אינשטיין, לפניך: אייל בן ה- 12 ניגש לבגרות 5 יחידות במתמטיקה

"אייל, הבן הבכור שלי ושל דוד, הוא בן 12 ולומד בכיתה ו'.
מתמטיקה זה אחד הדברים שאייל הכי אוהב בעולם. ממש ממש אוהב.
כשהיה בכיתה א' הבנו שיש לו כישרון מתמטי יוצא דופן. הוא לימד את עצמו שברים פשוטים ושברים עשרוניים. הוא המציא שיטה לחיבור שברים בצורה מהירה שמבוססת על מבנה השעון. הוא היה ממציא לעצמו תרגילים בשביל הכיף. בתחילת כיתה ג' כבר ידע חזקות, לוגריתמים ופתרון משוואות עם נעלמים. הכל הוא לימד את עצמו.
שמעתי על התכנית המואצת של בר אילן לבגרות מעופר, אבא לשני בנים, בעצמם גאונים מתמטיים, שלמדו במסגרת התכנית. זו תכנית תלת שנתית שמיועדת לתלמידי כיתות ח', ובסיומה, בכיתה י', הם נבחנים בבגרות 5 יח"ל במתמטיקה.
סיפרתי לאייל על התכנית והוא התלהב מאוד, וכך התחיל את התכנית בכיתה ד'.

המורות, היועצות, ועוד כל מיני "נשמות טובות", אמרו לנו לאורך השנים שזה לא בשבילו. הוא רגיש מידי. זה מלחיץ מידי. זה יעשה לו לא טוב. זה יהרוס לו את הילדות. ולמה למהר. בשביל מה צריך את זה.

אנחנו בחרנו לא להקשיב להם. בחרנו להקשיב לאייל.

אייל שמח ונהנה ללמוד את כל הנושאים המתמטיים החדשים שנחשף אליהם. הוא היה מספר לי בעיניים נוצצות בכל פעם שלמדו נושא חדש. הוא חיכה לשיעור השבועי בכל שבוע.
אייל למד והשקיע והתמיד בתחום שהוא ממש ממש אוהב. בלי שיעורים פרטיים. הוא ישב ותרגל והשקיע כי זה היה לו חשוב וכי הוא נהנה להתמודד עם אתגרים ולהתקדם.
אייל המשיך הלאה גם כשקיבל ציונים פחות טובים, או כשלמד נושאים יותר קשים. הוא לא נתן לזה לרפות את ידיו.

מתוך הפייסבוק של רחלי זוסימן
מתוך הפייסבוק של רחלי זוסימן

אייל מתמודד עם בעיית קשב וריכוז קשה, ועם עוד לקויות למידה, אבל לא וויתר. הוא התאמץ והשתדל והתאמן כדי להגיע למטרה שהציב לעצמו.
אייל הוא ילד מופלא. לא בגלל הכישרון המתמטי שלו, אלא בגלל ההתמדה וההשקעה, האחריות והבגרות, היכולת שלו להציב לעצמו יעד – חלום, וההבנה שכל אלו הם הדרך להגשים את החלומות שלו.
הוא אמר לי פעם: כמו בווקטורים, לחיים צריך שיהיה כיוון, ולא רק אורך.

אתמול הוא הגשים את החלום שלו ונבחן בבחינת הבגרות 5 יח"ל במתמטיקה.
לנו ממש לא משנה איזה ציון יקבל. מבחינתנו הוא כבר הצליח!

אייל, אנחנו גאים בך מאוד מאוד!"

מאת רחלי זוסימן

קראת? ספרי לנו מה את חושבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

כתבות דומות