שיפוץ ועיצוב המטבח: הטיפים שעושים את ההבדל

בהרצליה פיתוח הושק בימים אלו אולם התצוגה של Modulnova, מותג העיצוב האיטלקי המוביל בעולם. המותג, אשר נחשב לאחד הכוכבים העולים בתחום העיצוב בעולם, מציע מטבחים וחדרי רחצה יוצאי דופן, שלא נראו כמותם.

דודי גבריאלי, סמנכ"ל השיווק והמכירות של חברת D-interni, המשווקת את המותג בישראל, מספר: "מה שמבדיל את Modulnova ממותגי עיצוב אחרים בתחום, הוא שילוב של חדשנות טכנולוגית, פונקציונאליות ונוחות מרבית יחד עם אסתטיקה גבוהה ומראה מינימליסטי מוקפד מבפנים ומבחוץ".

המותג הייחודי יידוע גם בשימוש בחומרים האיכותיים ביותר, בינם קרליטה, אבן בזלטינה, קלצ'ה, רזינה, טיח פיגמנטי וזכוכית, אשר מגיעים בשלל גוונים ללא עלות נוספת. חומר נוסף, חדשני ומסקרן במיוחד הוא קלטק. זהו חומר ננו, פרקטי במיוחד, עמיד לאורך שנים רבות, אינו נשרט, קל לניקוי ובאופן מפתיע, מחירו דווקא מאוד משתלם. "אנו מציעים מעל ל- 100 גוונים שונים ללא תוספת מחיר. זה לא קיים בחברות מטבחים! כשרוכשים מטבח Modulnova, רוכשים בעצם יצירת אומנות פונקציונאלית לבית" מוסיף דודי.

"מלבד האסתטיקה המוקפדת של המטבח" מספר דודי, "המשתמש נהנה מעולם פונקציונאלי שלם, עם חשיבה על הפרטים הקטנים, עם מגוון פתרונות אחסון יצירתיים לאביזרי ומצרכי המטבח השונים".
משטח העבודה העליון של המטבח כולל כיור שחובר אליו משטח עבודה נוסף בעל שיפוע, המאפשר לא רק משטח עבודה נוסף לצד כיור השטיפה (לכלים, ירקות, בשר דגים ועוד), אלא גם כאזור לייבוש כלים לאחר שטיפתם. למשטח אזור משופע לירידת המים בקלות לחור ניקוז נפרד מהכיור. "הכיור עשוי אבן טבעית שנחצבה כמקשה אחת, ובנגיעה אחת קטנה, ניתן להרגיש את עוצמתו של הטבע אצלנו במטבח".

שימוש בטכנולוגיית אלומיניום לא רק במטבח. מודולנובה
שימוש בטכנולוגיית אלומיניום לא רק במטבח. מודולנובה

באולם התצוגה החדש ניתן למצוא חמישה דגמי מטבחים מובילים, אשר ניתן להתאימם ולשנות לצרכי כל פרויקט. המותג האיטלקי פורץ גבולות של יצירתיות באמצעות שימוש בחומרים חדשים ואיכותיים. מטבחי Modulnova מבטיחים את העיצובים החדשניים ביותר ומובילים את הטרנדים הבאים בעולם המטבחים.

מטבח מודולנובה עם חיפויי עץ במראה עיצובי אחיד. צילום modulnova
מטבח מודולנובה עם חיפויי עץ במראה עיצובי אחיד. צילום modulnova

"כשנכנסתי לראשונה לאולם התצוגה של Modulnova באיטליה, ראיתי קיר ענק בצבע אפור כהה, שנפרס לגובה החלל מהרצפה עד לתקרה, אך לא מצאתי את דגמי המטבחים, רק כשניגשתי לחוש את החומר ממנו עשוי הקיר האפור, הבנתי שאני למעשה נוגע בדלת המטבח. נפעמתי! הדלת בגובה של 2.70 מטר מכתיבה אסתטיקה מרשימה ומינימליסטית, ומאחוריה מסתתר המטבח" מספר גבריאלי.

הדגם המוביל של Modulnova הוא מטבח BLADE
זהו דגם ייחודי המציג חידושים שכיום לא ניתן למצוא באף חברת מטבחים. דלתות המטבח בעלות ממדים יוצאי דופן – הן מתנשאות לגובה של 2.70 מטר ומפתחים של עד מטר רוחב, ואף ניתנות לפתיחה ב- 180 מעלות. "מדובר בעיצוב מהפכני" מספר גבריאלי, "עיצוב של דלת מטבח המגיעה עד לתקרה, ובעלת נראות של קיר אמיתי, שמאחוריה מסתתר המטבח, הוא לא פחות מגאוני".

גובה הדלתות הלא שגרתי מתאפשר הודות לשימוש בטכנולוגיה מתקדמת בשם Honeycomb
Aluminum. זוהי טכנולוגיה הידועה בתעשייה האווירית, אשר משמשת לבניית מטוסים. כוורת האלומיניום מקנה את משקלה הנמוך ואת חוזקה של דלת, היא מונעת את עיוות החומר ובכך מאפשרת את גובהה ורוחבה הרב. גם פנים המטבח עוצב בדגש על קווים נקיים, קלילות החומר, פונקציונלית גבוהה וחווית שימוש שהיא לא פחות ממושלמת . פנים המטבח אסתטי, נקי, חזק, מואר ומאובזר.

המגירות הנשלפות בקלות ובשקט עשויות מתכת ובעלות גוון זהה לשאר פנים המטבח, המשווה מראה אלגנטי ושלם. לדגם הייחודי אפשרות מידוף מודולארי, תאורה מובנת, משטחי עבודה פונקציונאליים וניתן להוסיף לו עוד מגוון אביזרים נלווים כגון מחזיקי צלחות, יחידות מעוצבות לסכומים, יינות ועוד

מטבחי מודולנובה
מטבחי מודולנובה

FLOAT המודרני, הוא דגם מבטחים ייחודי בעל אסתטיקה דומיננטית, אשר מעוצב מקורות עץ אנכיות צמודות ומקנה לחלל מראה כפרי וחמים. בדגם האלגנטי משולבים מנגנוני פתיחה מתוחכמים בטכנולוגיה מתקדמת, המאפשרים ניצול אופטימלי לחלל האחסון בו. את FLOAT היפהפה ניתן להשיג בחיפוי פורניר טבעי או מגוון.

FLY הוא דגם מטבחים המשלב באופן מושלם בין פונקציונאליות מרבית לבין מראה מוקפד ואחיד. הדגם הייחודי מעוצב תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר והוא בעל אסתטיקה מרשימה במיוחד, הודות לתכנון ה'מונובלוק' – מגירות וארונות ללא שוליים, היוצרים מראה אחיד ואלגנטי. ניתן להשיג בחיפוי פורניר עץ, בצבע מט, בצבע מבריק בפורניר טבעי ובפורניר צבוע.

מראה נקי אסתטי ופתוח. מטבחי מודולנובה
מראה נקי אסתטי ופתוח. מטבחי מודולנובה

TWENTY הוא דגם מטבחים יפהפה בעיצוב אלגנטי ומינימליסטי, בעל פאנלים עם זוויות של 45 מעלות, היוצרות מגרעות, אשר משמשות כמנגנון פתיחה לדלתות ולמגירות. את TWENTY יוצא הדופן ניתן להשיג במגוון רחב של חיפויים כגון: צבע, פורניר, פורניר עץ, זכוכית אבן רזינה, אבן קרליטה או קוריאן, כאשר כל סוג חיפוי, ניתן לבחירה מתוך קשת רחבה של גוונים, כמו קלטק, צבע מט, צבע מבריק, פורניר טבעי, פורניר צבוע, זכוכית, רזינה, קרליטה, קוריאן ואבן.

דגם MH6, הוא הדגם הבסיסי של המותג בעל המחיר האטרקטיבי ביותר למטבחי מודולנובה. המטבח הייחודי מעוצב באופן מינימליסטי, בקווים נקיים וישרים והוא ייחודי נותן מענה תכנוני רחב, הודות למגוון היחידות הגדול שלו. דלתות הדגם מרובעות ומגיעות בעובי של 2 ס"מ, ואף ניתן לדקק את קצה הדלת. את הדגם היוקרתי ניתן להשיג במגוון חיפויים יפהפיים כגון: צבע מבריק, צבע מט, קלטק, עץ צבוע, אבן רזינה, נירוסטה, פולימר ופורניר, כאשר ניתן בכל אחד מהם לבחור צבע מתוך בקשת רחבה של גוונים.

WARDROBE הוא דגם מטבחים ייחודי ופרקטי במיוחד, המתאים למטבח בחלל קטן ומוגבל במקום, ללופטים, לדירות נופש ולדרישות האדריכליות החדשות. המטבח מתוכנן באופן מתוחכם, וכולו נסתר בתוך ארונות, דבר המקנה לחלל מראה אלגנטי בקווים נקיים. את המטבח הייחודי ניתן להשיג בחיפויי עץ טבעי ועץ צבוע בקשת רחבה של גוונים. המטבח מתאים גם לשימוש במרתפי מגורים, בסוויטות, בחדרי שינה מופרדים ועוד.

בנוסף לכל החידושים המהפכניים, ל- Modulnova פתרון ייחודי לשילוב המקררים במטבח, כך שיהוו חלק אינטגרלי ובלתי נפרד מהעיצוב. המותג מציע דלתות מקרר הנפתחות בטאץ' אחד, ונסגרות אוטומטית באופן עצמאי במידה והמקרר נשאר פתוח ללא שימוש.

טיפים לשיפוץ ועיצוב חלל המטבח

"בדר"כ המטבח הוא החדר הראשון עליו אנחנו חושבים כשאנחנו רוצים לשפץ את הבית" אומר דודי גבריאלי, סמנכ"ל השיווק והמכירות של חברת D-interni, המשווקת את מותג מודולנובה בישראל. "הוא גם החדר עם ההשקעה הרגשית הכי גבוהה שלנו. בגלל שהמטבח הוא ליבו של הבית, גם אם נחליט לתת יד חופשית למעצב ולאדריכל בעיצוב שאר חדרי הבית, את המטבח בדרך כלל נרצה להיות חלק בלתי נפרד מתהליך עיצובו".

על מנת שלא נצא מהתקציב שתוכנן מראש, חשוב להיצמד לתכנית המקורית ולהחליט מה בדיוק רוצים/צריך לשפץ, ולבחור בעל מקצוע נכון.
"יש לבחור את בעל המקצוע הנכון לכל חדר בבית" אומר גבריאלי, "על מנת ששיפוץ המטבח יתנהל בצורה אחראית, מקצועית ונכונה, יש לבחור בחברה שמתמחה אך ורק במטבחים, על מנת שיוכלו לתת את המענה הנכונה לכל בעיה, ולתת דגשים נכונים גם בנושא הנראות עצמה. מומלץ לבחור בחברה שיכולה לתת מענה כולל יחד עם הדמיות, ייעוץ אדריכלי וליווי צמוד של הפרוייקט עד סופו.

כשמגיעים לשפץ מטבח חשוב לקחת בחשבון את גודל החלל. "חשוב להתאים את המטבח לגודל חלל החדר, ולקחת בחשבון אם המטבח הוא חלק מהסלון/פינת האירוח, או נמצא בתוך חלל נפרד".
אם המטבח לדוגמא הוא בלתי נפרד מאזור פינת האוכל, או נמצא בחלל משותף עם הסלון, יש להתאים את הקו העיצובי והצבעים הנבחרים לקו העיצובי של שאר החלל על מנת ליצור המשכיות ומראה אחיד בבית.
אם המטבח הוא בחלל נפרד, אפשר לעיתים לתת דרור לרעיונות הפרועים שלנו ולעצב מטבח שלאוו דווקא תואם את הצבעים בחדרים האחרים.

תכנון מוקדם של WARK FLOW – החלוקה הפונקציונלית של המטבח. "מלבד האסתטיקה המוקפדת של המראה החיצוני במטבח" מספר דודי, חשוב לתכנן כל פרט ופרט של העולם הפנימי על מנת שחוויית המשתמש תהייה מושלמת, עם חשיבה על הפרטים הקטנים ועם מגוון פתרונות אחסון יצירתיים לאביזרי ומצרכי המטבח השונים.
התאמה אישית – אם אתם אוהבים לאפות, שימו דגש בתכנון המקורי של המטבח לדברים שלכם חשוב שיהיו במטבח שלכם, כגון מקום לתנור גדול לאפיה עם משטחים גדולים עליונים להשמת המוצרים. באם אתם משפחה גדולה עם ילדים קטנים, בקשו חלוקה פונקציונלית של המגירות התחתונות במטבח על מנת שהילדים יוכלו לגשת, וטריקה איטית לבטיחות מרבית.
חומרים עמידים וקל לניקוי – שימו לב שהחומרים בהם משתמשים במטבח איכותיים, וגם עמידים לאורך שנים וקלים לניקוי ולתחזוקה. חשוב לקבל הוראות מדויקות מהחברה מהם קניתם את המטבח לתחזוקו השוטף.

מודולנובה, מותג המטבחים האיטלקי המוביל בעולם.
הרצליה פיתוח, רחוב שנקר 11ב'

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות