"אצלנו מדגישים את מיקומו של ההורה, חשיבותו והקשיים שלו, בלי לנקוט כלפיו עמדה שיפוטית"

כולנו רוצות שמישהו יאמין בנו. כולנו רוצות טפיחה על הכתף ושיגידו לנו שהחלומות שלנו אפשריים.
בכל שבוע נקדם ונפרגן לנשים שהקימו עסק בעשר אצבעות.
יש מי שקורא לזה עסק קטן. אנחנו מאמינות בכל אחת מהנשים הללו ולכן קוראים לזה עסק בצמיחה.

רוצה לקדם את העסק שלך במדור הבא? שלחי לנו פרטים למייל

שמות קרן בן-ארי, שרית חורב-מורב
סטטוס משפחתי שרית נשואה לדן, איש מחשבים שעובד בחברת היי-טק, אמא ליהלי (12) ואורי (9). קרן נשואה לרועי, עובד בחברת שטראוס בתחום השיווק, אמא לאופיר (8.5) ועמית (6.5)
שם העסק מרחב – המרכז לטיפול בילד ובמשפחה
קליק לאתר
תחום שרית היא עובדת סוציאלית קלינית ופסיכותרפיסטית מומחית. בעלת ניסיון של כ-25 שנה בהדרכות הורים, טיפול זוגי ומשפחתי, וטיפול בילדים ומבוגרים. קרן היא פסיכולוגית קלינית מנוסה, בעלת ניסיון של 13 שנים בטיפול ואבחון פסיכולוגי. מומחית בטיפול בילדים, מתבגרים ומבוגרים. מעבירה הדרכות הורים ומנחה קבוצות טיפוליות

מה עשיתן לפני שהקמתן את העסק?
קרן: בתחילת דרכי טיפלתי במרפאה לבריאות הנפש למבוגרים בבית החולים איכילוב. עבדתי בצה"ל כפסיכולוגית במשך שבע שנים, בהתחלה כקב"נית ואחר כך כמנהלת מרפאה לבריאות הנפש בחיל האוויר. התמחיתי במחלקת אשפוז יום לנוער בבית החולים הפסיכיאטרי גהה. עד לפני כשנה עבדתי כפסיכולוגית בכירה במרפאה לילדים ונוער במרכז הפסיכיאטרי נס ציונה. בנוסף רכשתי ניסיון במשך השנים בטיפול במשפחות שכולות, יתומי צה"ל ואחים שכולים מטעם משרד הביטחון.
שרית: עד לפני שנה עבדתי במרפאה לילדים ונוער במרכז הפסיכיאטרי בנס-ציונה, כמטפלת בהורים וילדים ומדריכה אנשי מקצוע. בנוסף עבדתי מספר שנים בגני תקשורת בעבודה טיפולית עם הורים ובהדרכת הצוות. קודם לכן עבדתי במרפאה לבריאות הנפש באילת בטיפול במבוגרים וילדים וכרכזת היחידה לטיפול בילדים ונוער שם. בנוסף בעלת קליניקה פרטית שנים רבות בטיפול במבוגרים, זוגות, ילדים, נוער והדרכות הורים ועוסקת גם בהדרכת אנשי מקצוע.

שרית חורב- מורב

שרית חורב- מורב

ספרו על היום בו החלטתן להקים עסק עצמאי
אחרי הרבה שנים של עבודה במגזר הציבורי, על היתרונות והחסרונות שלו, החלטנו להקים מקום שיהיה תואם את תפיסתנו המקצועית לגבי כיצד טיפול במשפחות ובילדים אמור להתנהל בצורה הטובה ביותר. הרציונל של עבודה בצוות הוא היכולת לטפל בכל המשפחה תחת קורת גג אחת ולעשות כך עבודה יותר משמעותית וטובה עבור המטופלים וגם עבור המטפלים. המרכז שלנו מדגיש את מיקומו של ההורה, חשיבותו והקשיים שלו, בלי לנקוט כלפיו עמדה שיפוטית, ומאפשר להתבונן יחד על ההורות מנקודות מבט שונות בתוך תהליך טיפולי.

מה אתן מציעות כיום? מי הקהל?
מרכז "מרחב" הוא מרכז לטיפול במשפחות: ילדים, מתבגרים, הורים, זוגות ומבוגרים בכלל. אנו מטפלים במגוון רחב של קשיים כמו דיכאון, חרדה, קשיים חברתיים, קשיי קשב וריכוז, בעיות התנהגות, הכנה לצבא, קשיים בין בני הזוג ועוד. המרכז שלנו כולל צוות מטפלים מגוון, כשלכולם ניסיון בטיפול בילדים, מתבגרים והדרכות הורים. אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא, כדי לייצר החזקה גדולה ככל האפשר עבור המטופל או המשפחה. בנוסף אנו מקפידים על עבודה משותפת עם רופאים פסיכיאטרים ועם המסגרת הבית ספרית. אופן הטיפול שלנו משלב טיפול פסיכולוגי מעמיק עם טיפול במשחק לילדים ובנוסף גם כלים קונקרטיים והתנהגותיים לפי הצורך האישי והמשפחתי.

