עקץ אותך עקרב? זה מה שאת צריכה לעשות

אחרי התלבטויות רבות ולטובת ציבור המטיילים, משתפת אותנו בת-חן יצחקי, הכירו את החבר שבתמונה. מדובר בעקרב ממין עקצן צהוב, כי הקיץ הגיע ואיתו בעלי החיים חובבי התקופות החמות. הוא מהנפוצים שבעקרבי ישראל. יש לו גב כהה ומפרק זנב לפני מפרק העוקץ כהה גם כן. העקרב הזה הוא המסוכן בעקרבי ישראל ומהמסוכנים בעולם. למעשה בארץ הוא קטגוריה בפני עצמה של עוצמת ארס. אם ידחק לפינה הוא לא יהסס לעקוץ. ולא פעם אחת.

העקיצה עצמה כואבת. בערך כמו עקיצה של דבורה. הסימפטומים מגיעים אחרי זמן מה. בערך אחרי כחצי שעה מתחילים להרגיש קור בקצות הגפיים שמלווה בהזעה. מיד לאחר מכן מתחילות הקאות. אחרי כשעה מתחילים להרגיש הכרה מעורפלת, הזעה מאסיבית, ריור, קור והקאות. אחרי כשעה וחצי מתחילות הפרעות בפעילות הלב שמתבטאות בקצב לב מהיר. אחרי כשעתיים מתחילות הפרעות קצב שעלולות להידרדר לדום לב ומוות. ההחלמה ארוכה גם היא ולוקחת כמה ימים עד שבועות ואפילו חודשים עד שהלב חוזר לפעילות תקינה.
נעקצתם? צלמו את העקרב וטוסו לבית חולים. לא קופת חולים, לא טרם. רצוי להזניק אמבולנס ולפגוש אותו בדרך. לבקש שיכינו חדר הלם בבית החולים. הזיהוי קריטי גם כן כי יש אנטי סרום לעקיצת העקצן הצהוב.
קיץ בטוח לכולם.

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות