עיצוב חדר האמבטיה: אתגר החדר הקטן

חדר הרחצה ללא ספק אחד החדרים החשובים בבית. ולרוע מזלנו, בדרך כלל הוא גם הקטן ביותר. לכן חייבים לייצר חדר שיהיה גם יעיל, גם יפה, גם מעוצב ופרקטי. אתגר החדר הקטן.
מעבר לבחירה של אריחים יפים וכלים סניטרים נאים, יש עוד כמה דברים שחייבים לשים לב אליהם.

הנה כמה נקודות למחשבה:
כמה חלל פנוי יש בחדר. בתהליך המיקום של הפונקציות (אסלה, מקלחת / אמבטיה וכיור) צריך לראות כמה מקום פנוי נשאר ולדאוג לגישה נוחה לכיור ולאסלה. במקרים רבים צריך לחשב את כיוון פתיחת דלת הכניסה ולוודא שאינה מפריעה או משתלטת על האזור הפנוי היחיד שנשאר. הדבר האחרון שהיינו רוצים זה “לעקוף” את הדלת בכל פעם שנכנסים לחדר וסוגרים אותה. במקרים רבים, כשאין הרבה מקום פנוי, אני ממליצה על דלת הזזה. אפילו דלת הזזה חיצונית תהיה לעיתים יותר יעילה מדלת רגילה שנפתחת פנימה.
כיווני פתיחת המקלחון. בטיחות לפני הכל – המקלחון חייב להיפתח גם החוצה. ואם חושבים עוד כמה צעדים קדימה, רצוי שיהיה לו פתח מספיק רחב, לפחות 70 ס”מ, כדי שנוכל להיכנס ולצאת בנוחות. גם במקרים כאלו דלת הזזה יכולה לחסוך מקום. ואם אין מקום לדלת הזזה, האפשרות האחרת היא דלתות פינתיות. כאשר לא מתקלחים אפשר לרווח את החדר ע”י פתיחה של הדלתות פנימה.

קרדיט צילום אורן שלו
קרדיט צילום אורן שלו

גובה הכיור. לרוב יהיה כמו במטבח, 90 ס”מ. שימו לב שזה הגובה של שפת הכיור. לאו דווקא המשטח. בחדר רחצה קטן אני מעדיפה כיור מונח. כך ארון הכיור יהיה נמוך יותר ותהיה תחושה מרווחת יותר בעיניים. גם ארונות תלויים, ללא רגליים, נותנים את אותה תחושת קלילות.
אחסון. הבעיה הכי מוכרת. תמיד אנחנו רוצים כמה שיותר מקום לשים דברים. אבל בחדר קטן, הרבה ארונות יכביד על התחושה. העדיפות היא לאזורי מדפים פתוחים. כך למשל אפשר שהמגבות יהפכו לפריט דקורטיבי. כמו כן, ממליצה לאכסן בחדר האמבטיה רק את הדברים שצריך ביום יום. לא להפוך אותו למחסן. שיישאר נקי ומינימליסטי

הכותבת היא דנה מורן, מעצבת פנים, דלתות פנדור

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות