"נצלו כל רגע לצחוק להנות ולאסוף חוויות": הצוואה המצמררת של בת חן

מסר לנשארים בחיים מאת בת חן טל אפרת דנדקר ז"ל שסבלה והתייסרה ממחלת הסרטן, והשבוע נפטרה בצער רב

"ביום בהיר אחד חיי התהפכו מהקצה לקצה. מיום ליום מטיפול לטיפול קשה לי יותר ויותר, תופעות הלוואי נהיות קשות מנשוא, לא ניתן לצפות אותן ולהיערך אליהן מראש. הן אגרסיביות ותוקפות ללא הודעה מוקדמת ופוגעות בכל תא ותא בגוף. חשה כמו תינוקת המתחילה את החיים מחדש.
גיליתי מספר תובנות לחיים, לדעת להעריך כל רגע וכל שנייה, להבדיל בין העיקר לטפל, לדעת להעריך את בני המשפחה והקרובים שמעניקים תקווה אמונה ואהבה, ושבזכותם לא מוותרים על הרצון לחיות.
יקרות ויקרים שלי, אין לדעת מה יוליד יום, אף דבר לא מובן מאליו. תקשיבו לגוף שלכן, תעשו בדיקות, תנוחו כשהגוף מאותת לכן, קחו את התרופות, קחו פסק זמן מהעבודה ומהשגרה, תתפנקו לבד או עם האישה/הבעל. עשו שלום בית, טיילו ותבלו, ואל תחכו ליום מיוחד. בא לכם ללבוש בגד חדש שקניתם? אל תחכו ליום מיוחד תלבשו היום, כל יום הוא יום מיוחד. אל תשמרו בבטן כלום, תאמרו הכל כעת. מישהו גרם לכם להרגשה טובה? תגידו לו את זה. חיבוק ונשיקה ממלאים מצברים ומטעינים את הגוף והנשמה, תרבו לעשות זאת . לא טוב לכם בעבודה? תחפשו מקום שיהיה לכם טוב בו. בעבודה תנו לעובדים הרגשה טובה, תצ'פרו אותם, מילה טובה, פינוק, תערכו ימי גיבוש זה יעשה טוב לכולם.
לא טוב לכם בבית? תעשו שיהיה טוב, תשקיעו במשפחה שלכם, תשתדלו לעשות שיחות זוגיות, משפחתיות. לפעמים לצאת עם כל ילד בנפרד, לצאת כמשפחה לארוחת ערב יחד זה זמן נפלא. ואל תשכחו זמן איכות לעצמכם, תמצאו תמיד משהו שעושה לכם טוב .
גם לבכות מותר. זה בסדר גמור. גם את זה אני לומדת עכשיו. (תמיד הייתי בכיינית, אבל עכשיו גיליתי ברזים חדשים של דמעות, חבל שאין דמעות בטעמים).
נצלו כל רגע לצחוק להנות ולאסוף חוויות.

מתוך הפייסבוק של בת חן דנדקר ז

מתוך הפייסבוק של בת חן דנדקר ז"ל

הציטוט שלי שאני הכי רוצה שיזכרו הוא:
"אנחנו לא יכולים להחליט כמה זמן נחיה,
אנחנו יכולים להחליט איך נחיה.
זה בידיים שלנו"
תודה לכם שקראתם את אשר על ליבי וזכרו, החיוך הוא התכשיט הכי יפה שאדם יכול לענוד!
תשתפו את זה ותעבירו הלאה"

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 1,000,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 120,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק