אני לא מתפשרת על איכות העבודה שלי וכמובן לא על שירות טוב והוגן ללקוחותיי

כולנו רוצות שמישהו יאמין בנו. כולנו רוצות טפיחה על הכתף ושיגידו לנו שהחלומות שלנו אפשריים.
בכל שבוע נקדם ונפרגן לנשים שהקימו עסק בעשר אצבעות.
יש מי שקורא לזה עסק קטן. אנחנו מאמינות בכל אחת מהנשים הללו ולכן קוראים לזה עסק בצמיחה.

רוצה לקדם את העסק שלך במדור הבא? שלחי לנו פרטים למייל

שם ענבר בן צבי
שם העסק ענבר בן צבי. מעצבת סביבת שייכות
סטטוס משפחתי חיה עם בן זוג, אמא ל- 4 ילדים (+3 שלו)
תחום תכנון ועיצוב פנים לפרויקטים פרטיים ומסחריים

מה עשית לפני שהקמת את העסק שלך?
נולדתי לאמא אדריכלית. אפשר להגיד שחיתלו אותי בתכניות בניין. בגיל צעיר מאוד אני זוכרת את עצמי יושבת במשרד וצובעת תכניות להגשה בצבעי עפרון. אבל אז עשיתי "מרד נעורים" ולמדתי עיצוב גראפי. מיד עם תום הלימודים ניהלתי סטודיו גראפי במספר מקומות מוכרים. אח"כ פתחתי עסק עצמאי בבית, תוך כדי גידול הילדים. ואז.. עולם הבניה ועיצוב הפנים התחיל לקרוא לי.
זה התחיל בהתמחות בשילוב ריהוט עתיק בבתים מודרניים ובעיצוב בסגנון אקלקטי, המשיך בהשלמת לימודים בשנקר וכניסה מחודשת אל עולם הבניה לפני כעשור וחצי.
בתקופה זו פיתחתי את "תורת השייכות בעיצוב" המתבססת על כך שתחושת שייכות היא מפתח לאושר. שייכות של אדם לסביבתו האנושית והפיזית ובראש ובראשונה – לביתו.

קרדיט צילום רותם ארבסט
קרדיט צילום רותם ארבסט

ספרי על היום שהחלטת להקים את עסק עצמאי
למעשה רוב חיי המקצועיים אני עצמאית. ההחלטה הראשונית התקבלה לאחר הבנה שאני לא מוכנה להתפשר על איכות ושאני רוצה לעבוד ישירות עם הלקוחות. עם האנשים עצמם.

מה את מציעה כיום? מי הקהל שלך?
קהל הלקוחות שלי מורכב מאנשים פרטיים שמשפצים או בונים בית (כמובן שאפשר לשלב את צוות משרד האדריכלות) ומאנשי עסקים.
אנשים שרוצים עיצוב ייחודי, מקורי ומותאם אישית לעיתים קרובות בשילוב סגנונות, חפצים או אוספים ועיצוב לא סטנדרטי.

איזו מין אמא את?
אני אמא אקטיבית ולא תמיד סטנדרטית. גם בתקופות עמוסות בעבודה משתדלת למצוא זמן לשיחה ובילוי עם הילדים. קריאה, משחק, רכיבה משותפת או טיול בטבע – כולל גם לינת שטח. וכמובן משתדלת להיות תומכת ומעודדת.

על מה את לא מתפשרת?
אני לא מתפשרת על איכות העבודה שלי. על איכות חומרי הגלם בבניה ובגמר. לא מתפשרת על התוצאה הסופית שתהיה תואמת את התכנית שנבחרה ע"י הלקוחות. וכמובן לא מתפשרת על שירות טוב והוגן ללקוחותיי. רצוי עם חיוך.

והסיפוק מהעשייה, מתי הוא מופיע?
הסיפוק מהעשייה מופיע בכמה שלבים – קודם כל ברמת הרעיון כשיש פתרון תכנוני ועיצובי לשביעות רצון הלקוחות, לעיתים למצבים שנראו ללא מוצא. אח"כ כאשר אני עוסקת בעיצוב שהוא תמיד מלא חדוות יצירה, ייחודי ומותאם אישית לכל לקוח וכמובן בתוצאה הסופית כאשר הבית שלם ומוכן והלקוחות מרוצים גם ברמה הפרקטית וגם ברמה האסתטית. החיוך של הלקוחות בסוף שווה הכל.

את נמצאת בשוק תחרותי. מה הערך המוסף שלך? מה מבדל אותך מהשחקנים האחרים?
מה שמבדל אותי הוא העבודה על פי תורת השייכות.
אני מעצבת בית שייתן הרגשה שזה הבית שלנו (גם בית-עסק הוא בית ולקוחות העסק הם אורחים שמוזמנים אל תוך בית וכאשר יאהבו אותו יתקיימו עסקאות).
בעבודתי אני משייכת סגנונות, משייכת אוספים וחפצים, משייכת תחושות וזיכרונות אישיים. אסוציאציות, צבעים, ריחות, צורות, טקסטורות, צלילים – כל מה שמשרה תחושת קירבה.
אני מביאה איתי לתהליכי תכנון, עיצוב ושיפוץ ניסיון רב שנים של עיצוב בשילוב אוספים, פריטי וינטג' ועתיקות ומתבססת על ידע נרחב בתולדות האמנות והסגנונות האדריכליים, התמצאות בתהליכי תכנון ובניה, ומעל הכל – שייכות.

קולגה שאת רוצה לפרגן לה ולמה?
אני רוצה לפרגן לאמא שלי, האדריכלית חיה בן צבי. היא ללא ספק מהאדריכלים המוכשרים ביותר בארץ.
היא סיימה את לימודיה בהצטיינות בטכניון לאחר שירות בחיל האוויר והתחילה את צעדיה בעולם הבניה בארץ כשעדיין לא היו בו הרבה נשים. עבדה מספר שנים באחת הפירמות הגדולות והמובילות לאדריכלות בארה"ב בין השאר על מבני תעשייה ובנייה רוויה.
בחכמה, נחישות וכשרון סללה את דרכה למשרד עצמאי מצליח תוך כדי גידול ילדים.
גם כיום כאשר היא סבתא הסגנון שלה מעודכן, צעיר ורענן. היא בעיני פורצת דרך.

את הראיון איתך יקראו עשרות אלפי נשים שחלקן חולמות על קריירה עצמאית. מה ההמלצה שלך עבורן?
הייתי ממליצה לעצמאית הטרייה (במיוחד אם היא בעלת משפחה) להתייחס לעבודה כאילו היא עובדת שכירה ולעבוד בצמידות ליומן. להתלבש בבוקר, לעבוד לפי לוח זמנים שהוכן מראש ולהקפיד על שעות העבודה. לא לעבוד יותר ממה שהחליטה ולא לעבוד פחות שעות. אם העבודה מסתיימת מוקדם משתכננה – להשקיע את שאר הזמן בשיווק ויצירת קשרים.

לאתר של ענבר

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות