טיפים להפיכת המשרד ל"ירוק" ואת העובדים למאושרים ופרודוקטיביים יותר

המועצה הישראלית לבניה ירוקה מעניקה 5 טיפים להפיכת המשרד שלכם ל"ירוק" ואת העובדים למאושרים ופרודוקטיביים יותר

מסביר רוני דניאל, אדריכל והמנהל המקצועי של המועצה הישראלית לבניה ירוקה: "אנחנו מבלים 90% מזמננו בחללים סגורים, בבית, ברכב, בעבודה. החללים הללו לא בהכרח מאפשרים לנו לממש את הפוטנציאל התפקודי שלנו ולכן הפרודוקטיביות יורדת, הריכוז מתערער ואנחנו מסיימים את היום עם מימוש חצי מהמטרות שלנו. מעסיקים למדים ששינויים קלים בתנאי העסקת העובדים, יכולים להביא לתמורות כלכליות עצומות עבור חברות. ארגון שמבין את הדברים הללו צריך להסתכל על בריאות, תפעול, שיפוץ ובנייה ירוקה בתור כלי מרכזי להשגת היעד הזה. ארגונים מובילים בינלאומיים בונים היום בבניה ירוקה כסטנדרט, כיוון שהדבר משפר את הביצועים של המשאב החשוב ביותר שלהם, האנשים"

1. שיפור איכות האוויר במשרד
איכות האוויר עושה את ההבדל: תרכובות אורגניות נדיפות שמקורן בצבעי הקירות, הרהיטים, חומרים כימיים הנפוצים בחומרי בניין, מזהמים את האוויר ויכולים לגרום לאנשים להיות רדומים ופחות מסוגלים לחשוב בבהירות. במחקר מעבדה חוקרים מצאו כי אוורור טוב יותר שיפר את ביצועי העובדים ב -11%.
2. המאבק על המזגן – אם המשרד שלכם קפוא, תעבדו פחות
אם המשרד שלכם קפוא, תעבדו פחות. תלונה שכיחה של עובדים, שבמשרדים חם או קר מדי. אמנם זה אולי נשמע כמו בעיה מינורית, אך בפועל יש לה השפעה אמיתית על העבודה. מחקר אחד מצא כי התפוקה תפחת ב 4% אם קר מדי וב-6% אם חם מדי. במרבית הזמן, טמפרטורות קיצוניות מבזבזות אנרגיה, כמו בקיץ כאשר מיזוג האוויר עובד ללא הפסקה ומכריח אנשים ללבוש סוודרים בעבודה.

Kane Kash קרדיט צילום יח"צ

Kane Kash קרדיט צילום יח"צ

3. תאורת אור-יום גורמת לנו לעבוד טוב יותר
סביר יותר שתעבדו טוב יותר אם אתם יושבים ליד החלון. אור יום עושה אותנו פרודוקטיביים יותר. תאורת יום עוזרת לשפר את הביצועים במהלך יום העבודה. אור גם עוזר לשפר את השינה, דבר אשר מקל על הריכוז והיכולת לחשוב למחרת. עובדי משרד עם חלונות מקבלים חשיפה של 173% יותר לאור לבן במהלך יום העבודה, וישנים בממוצע 46 דקות נוספות בלילה.
גם כאן, יש קשר ברור לקיימות: ככל שמשרד יכול להסתמך על אור יום, במקום על אור מלאכותי, כך הוא יכול לחסוך בחשמל. אפילו מרחבים עמוקים בתוך בניין יכולים להשתמש בטכנולוגיה חדשה, כמו מכשיר המנתב את אור השמש , על מנת לאפשר לעובדים נוספים גישה לאור טבעי.

Green Wall הכנסת צמחייה למשרד. קרדיט צילום יח"צ

Green Wall הכנסת צמחייה למשרד. קרדיט צילום יח"צ

4. צמח או נוף של הטבע ישפרו את עבודתך
נוף של עצים או פארק יהפוך את העובדים לפחות מתוסכלים, יותר סבלניים, בריאים, וממוקדים בעבודה. צמחייה מקורה (בתוך מקום העבודה), גם היא עשויה לשפר את מגמת הריכוז בקרב העובדים. מחקר של נאס"א משנות ה-80 ואיגוד אדריכלי הנוף של אמריקה, מצא כי יש צמחים ספציפיים הידועים כמטהרי אוויר, סופחי זיהום ויצרני חמצן ביניהם: אלוורה, גרברה, ירקה מגוונת, סנסיווריה, פוטוס, חרצית הגננים, דרקונית מרגריטה, פיקוס בנימינה, שושנת האלפים, קיסוס החורש, דרקונית דרמית ורנקה, אגלונמה, דקל הבמבוק, פילודנדרון, ספטיפיליום. אם אין גישה לנוף או צמחים, גם תמונות של הטבע יכולות לעזור.

Global Israel ריהוט ממוחזר. קרדיט צילום יח"צ

Global Israel ריהוט ממוחזר. קרדיט צילום יח"צ

מגי אבקסיס, מנכ"לית חברת "GREEN WALL", המתמחה בשילוב טבע בתוך מקום העבודה: "המסר שלנו למתכננים, יזמים ואדריכלים בפרט, ולקהל הרחב בכלל הוא להחזיר את הטבע לעיר, בלי לתפוס מקום יקר. בכל האמור למשרדים, אנו מציעים להחזיר את הטבע לעיר באמצעות חיפוי מבנים ליצירת שדרות ירוקות ורטיקליות והכנסת קירות ירוקים לחללים הפנימיים של המשרדים, לצורך שיפור איכות האוויר ובכך לייצר ביו-פילטר השומר עלינו מזיהום בתוך ומחוץ למבנה"

Global Israel ריהוט ממוחזר. קרדיט צילום יח"צ

Global Israel ריהוט ממוחזר. קרדיט צילום יח"צ

5. רכיבה על אופניים בדרך לעבודה, תעזור לכם להיות פחות חולים
מיקום המשרד יכול להיות פקטור משנה איכות חיים וחשוב לפחות כמו עיצובו של המשרד. אם אתם יכולים לאפשר לעצמכם לרכב אל המשרד באופניים, או להגיע בתחבורה ציבורית, יש לכך עדיפות ברורה מבחינת קיימות בצמצום הרכבים על הכביש. כמו כן, מחקר הולנדי שבוצע, הצביע על כך שאנשים שרוכבים באופניהם לעבודה, נוטים לחלות פחות. באותו המחקר מצאו כי באם יותר אנשים היו בוחרים באופניים על פני תחבורה פרטית, הדבר היה יכול לחסוך להולנד 27 מיליון יורו בשנה.

קליק לאתר המועצה הישראלית לבניה ירוקה

המועצה הישראלית לבנייה ירוקה הוקמה כמוסד ללא מטרות רווח והיא הגוף המרכזי והמוביל בתחום הבנייה הירוקה בישראל. המועצה מחברת בין כלל בעלי העניין בתחום לפעילות משותפת ומאמינה כי על מנת לייצר שינוי מהותי בשוק הבנייה הישראלי, יש צורך בשילוב ובשיתוף כלל מחזיקי העניין, ביצירת שיח רחב ועמוק הנותן ביטוי לעמדות ולאינטרסים השונים וחותר לקונצנזוס ולהסכמה

אודות טוב שתדעי

טוב שתדעי הוא מדור הצרכנות והפנאי של מגזין אמא של. טיפים, עצות, המלצות, ידע ובעיקר "מה חדש בשוק". התכנים מופקים ע"י מערכת האתר ונכתבים ע"י צוותים מקצועיים מתוך החברות והגופים המובילים בישראל.

השאירי תגובה

כתובת האימייל לא תפורסם.

אהבת? בואי לעשות לנו לייק גם בפייסבוק