הסיפוק מהעשייה, מתי הוא מופיע?
אחרי שהמטופל או המשפחה מסיימים תהליך מוצלח ואנו מרגישות שהיינו שותפות למסע הגדילה וההתפתחות שלהם, זה הסיפוק האמיתי. כשההורים מספרים שהילד שלהם הפסיק להרטיב בלילה, או מתארים שינוי לטובה במצב הרוח שלו ובדימוי העצמי זו הרגשה נהדרת. כשנוצר שינוי בדינמיקה המשפחתית כתוצרה מהדרכת ההורים או כשמטופל מצליח לצאת מדפוסים "שתקעו" אותו בחיים שלו אז יש הרבה סיפוק. טיפול הוא עבודה מאוד סיזיפית וקשה, הרבה פעמים אנחנו צריכות להחזיק את התקווה עבור מטופל או משפחה שכבר ויתרו והתייאשו. לכן זו הרגשה מדהימה להיות שותפות להצלחה של המטופלים.

קרן בן-ארי

קרן בן-ארי

אתן נמצאות בשוק תחרותי. מה הערך המוסף שלכן? מה מבדל אתכן משחקנים אחרים?
קודם כל אנחנו מטפלות מאוד טובות עם רזומה של הרבה הצלחות. מעבר לכך הקונספט של "מרחב" הוא של מרכז לטיפול שבו כל הצוות יחד חושב על המשפחה ומעניק קורת גג משותפת לכל בני המשפחה, הורים, אחים וכד'.. הוא קונספט שלא קיים במערכת הפרטית. בשוק הפרטי כל אחד עובד לבד בקליניקה שלו ואין יכולת לחשיבה משותפת של אנשי צוות שונים עם ניסיון וידע שונה. אצלנו יש חשיבה רבה על כל מטופל, אנחנו עושות ישיבות צוות שמשלבות את הניסיון והידע של כל אחת כך שהטיפול יהיה הכי מוצלח שאפשר.

היכן העסק שלכן נמצא בעוד 5 שנים?
עוד חמש שנים אנחנו מקוות שהעסק ימשיך לשגשג, יגדל ויתעצם. שיהיו לנו שני סניפים פעילים מאוד, אחד בהרצליה ואחד בראשון לציון, ובכל אחד יעבדו יחד כמה מטפלים בהרמוניה. אנחנו לא רוצות להגדיל את העסק יותר מדי כדי לשמור על אווירה משפחתית ואינטימית ולא להפוך ל"מפעל". חזון נוסף שלנו הוא טיפול במחיר מוזל למשפחות מעוטות יכולת כדי לתרום לקהילה.

מה החלום האישי של כל אחת מכן?
קרן: החלום שלי הוא להמשיך ככה, שהמשפחה שלי תמשיך להיות מאושרת ובריאה (טפו טפו טפו) ושהמרכז ימשיך להצליח… וכמובן כמה שיותר חופשים ונסיעות משפחתיות שנותנות אוויר
שרית: בריאות ושלווה למשפחה שלי, והמשך התפתחות מקצועית, עניין וצמיחה של המרכז שלנו. שאמשיך לגדול וללמוד תמיד

כיצד אתן משלבות קריירה ואימהות פעילה?
קרן: זה לא קל, אבל בזכות בן הזוג שלי אני מצליחה להיעדר מהבית בידיעה שיש מי שמטפל בילדים בצורה הטובה ביותר כשאני לא שם. אנחנו מנהלים את הבית בשיתוף מלא כך שהילדים רק מרוויחים לדעתי מזה ששני ההורים שלהם גם עובדים וגם שותפים באופן פעיל בחיים שלהם.
שרית: השילוב בין שעות עבודה מרובות אחר הצהריים וגידול ילדים אינו פשוט לי. מסיבה זו אני מחפשת כל הזמן דרכים להצליח להיות עם ילדי ולהעניק להם גם אם אני עובדת כמה פעמים בשבוע בשעות הצהריים והערב. אני מקפידה לקבל אותם בצהריים כשהם חוזרים מבית הספר, לאכול איתם, לשוחח, להכין יחד שיעורים. בנוסף אנחנו משקיעים בחופשות משפחתיות בהן מבלים זמן רב ביחד. מובן שבעלי הוא שותף מלא לעניין, והוא והילדים זוכים ללא מעט זמן משותף יחד.

אודות כתבת מערכת

אתר הנשים והאמהות הגדול בישראל עם 900,000 גולשות בכל חודש ומועדון חברות עם מעל ל 110,000 נשים. באתר ניתן למצוא לצד כתבות וראיונות גם קשת של כותבות כשלכל אחת הצבע, הייחוד, הכישרון והסגנון שלה. חלומות. הגשמה. פחדים. בישול. ילד ראשון שני או רביעי. זוגיות ושאר הנושאים שכל אישה אוהבת לקרוא

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק