, ראיתי סכין גילוח חדשה מונחת על השולחן.

בדרך כלל, הסכינים מוצאות את דרכן היישר למקלחת. הסתכלתי על בעלי ושאלתי "למה כאן?" כמו שאני שואלת על כל המוצגים שנמצאים במקומות שונים בבית בלי סיבה מיוחדת לעזיבתם שם.
הוא חייך.
ואני הבנתי, הסכין הזו נועדה ללחיים חדשות, צעירות. ללחיים שלו, של הבן הצעיר שלי.

הסכין הונחה על השולחן במטרה להציגה ולהדריך אותו כשייכנס הערב אחרי שיסיים ללמוד ולעבוד. העובדה שהוא עומד להתגלח בפעם הראשונה, סימנה בשבילי עוד שלב בהתבגרותו המואצת, השנה. דקה לפני שהוא חוגג 17 סתווים, ממש בשבוע הבא, הוא ביקש מאביו ללמוד להתגלח.

וכשהוא נכנס הביתה, הסכין חיכתה לו, גם הוא חייך.
התיישב ליד אבא ושאל "איך עושים את זה?".

אבא שלו הסביר לו, כמו שאבות יודעים להסביר. בדיוק איך להעביר את הסכין מבלי להיחתך, בזווית כזו ולא אחרת ויכולתי להרגיש באוויר את ההתרגשות, את השמחה על שתם עוד שלב.
ואחרי שסיימו את ההרצאה על יבש, ניגשו יחד למקלחת ויכולתי לשמוע אותם מהסלון, את המילים שמדריכות ומדייקות, לאט באהבה , "רגע, חכה לא ככה."
"כן.. אתה עושה את זה מעולה"
"כן ..ככה יופי."
ואז שקט משתרר.
שקט של התרגשות, אחרי גילוח בפעם הראשונה, כאילו נדהם מהגילוח או בעצם מההבנה שזהו, הוא ממש בוגר, משתחל אל תוך חיי הגבר שמעכשיו מתגלח כחלק שוטף מחייו.

תמה תקופת הילדות. תמה תקופה בה אין צורך להתייצב כל בוקר מול המראה ולגלח את פנייך, תמה תקופה שבה אתה שואל הכל כי אתה רוצה לדעת עוד ועוד.
אתה כמעט אדון לעצמך, עוד רגע נכנס לתוך שנתך השמונה עשר.
פעם אמרת לי, תודה שהשארת אותי הצעיר במשפחה, שלא הוספת לי עוד אח.
ואני יודעת שתמיד תישאר הילד הקטן של אמא, גם כשתהיה ממש גדול, גם כשתבוא לספר לי על החברה איתה תחליט להתמסד, גם כשתספר לי כמה אתה מתקדם ומצליח ומסתדר בחיים.
ואפילו עכשיו כשתראה לי בגאווה איך התגלחת בפעם הראשונה ופניך מנצנצות מגילוח ראשון מבריק ומדיף ניחוח רענן.

תמיד תישאר הילד הקטן שלי ולא משנה כמה תגדל.
אמא.

אודות טלי אלון

בת 44, סופרת, משוררת, אשת קריירה. נשואה ואמא לבת ובן מדהימים. ככל שיותר טוב לי - יותר טוב למשפחתי. יודעת בדיוק מה אני רוצה, אבל לא תמיד יודעת איך להסביר בול.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק