יהלי בת שנה והאנורקסיה שלה כבר כאן

"גוש החמידות המעצבן והמדהים מדהייים הזה, זו יהלי הבת השלישית שלי שחוגגת שנה!
יהלי מאובחנת כאנורקסית. כן יש דבר כזה. אנורקסיה לגיל הרך. לא, המניע שלה הוא לא הרצון להיות חטובה ולהתחרות בברוש (רפאלי). יהלי נרתעת מאוכל מסיבה שאינה ברורה (והאמת שהסיבה לא כ"כ משנה כרגע). האנורקסיה שלה כאן. כבר כמה חודשים. מגיל חצי שנה. ואנחנו מבלים המווון בבתי חולים. עם זונדה. מלווים באנשי מקצוע שנוטעים בנו תקווה שזה יעבור במהרה.
לצערנו, אנורקסיה, כמו אצל גדולים, לא עוברת במהירות. אין אנטיביוטיקה. אני קוראת לזה תופעה ולא מחלה.
יהלי לא מסכימה לקחת בקבוק חלב ולא אוכל מכפית. היא אוכלת רק אוכל אצבע בצורה מינימלית וזה לא מספיק להזנה של תינוק בגילה ולכן היא מקבלת את התוספת באמצעות זונדה בבית חולים.
כאמא מאוד מודעת ועירנית, לא ידעתי שקיימת תופעה כזאת ולכן חשוב לי לספר את המקרה שלנו. החיים משנים כיוון במצב כזה. אני נאלצתי לעזוב עבודה ולהוציא את יהלי מהגן. חשוב לי שהורים יידעו שגם בגיל קטן מאוד (ינקות) ברגע שמזהים שלילד יש "אישיו" עם אוכל, נדרשת תשומת לב, זהירות, ואף טיפול ראוי. רוב הילדים מתגברים על הפרעת אכילה כזו או אחרת, אבל יש כאלה שלא. ובחוסר תשומת לב אפשר להגיע למצב ארוך מאוד, מייאש ומייגע.

מתוך הפייסבוק של מורן קהת חזות
מתוך הפייסבוק של מורן קהת חזות

ומי שהגיע עד לכאן ובא לו להגיב, אני אדם של הומור. הרבה. וגם שחור הולך.
המלצות, תובנות ורעיונות יתקבלו בברכה"

מאת מורן קהת חזות

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

תגובה אחת

  1. הי מורן אני לא יודע איך ניתן ליצור איתך קשר אבל עדיין יש מקום בארץ שאני בטוח בכל האחוזים שיעזרו לבת שלך להיגמל מהזונדה ולאכול באופן רגיל. תפני עוד היום לבית חולים אלין בירושלים הם נפלאים שם הלואי והייתי יכול אפילו לשלוח לך מייל שתפני אליהם אני חותם לך שהבת שלך תיגמל מכל זה . אני עברתי תקופה לא קלה עם הבן שלי ורק שם הוא נגמל באופן מפליא ונהדר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות