המדור לאימוץ חברים: למה חשוב לעקר ולסרס?

על פי הערכות, מדי שנה ננטשים בישראל 100 אלף כלבים ואוכלוסיית חתולי הרחוב מונה 2-3 מיליון חתולים. המציאות מלמדת כי מציאת בתים עבור כמות כה גדולה של כלבים וחתולים היא בלתי אפשרית בשל ביקוש דל של מאמצים חדשים. התוצאה היא חיי סבל לכלבים ולחתולים שננטשו ברחוב (כאשר חלקם מוצאים את מותם בסבל), שהייה ארוכה במכלאות, או המתת חסד הומאנית בהעדר פתרון אחר.

באדיבות צוות המרפאה הווטרינרית באגודת צער בעלי חיים בישראל

תופעת הנטישה המכוערת והאכזרית מעידה יותר מכל על חוסר האחריות של בעלי חיות המחמד הנטושות, הגוזרים עליהן צער וייסורים. אוהבי הכלבים והחתולים מתקשים בוודאי להבין כיצד יכולים אדם או משפחה לנטוש את חיית המחמד האהובה, אולם לצערנו מרבית האנשים המבקשים למסור כלב או חתול לא מנסים למצוא בית חלופי בעצמם, ובוחרים בפתרון הקל של נטישתם בעמותה במקרה הטוב, או בהשלכתם לרחוב. רבים מהכלבים והחתולים הנטושים הם גורים, אשר נולדים בבתים לנקבה לא מעוקרת, ובעליהם מתקשים למצוא עבורם בתים מאמצים.

בעוד שמרבית העמותות סוגרות את שעריהן בפני כלבים וחתולים אלה בטענה של מחסור במקום, וכך חורצות לא פעם את גורל בעלי החיים להיזרק לרחוב כאשר הן אינן מספקות פתרון אחר, אגודת צער בעלי חיים בישראל – תל אביב קולטת אליה כל בעל חיים הזקוק למקלט ולהגנה. מדיניות זו, הנהוגה באגודה מאז הקמתה לפני 90 שנה, נקבעה במטרה למנוע צער וסבל מבעלי החיים הנטושים, שכן מעבר לעובדה כי הנטישה ברחוב אסורה על פי חוק, כלבים וחתולים אלה מתקשים לשרוד והם חשופים לסכנות רבות כגון תאונות, מחלות, רעב, התייבשות והתעללויות.

הפיתרון ההומאני המקובל בעולם המערבי לבעיה זו הם ניתוחי העיקור והסירוס, אשר מצמצמים את מספר ההמלטות הלא רצויות. בנוסף, לניתוחים אלה יתרונות נוספים: שיפור איכות חייהם של הכלבים והחתולים, הארכת תוחלת חייהם ומניעת מחלות שונות.

אגודת צער בעלי חיים בישראל פועלת בנושא בכמה מישורים:

1. עיקור וסירוס
למעלה מ-30 שנה אנו מעקרים ומסרסים כל כלב וחתול שיוצאים לבית חדש, ללא יוצא מן הכלל. כך אנו בטוחים כי בעלי החיים שמסרנו לאימוץ לא יתרבו ולא יביאו לעולם גורים לא רצויים.
2. סבסוד ניתוחי עיקור וסירוס
כדי לעודד בעלי חיות מחמד לבצע ניתוחים אלה מבלי להיכנס להוצאות כספיות גבוהות, אנו מסבסדים אותם במרפאה שלנו, הפתוחה שבעה ימים בשבוע.
3. מרפאת עיקורים וסירוסים בשרון
בימים אלה שופצה מרפאת הניתוחים של אגודת צער בעלי חיים השרון שהיא מרפאה מיוחדת לעיקורים וסירוסים במושב בני ציון, על מנת שגם תושבי אזור זה יוכלו ליהנות מהמחירים הנוחים ומטיפול מקצועי.
4. חינוך
מחלקת החינוך להומאניות של האגודה מעבירה פעילויות חינוכיות לקבוצות מכל הגילים, כאשר עיקור וסירוס הוא אחד הנושאים המרכזיים בפעילות, במטרה להעלות את מודעות הציבור לחשיבות העניין. בנוסף נעזרת האגודה באמצעי התקשורת השונים כדי להעלות את הנושא לסדר היום הציבורי.

נהוג לומר כי האופן שבו אנו מתייחסים לבעלי החיים משקף את הצורה בה אנו מתייחסים זה לזה.
בואו נגלה אחריות ומחויבות לבעלי חיים הנמצאים ברשותנו וסביבנו. אנו קוראים לציבור הרחב לעקר ולסרס את חיות המחמד במטרה למנוע המלטות לא רצויות, ולהיעזר במרפאות המסובסדות באגודה שבתל אביב ובשרון עבור ניתוחים אלה.

כלבה בניתוח עיקור במרפאת האגודה

כלבה בניתוח עיקור במרפאת האגודה

לקביעת תור לניתוח עיקור או סירוס של חיית המחמד שלכם התקשרו עוד היום לאגודת צער בעלי חיים בישראל ובכך תמנעו המלטות לא רצויות

את המתוקים שבתמונות נטשו בשבועות האחרונים באגודת צער בעלי חיים בישראל. עצוב להם להם בכלוב. הם החברים הכי טובים שלנו ומגיע להם בית חם ואהבה גדולה לכל חיים. אנו קוראים לציבור אוהבי הכלבים והחתולים פתחו את לבכם ובואו לאמץ חבר לחיים:

ג'וי- כלבה מעורבת בת חצי שנה, חייכנית ואנרגטית. כלבה צעירה אך גדולה בממדיה, חברותית, מקסימה ואוהבת לשחק עם כלבים אחרים, עדיין זקוקה לחינוך ומשמעת

דוד- חתול מעורב בן 3 חודשים, שובב וסקרן. חתול חברותי, פעלתן, אנרגטי ומלא אהבה, שאוהב תשומת לב, מחפש מישהו שילטף אותו על בסיס קבוע

צ'ירו- טרייר מעורב בן 4 חודשים קטן בגודלו, אנרגטי ומלא שמחת חיים. כלב צעיר שרוצה כבר להרגיש את המרחב הגדול, לחוות ולקבל מלא אהבה. זקוק עדיין לחינוך

אגודת צער בעלי חיים בישראל, הרצל 159 תל אביב. טל': 4553*. שעות פעילות: א'-ה': 08:00-20:00 , ו': 08:00-14:00 , שבת: 11:00-14:00
קליק לאתר
ולפייסבוק

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק